Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!

Rychlý a Přesný Test Rychlosti Internetu pro Maximální Výkon Připojení.

Ověřte si rychlost Vašeho připojení! Není nic jednoduššího.
Náš test nabízí nejpřesnější měření rychlosti stahování i nahrávání.


Poskytovatel služby Internet Speed Test: Eri-Internet.cz
IPv.4 v akci ZDARMA!


Výkonný MikroTik RouterBoard RB750Gr3 | Upgrade pro vaši síť | Zjistěte více

Terminátor i na jednom páru vedení !

U nás můžete vybrat připojení k internetu o rychlostech od 20 do 250 Mbps. Máte možnost připojit se přes standardní telefonní zásuvku RJ 11, ale také přes novější typ zásuvky nazývaný Terminátor. To je zásuvka typu Eth./RJ45, kterou máte třeba na počítači nebo smart televizi.

Proč:

Na rozdíl od našich konkurentů, nabízíme Terminátor pro všechny rychlosti připojení a to jak na jednom páru vedení, tak i pro dvojité vedení, což se nazývá bonding.

Připojení přes Terminátor Eth./RJ45 je vhodné pro větší rychlost odesílání dat a pro větší stabilitu internetového připojení.


U Eri získáte vlastní statickou IPv4 adresu Zdarma

Připojte se k Eri Internetu, chytré síti s IQ, a získejte v rámci exkluzivní akce vlastní veřejnou statickou IPv4 adresu zdarma. Tato nabídka je perfektní pro ty, kteří vyžadují rychlou odezvu při on-line hrách (ping), vzdálenou správu zařízení jako jsou webové kamery, počítačové systémy, nebo pro ty, kteří chtějí efektivně pracovat z domova.

Vyberte si Eri pro spolehlivé a rychlé internetové připojení, které přináší skutečnou přidanou hodnotu a úsporu, která se počítá. Nechte svůj internet pracovat pro vás s maximální efektivitou a bez zbytečných výdajů. Naše akce je časově omezena, tak neváhejte a připojte se k nám, abyste si zajistili výhody, které nabízíme.
Vítejte na Rychlost.cz - vašem profesionálním Speed Testu pro měření rychlosti Internetu a připojení k InternetuUž jste někdy pocítili frustraci z pomalého internetu? Nechte nás vám pomoci získat přesný obraz o kvalitě vašeho připojení a pomozte nám vytvořit komunitu, která se společně zaměřuje na vylepšování rychlosti a kvality internetového připojení.

SpeedTest je jednoduchý a spolehlivý nástroj, který vám umožní měřit rychlost vašeho internetu. S naším profesionálním testem můžete zjistit, jak rychle se stahují soubory, jak rychle se načítají webové stránky a jak stabilní je váš signál. S přesností a spolehlivostí našeho Speed Testu dostanete objektivní informace o výkonu vašeho připojení.Proč zvolit náš Speed Test? Nabízíme vám několik důvodů:


Přesnost a spolehlivost: Naše technologie měření rychlosti Internetu jsou vysoce přesné a spolehlivé. Můžete se spolehnout, že dostanete přesné a objektivní výsledky, které vám pomohou posoudit kvalitu vašeho připojení.

Jednoduché použití: Měření rychlosti Internetu s naším Speed Testem je snadné a intuitivní. Stačí jednoduše kliknout na tlačítko "Spustit test" a během několika okamžiků získáte výsledky.

Podpora různých zařízení: Speed Test NET je kompatibilní s různými zařízeními, včetně počítačů, tabletů a chytrých telefonů. Bez ohledu na to, jaké zařízení používáte, můžete snadno měřit rychlost vašeho internetu.

Komunita uživatelů: Připojte se k naší rostoucí komunitě uživatelů, kteří se společně snaží zlepšovat rychlost a kvalitu internetového připojení. Sdílejte své zkušenosti, získejte rady a doporučení od ostatních a pomozte nám vytvořit lepší internetovou síť pro všechny.

Nečekejte a vyzkoušejte náš profesionální Speed Test ještě dnes. Získejte přesný obraz o rychlosti, stabilitě a kvalitě vašeho připojení k Internetu. Přidejte se k naší komunitě a společně pracujme na vytvoření lepšího a rychlejšího internetového prostředí pro všechny uživatele.

Rychlost.cz - spolehlivý Speed Test pro měření rychlosti Internetu a připojení k Internetu.
Návod jak správně změřit a testovat rychlost Internetu.

Pro co nejpřesnější výsledky měření rychlosti Internetu nepracujte v průběhu speedtestu s Internetem a ani jinak nezatěžujte počítač. Před testem vypněte veškeré aplikace a úlohy, které na pozadí využívají připojení k Internetu – zpravidla se jedná o komunikační aplikace, cloudová úložiště či widgety.

Rychlost připojení doporučujeme měřit s tím, že před měřením prosím nezapomeňte vypnout veškeré programy a prohlížeče v počítači (případně i jiná připojená zařízení k modemu).

