Eri - Váš Internet s IQ!

Měření rychlosti Internetu

Ověřte si rychlost Vašeho připojení! Není nic jednoduššího.


Měření rychlosti Internetu.
Ověřte si rychlost Vašeho připojení! Není nic jednoduššího.
Náš test nabízí nejpřesnější měření rychlosti stahování i nahrávání.


Měření rychlosti internetu. Jak zjistit rychlost Internetu? Jednoduše. Koukněte na naši stránku níže, jak správně měřit rychlost, a pak jen chvilku počkejte, až náš měřič dokončí test rychlosti internetu. Změříme jak rychlost downloadu, tak i rychlost uploadu.

Kategorie nabízených služeb Eri Internet:

Poskytovatel služby Internet Speed Test: nPerf.com a Český bezdrát s.r.o.
Terminátor v akci ZDARMA!

Měření rychlosti Internetu

Terminátor u všech VDSL ✓

U rychlostí připojení od 20 do 250 Mbps si můžete u nás přímo v objednávce jednoduše zvolit jak připojení přes klasickou tel. zásuvku RJ 11, tak i moderní typ připojení přes Terminátor, což je zásuvka typu Eth./RJ45 (stejná jako máte např. na svém PC nebo smart TV).

Proč:
Výhodou oproti konkurenci je, že tento moderní typ připojení přes Terminátor je volitelný u všech rychlostí a to jak na jednom páru vedení, tak i na dvou párech vedení - tzv. bonding (Co je to BONDING).

Terminátor Eth./RJ45 je vhodný pro vyšší odchozí rychlost a pro ještě vyšší stabilitu připojení.


Pevná veřejná IPv4 adresa je nyní ke všem službám pevného Internetu v rámci AKCE 2023 ZDARMA!

Měření rychlosti Internetu

Ke všem rychlostem připojení si nyní můžete ZDARMA zvolit přidělení veřejné statické IPv4. Je to vhodné jakmile budete chtít přes Internetové připojení dálkově spravovat např. web kamery nebo PC a nebo pracujete z domova na home office.

Veřejné IPv6 poskytujeme standardně u vyhrazeného synchronního připojení typu Eri - optika / bezdrát.


| Návod jak správně změřit a testovat rychlost Internetu |
Návod jak správně změřit a testovat rychlost Internetu.

Pro co nejpřesnější výsledky měření rychlosti Internetu nepracujte v průběhu speedtestu s Internetem a ani jinak nezatěžujte počítač. Před testem vypněte veškeré aplikace a úlohy, které na pozadí využívají připojení k Internetu – zpravidla se jedná o komunikační aplikace, cloudová úložiště či widgety.

Rychlost připojení doporučujeme měřit s tím, že před měřením prosím nezapomeňte vypnout veškeré programy a prohlížeče v počítači (případně i jiná připojená zařízení k modemu).

Dále:
 • počítač, na kterém je prováděno měření a testování rychlosti Internetu, připojte vždy pro testování přes UTP kabel k modemu (pokud máte připojeno přes wifi)
 • před měřením prosím nezapomeňte vypnout veškeré programy a případně další prohlížeče v počítači (youtube, stahování nebo zálohování dat), případně i jiná zařízení, která jsou připojena k modemu jak přes kabel, tak přes wifi
 • ideální měření rychlosti připojení je z Vašeho počítače, který má aktuální verzi všech ovladačů hardware a aktuální verzi webového prohlížeče


 • Test rychlosti Internetu VŽDY změří pouze VOLNOU kapacitu připojení, proto je důležité výše uvedené opatření.

  Pozn.: hodnoty naměřené při měření rychlosti připojení přes wifi nejsou relevantní.

  U vyšších rychlostí připojení (nad 100 Mbps) je potřeba zkontrolovat:
 • nastavení síťové karty (na 1 Gb Full), aby nedošlo ke zkreslení výsledku měření
 • použití správného kabelu s koncovkou RJ45, kompatibilní s rychlostí připojení 1 Gbps - plně osazený kabel - tj. 8 drátů v koncovce.
 • Technický popis měření rychlosti připojení k Internetu na SpeedTest:

  Internet je decentralizovaná síť, ve které jsou k dispozici miliony datových úložišť. Pokud budete mít doma superrychlou přípojku, vůbec to neznamená, že budete vždy stahovat vámi nakoupenou rychlostí. Rychlost odesílání nebo stahování dat je přesně tak vysoká, jak rychlý je nejpomalejší článek celé trasy měření, kterým data protékají. Nejčastěji je nejpomalejším článkem Wi-Fi připojení, nebo nějaký problém v počítači (např. nevhodná konfigurace programů, více instalovaných antivirů najednou apod.) nebo hardwarový problém (např. starší nevýkonný procesor, pomalá či vadná síťová karta apod.)

  Jak rychlý Internet potřebuji na sledování filmů?

  Sledování filmů a dalšího online videa ve vysokém rozlišení patří k jedněm z datově nejnáročnějších aktivit na Internetu. Obecně lze doporučit alespoň 5 Mbit/s pro vysoké a 25 Mbit/s pro ultravysoké rozlišení 4K. Pokud je pro vás plynulé video prioritou, rychlost připojení určitě nepodceňujte.

  Jak rychlý Internet potřebuji na hraní her?

