Eri - Váš Internet s IQ!

AKTUÁLNĚ - AKCE do 30.9.2023, více info ZDE

Nastavení Internetových Protokolů IPv4 a IPv6

Blog | Krok za Krokem: Jak Nastavit Internetové Protokoly IPv4 a IPv6?
Jak nastavit internetové protokoly IPv4 a IPv6?


Internetový protokol (IP) je hlavní komunikační protokol v balíčkovém přepojovacím modelu internetové vrstvy, která se používá k doručování datagramů (pakety) z jedné síťové adresy na druhou. V současné době jsou nejpoužívanějšími verzemi tohoto protokolu IPv4 a IPv6. Zatímco IPv4 je stále nejběžnějším protokolem, IPv6 je stále oblíbenější, protože vznikl jako reakce na vyčerpání IPv4 adres.

Pokud jste nováček v oblasti technologie nebo jen chcete vědět, jak správně nastavit tyto protokoly, tady je návod pro vás. V tomto článku si ukážeme, jak nastavit internetové protokoly IPv4 a IPv6.

Co je IPv4 a IPv6?
IPv4, neboli Internet Protocol verze 4, je čtvrtou verzí technologie IP a podporuje 32bitové adresy. Tento protokol je stále nejčastěji používaným protokolem pro připojení k internetu.
Na druhé straně, IPv6, neboli Internet Protocol verze 6, je nejnovější verzí technologie IP a podporuje 128bitové adresy. Tento protokol byl vyvinut k překonání omezení a problémů spojených s IPv4.

Jak nastavit IPv4?
Krok 1: Otevřete nastavení sítě
Na svém počítači, který běží na operačním systému Windows, přejděte do nabídky Start a otevřete Nastavení. Poté klikněte na možnost Síť a Internet.

Krok 2: Vyberte adaptér
Poté vyberte možnost "Stav" a poté "Změna nastavení adaptéru". Zobrazí se okno, kde uvidíte seznam všech dostupných síťových adaptérů.

Krok 3: Nastavení protokolu
Pravým tlačítkem myši klikněte na adaptér, který chcete nastavit a vyberte "Vlastnosti". Poté vyhledejte "Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4)" a klikněte na "Vlastnosti".

Krok 4: Nastavení adresy
V novém okně můžete zadat IP adresu, masku podsítě, výchozí bránu a další detaily manuálně. Poté klikněte na tlačítko "OK" pro uložení změn.

Jak nastavit IPv6?
Nastavení IPv6 je velmi podobné jako nastavení IPv4.

Krok 1: Otevřete nastavení sítě
Stejně jako v případě IPv4, přejděte do nabídky Start, otevřete Nastavení a poté klikněte na možnost Síť a Internet.

Krok 2: Vyberte adaptér
Poté vyberte možnost "Stav" a poté "Změna nastavení adaptéru". Zobrazí se okno, kde uvidíte seznam všech dostupných síťových adaptérů.

Krok 3: Nastavení protokolu
Pravým tlačítkem myši klikněte na adaptér, který chcete nastavit a vyberte "Vlastnosti". Poté vyhledejte "Internet Protocol Version 6 (TCP/IPv6)" a klikněte na "Vlastnosti".

Krok 4: Nastavení adresy
V novém okně můžete zadat IP adresu, délku předpony, výchozí bránu a další detaily manuálně. Poté klikněte na tlačítko "OK" pro uložení změn.

Pamatujte, že správné nastavení těchto protokolů výrazně ovlivní vaše online zkušenosti. Měli byste se vždy ujistit, že používáte správný protokol pro vaše internetové připojení. Pokud máte pochybnosti, neváhejte se obrátit na svého poskytovatele internetových služeb nebo IT odborníka.


Eri-Internet.cz - Blog - články


Vrátit se na úvodní stránku: Eri - Blog

Eri Internet vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost.

Připojení, které je spolehlivé.

Hledáte dokonalý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za skvělou cenu? Pak je tu pro vás Tarif pevný Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 500 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Internet od Eri už dnes!


  Zavolejte a získejte tuto službu
220-990-007

Blog | Krok za Krokem: Jak Nastavit Internetové Protokoly IPv4 a IPv6?

Vhodný je nejen pro domácnosti, ale i pro připojení rodinných domů a i firmy.
Pro každého zákazníka zajistíme řešení na klíč. Jsme tu pro Vás!
Hledáte další informace?

Blog | Krok za Krokem: Jak Nastavit Internetové Protokoly IPv4 a IPv6? | Eri-Internet.cz | Zpět na úvodní stránku