Dále:

 • počítač, na kterém je prováděno měření a testování rychlosti Internetu, připojte vždy pro testování přes UTP kabel k modemu (pokud máte připojeno přes wifi)
 • před měřením prosím nezapomeňte vypnout veškeré programy a případně další prohlížeče v počítači (youtube, stahování nebo zálohování dat), případně i jiná zařízení, která jsou připojena k modemu jak přes kabel, tak přes wifi
 • ideální měření rychlosti připojení je z Vašeho počítače, který má aktuální verzi všech ovladačů hardware a aktuální verzi webového prohlížeče


 • Test rychlosti Internetu VŽDY změří pouze VOLNOU kapacitu připojení, proto je důležité výše uvedené opatření.

  Pozn.: hodnoty naměřené při měření rychlosti připojení přes wifi nejsou relevantní.

  U vyšších rychlostí připojení (nad 100 Mbps) je potřeba zkontrolovat:

 • nastavení síťové karty (na 1 Gb Full), aby nedošlo ke zkreslení výsledku měření
 • použití správného kabelu s koncovkou RJ45, kompatibilní s rychlostí připojení 1 Gbps - plně osazený kabel - tj. 8 drátů v koncovce.

 • Technický popis měření rychlosti připojení k Internetu na SpeedTest:

  Internet je decentralizovaná síť, ve které jsou k dispozici miliony datových úložišť. Pokud budete mít doma superrychlou přípojku, vůbec to neznamená, že budete vždy stahovat vámi nakoupenou rychlostí. Rychlost odesílání nebo stahování dat je přesně tak vysoká, jak rychlý je nejpomalejší článek celé trasy měření, kterým data protékají. Nejčastěji je nejpomalejším článkem Wi-Fi připojení, nebo nějaký problém v počítači (např. nevhodná konfigurace programů, více instalovaných antivirů najednou apod.) nebo hardwarový problém (např. starší nevýkonný procesor, pomalá či vadná síťová karta apod.)
  Jak rychlý Internet potřebuji na sledování filmů?

  Sledování filmů a dalšího online videa ve vysokém rozlišení patří k jedněm z datově nejnáročnějších aktivit na Internetu. Obecně lze doporučit alespoň 5 Mbit/s pro vysoké a 25 Mbit/s pro ultravysoké rozlišení 4K. Pokud je pro vás plynulé video prioritou, rychlost připojení určitě nepodceňujte.

  Jak rychlý Internet potřebuji na hraní her?

  Minimální rychlost a a odezva připojení pro pohodlné hraní online her se liší dle titulu. Obecně se doporučují následující parametry:

  Jak zvýšit rychlost stahování dat?

  Za pomalým připojením může být celá řada důvodů. V první řadě zkontrolujte stav vašeho zařízení, zapnuté programy a aktivní stahování. V případě bezdrátového připojení zkontrolujte sílu signálu. Chcete-li zvýšit rychlost stahování dat, kontaktujte vašeho poskytovatele s dotazem na lepší tarif. Skvělým pomocníkem je také nezávazná poptávka připojení.

  Co dělat, když nejede Internet?

  Kompletní návod, jak postupovat při výpadku Internetu, najdete na této stánce zde. Ve zkratce byste měli zkontrolovat celé zařízení včetně kabelů a vyzkoušet restart. Pokud nic z toho nepomůže, je na místě kontaktování zákaznické podpory zde.
  Parametry Internetového připojení


  Co znamená Mbit/s, Mb/s, nebo Mbps?

  Všechny tyto zkratky vyjadřují jednotku rychlosti přenosu dat – konkrétně megabit za sekundu. V Mb/s je standardně uváděna rychlost Internetového připojení.

  Jaký je rozdíl mezi Mbit/s a MB/s?

  Zkratka Mbit/s vyjadřuje rychlost přenosu dat – konkrétně megabit za sekundu. Zkratka MB/s vyjadřuje také rychlost přenosu dat – konkrétně megabajt za sekundu. Platí, že 1 Mbit/s = 0,125 MB/s.

  Co je to download?

  Download představuje stažení nějakého souboru. Ve spojení s Internetovým připojením je klíčová rychlost downloadu – rychlost stahování dat na vaše zařízení. Právě rychlost stahování například ovlivňuje, jak dlouho trvá, než se vám načte webová stránka, nebo stáhne video.

  Co je to upload?

  Upload představuje nahrání nějakého souboru. Ve spojení s Internetovým připojením je klíčová rychlost uploadu – rychlost nahrávání dat z vašeho zařízení na Internet. Rychlost uploadu například ovlivňuje, jak dlouho vám bude trvat zálohování dat do cloudu.

  Co je to ping?

  Ping je zkratkou Packet Internet Groper, která ve zkratce představuje rychlost odezvy připojení. Ping jako program odesílá data z jednoho zařízení a čeká na odezvu protistrany.

  Ping se udává v tisícinách sekundy. Čím nižší ping je, tím rychlejší a stabilnější je komunikace vašeho zařízení se serverem. Ping je důležitou hodnotou Internetového připojení a hraje důležitou roli například při hraní online her.