  Minimální rychlost a a odezva připojení pro pohodlné hraní online her se liší dle titulu. Obecně se doporučují následující parametry:

  • Online PC hry: 3 až 5 Mbit/s download, 1 Mbit/s upload, 50 ms ping
  • Xbox One: 3 Mbit/s download, 0,5 Mbit/s upload, 50 ms ping
  • Playstation 4: 3 Mbit/s download, 1 Mbit/s upload, 50 ms ping
  • Nintendo Switch: 3 Mbit/s download, 1 Mbit/s upload, 50 ms ping
  • Nintendo Wii: 1,5 Mbit/s download, 1 Mbit/s upload, 50 ms ping

  Jak zvýšit rychlost stahování dat?

  Za pomalým připojením může být celá řada důvodů. V první řadě zkontrolujte stav vašeho zařízení, zapnuté programy a aktivní stahování. V případě bezdrátového připojení zkontrolujte sílu signálu. Chcete-li zvýšit rychlost stahování dat, kontaktujte vašeho poskytovatele s dotazem na lepší tarif. Skvělým pomocníkem je také nezávazná poptávka připojení.

  Co dělat, když nejede Internet?

  Kompletní návod, jak postupovat při výpadku Internetu, najdete na této stánce zde. Ve zkratce byste měli zkontrolovat celé zařízení včetně kabelů a vyzkoušet restart. Pokud nic z toho nepomůže, je na místě kontaktování zákaznické podpory zde.

  | Parametry Internetového připojení |
  Co znamená Mbit/s, Mb/s, nebo Mbps?

  Všechny tyto zkratky vyjadřují jednotku rychlosti přenosu dat – konkrétně megabit za sekundu. V Mb/s je standardně uváděna rychlost Internetového připojení.

  Jaký je rozdíl mezi Mbit/s a MB/s?

  Zkratka Mbit/s vyjadřuje rychlost přenosu dat – konkrétně megabit za sekundu. Zkratka MB/s vyjadřuje také rychlost přenosu dat – konkrétně megabajt za sekundu. Platí, že 1 Mbit/s = 0,125 MB/s.

  Co je to download?

  Download představuje stažení nějakého souboru. Ve spojení s Internetovým připojením je klíčová rychlost downloadu – rychlost stahování dat na vaše zařízení. Právě rychlost stahování například ovlivňuje, jak dlouho trvá, než se vám načte webová stránka, nebo stáhne video.

  Co je to upload?

  Upload představuje nahrání nějakého souboru. Ve spojení s Internetovým připojením je klíčová rychlost uploadu – rychlost nahrávání dat z vašeho zařízení na Internet. Rychlost uploadu například ovlivňuje, jak dlouho vám bude trvat zálohování dat do cloudu.

  Co je to ping?

  Ping je zkratkou Packet Internet Groper, která ve zkratce představuje rychlost odezvy připojení. Ping jako program odesílá data z jednoho zařízení a čeká na odezvu protistrany.
  Ping se udává v tisícinách sekundy. Čím nižší ping je, tím rychlejší a stabilnější je komunikace vašeho zařízení se serverem. Ping je důležitou hodnotou Internetového připojení a hraje důležitou roli například při hraní online her.
  Ping se může měnit v závislosti na kvalitě Internetového připojení, vytížení serveru a fyzické vzdálenosti vašeho zařízení od serveru. Pokud je doba odezvy příliš vysoká, můžete mít problémy s používáním některých aplikací.

  Co je to jitter?

  Jitter vyjadřuje kolísání rychlosti odezvy, tedy hodnoty ping. Jitter pomáhá diagnostikovat stabilitu Internetového připojení. Čím vyšší je hodnota jitter, tím horší je stabilita připojení.

  Co je to agregace?

  Agregace Internetu je jedním ze základních parametrů Internetového připojení. Agregace vyjadřuje, kolik uživatelů může v jednom okamžiku sdílet maximální vyhrazenou rychlost. Agregace se uvádí jako poměr mezi minimálním podílem z rychlosti připojení a maximálním podíl z rychlosti.
  Například agregace 1:5 při rychlosti připojení 10 Mb/s znamená, že minimální rychlost Internetového připojení by neměla klesnout pod 2 Mb/s. Hodnotu agregace linky si před výběrem Internetového připojení vždy zkontrolujte. Ke zpomalení rychlosti dochází v době, kdy linku využívá více zákazníků – u domácího připojení zpravidla večer.

  Kde zjistit agregaci?

  Hodnotu agregace zjistíte ve smlouvě od vašeho poskytovatele připojení.

  Co je to FUP?

  FUP je zkratkou Fair User Policy. Jedná se o pravidla, která zajišťují spravedlivé dělení Internetového připojení mezi všechny jeho uživatele. Pravidla mají garantovat, že velmi aktivní uživatelé nebudou zatěžovat připojení velkým množstvím přenesených dat na úkor ostatních uživatelů. Dnes je možné se s FUP setkat především u mobilního připojení, kdy je po určitém množství přenesených dat připojení k Internetu buď zpomaleno, nebo zcela zablokováno.

  Co ovlivňuje rychlost připojení?

  V první řadě ovlivňuje rychlost technologie připojení, kapacita linky a hodnota agregace. Následně má na rychlost vliv celá řada dalších faktorů od samotného zařízení přes Internetový prohlížeč a aplikace běžící na pozadí. Nestačí-li vám stávající rychlost připojení, najděte si nového poskytovatele připojení.


  Eri Internet
  Internet
  Mobilní data pro Váš mobil!
  Mobilní data
  -
  Televize
  -
  Reference
  -
  Dostupnost  Hledáte další informace?

  Měření rychlosti Internetu | Eri Internet | Zpět na úvodní stránku