Dle nezávislých testů má Eri stabilně jedno z nejrychlejších připojení k Internetu v ČR.
BONUS 3.000 Kč na router + Terminátor u všech rychlostí + Statická IPv4 zdarma

Jaký je rozdíl mezi IPv4 a IPv6?

Porovnání protokolů IPv4 a IPv6: Rozdíly a přechod | Co znamená přechod na IPv6 pro vás?
Jaký je rozdíl mezi IPv4 a IPv6?


V současné digitální éře je nevyhnutelné, abychom porozuměli základním technologiím, které umožňují našim zařízením připojit se k internetu. Mezi tyto technologie patří internetové protokoly, konkrétně IPv4 a IPv6. Co jsou to za protokoly? Jaký je mezi nimi rozdíl? A jak tento rozdíl ovlivňuje naše online chování? Pojďme si to blíže vysvětlit.

Co je to IPv4?
Internet Protocol version 4 (IPv4) je čtvrtá verze internetových protokolů a je široce používána od svého vzniku v roce 1983. Jedná se o numerický systém, který využívá 32bitové adresy k identifikaci jednotlivých zařízení připojených k internetu. Jedna IPv4 adresa má tvar čtyř skupin čísel od 0 do 255, oddělených tečkami, například 192.168.0.1.

Co je to IPv6?
Internet Protocol version 6 (IPv6) je nejnovější verze internetových protokolů, vytvořená jako odpověď na rostoucí vyčerpání adres IPv4. Tento protokol využívá 128bitový systém, což umožňuje vytvoření mnohem většího množství unikátních adres. IPv6 adresa se skládá z osmi skupin čtyř hexadecimálních číslic, oddělených dvojtečkami, například 2001:0db8:85a3:0000:0000:8a2e:0370:7334.

Jaký je rozdíl mezi IPv4 a IPv6?
Hlavním rozdílem mezi IPv4 a IPv6 je počet možných adres. Zatímco IPv4 umožňuje vytvořit přibližně 4,3 miliardy unikátních adres, IPv6 jich umožňuje vytvořit až 3.4×10^38. Toto je obrovský skok vpřed, který umožňuje připojení mnohem většího počtu zařízení k internetu.
Další významný rozdíl je v zabezpečení. IPv6 byl navržen tak, aby poskytoval lepší zabezpečení než jeho předchůdce. To je díky vestavěné podpoře pro IPsec (Internet Protocol Security), který poskytuje autentizaci, důvěrnost a integritu dat.

Jaký je dopad přechodu na IPv6?
Přechod na IPv6 přináší některé výzvy, ale také možnosti. Jednou z hlavních výzev je nutnost aktualizace hardwaru a softwaru, aby byly kompatibilní s novým protokolem. Na druhou stranu, s větším počtem adres a lepším zabezpečením přichází také větší flexibilita a lepší výkonnost sítě.
Je třeba zdůraznit, že IPv4 a IPv6 nejsou vzájemně kompatibilní. To znamená, že zařízení, které používá pouze IPv4, nemůže komunikovat přímo s zařízením, které používá pouze IPv6. Tento problém je často řešen technologiemi jako je tunelování nebo překlad adres.

Závěr
Ať už jste běžný uživatel internetu nebo správce sítě, je důležité porozumět rozdílům mezi IPv4 a IPv6. Přechod na novější protokol může přinést určité výzvy, ale také obrovské výhody v podobě lepšího zabezpečení a větší kapacity sítě. Připravte se na budoucnost internetu a zjistěte, jak můžete optimalizovat své online aktivity pomocí IPv6.


U Eri získáte vlastní statickou IPv4 adresu Zdarma

Připojte se k Eri Internetu, chytré síti s IQ, a získejte v rámci exkluzivní akce vlastní veřejnou statickou IPv4 adresu zdarma. Tato nabídka je perfektní pro ty, kteří vyžadují rychlou odezvu při on-line hrách (ping), vzdálenou správu zařízení jako jsou webové kamery, počítačové systémy, nebo pro ty, kteří chtějí efektivně pracovat z domova.

Vyberte si Eri pro spolehlivé a rychlé internetové připojení, které přináší skutečnou přidanou hodnotu a úsporu, která se počítá. Nechte svůj internet pracovat pro vás s maximální efektivitou a bez zbytečných výdajů. Naše akce je časově omezena, tak neváhejte a připojte se k nám, abyste si zajistili výhody, které nabízíme.

Eri-Internet.cz - Blog - články


Vrátit se na úvodní stránku: Eri - Blog

Eri Internet vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost.

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif pevný Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si spolehlivý internet od Eri už dnes!


Pro každého zákazníka zajistíme řešení na klíč. Jsme tu pro Vás!


Hledáte další informace?

Porovnání protokolů IPv4 a IPv6: Rozdíly a přechod | Co znamená přechod na IPv6 pro vás? | Eri | Zpět na úvodní stránku