  Ping se může měnit v závislosti na kvalitě Internetového připojení, vytížení serveru a fyzické vzdálenosti vašeho zařízení od serveru. Pokud je doba odezvy příliš vysoká, můžete mít problémy s používáním některých aplikací.

  Co je to jitter?

  Jitter vyjadřuje kolísání rychlosti odezvy, tedy hodnoty ping. Jitter pomáhá diagnostikovat stabilitu Internetového připojení. Čím vyšší je hodnota jitter, tím horší je stabilita připojení.

  Co je to agregace?

  Agregace Internetu je jedním ze základních parametrů Internetového připojení. Agregace vyjadřuje, kolik uživatelů může v jednom okamžiku sdílet maximální vyhrazenou rychlost. Agregace se uvádí jako poměr mezi minimálním podílem z rychlosti připojení a maximálním podíl z rychlosti.

  Například agregace 1:5 při rychlosti připojení 10 Mb/s znamená, že minimální rychlost Internetového připojení by neměla klesnout pod 2 Mb/s. Hodnotu agregace linky si před výběrem Internetového připojení vždy zkontrolujte. Ke zpomalení rychlosti dochází v době, kdy linku využívá více zákazníků – u domácího připojení zpravidla večer.

  Kde zjistit agregaci?

  Hodnotu agregace zjistíte ve smlouvě od vašeho poskytovatele připojení.

  Co je to FUP?

  FUP je zkratkou Fair User Policy. Jedná se o pravidla, která zajišťují spravedlivé dělení Internetového připojení mezi všechny jeho uživatele. Pravidla mají garantovat, že velmi aktivní uživatelé nebudou zatěžovat připojení velkým množstvím přenesených dat na úkor ostatních uživatelů. Dnes je možné se s FUP setkat především u mobilního připojení, kdy je po určitém množství přenesených dat připojení k Internetu buď zpomaleno, nebo zcela zablokováno.

  Co ovlivňuje rychlost připojení?

  V první řadě ovlivňuje rychlost technologie připojení, kapacita linky a hodnota agregace. Následně má na rychlost vliv celá řada dalších faktorů od samotného zařízení přes Internetový prohlížeč a aplikace běžící na pozadí. Nestačí-li vám stávající rychlost připojení, najděte si nového poskytovatele připojení.

  Závěr  Vítejte ve světě moderní technologie, kde rychlý internet a Wi-Fi hrají klíčovou roli.

  Naše dnešní téma se týká měření rychlosti internetu, konkrétně ADSL a DSL. ADSL měření, DSL rychlost test nebo UPC test rychlosti - všechny tyto pojmy jsou základním kamenem pro zjištění efektivity našeho připojení.

  Pro měření rychlosti vaší wifi můžeme využít wifi test, který Vám poskytne přesné údaje o tom, jak rychle naše data cestují. Rychlost wifi test je nástrojem, který Vám umožní změřit rychlost našeho připojení a pomůže Vám identifikovat možné problémy, jako je kolísání rychlosti internetu.

  Pokud je rychlost našeho internetu pomalá, může to být způsobeno různými faktory. Můžeme si však provést několik testů, jako je mbit test nebo test rychlosti UPC, aby se zjistilo, kde je problém. To Vám pomůže se rozhodnout, jestli potřebujeme vylepšit Vaše připojení nebo najít lepší poskytovatele internetu. Existuje mnoho online nástrojů, které Vám umožňují změřit rychlost našeho internetu, jako je třeba měření rychlosti internetu Lupa.

  Tento náš speedtest nástroj Vám poskytne údaje o Vaší rychlosti internetu a pomůže Vám zjistit, zda Vaše rychlost odpovídá tomu, co nám Váš poskytovatel internetu slibuje. Pokud se vám zdá, že váš internet je pomalý, můžete využít také test rychlosti internetu DSL nebo test ping wifi. Tyto nástroje vám pomohou zjistit, zda je problém v rychlosti vašeho internetu nebo v síle signálu vaší wifi. Konečně, je tu také spe3d test, sp3ed test, nebo spéed test, které jsou dalšími nástroji pro měření rychlosti našeho internetu. A pokud hledáte uživatelské recenze na kvalitu internetu od různých poskytovatelů, best net měření rychlosti a internet recenze vám mohou poskytnout cenné informace. Doufáme, že tento text vám pomohl lépe pochopit, jak měřit rychlost vašeho internetu a jaké nástroje můžete použít k tomu, abyste získali co nejlepší připojení.

  Připojení Internetu

  Díky nejmodernějším technologiím Vám zajistíme kvalitní vysokorychlostní Internet přes xDSL nebo Optický internet, lze i individuálně zřídit bezdrátové připojení vzduchem ve vyhrazeném pásmu 3,7 GHz (5G síť).


  Hledáte další informace?

  Testujte Rychlost Internetu - Profesionální Měření | Rychlost.cz | Test rychlosti Speed Test | Zpět na úvodní stránku