Dle nezávislých testů má Eri stabilně jedno z nejrychlejších připojení k Internetu v ČR.
BONUS 3.000 Kč na router + Terminátor u všech rychlostí + Statická IPv4 zdarma

WLAN: Význam a aplikace bezdrátových sítí v telekomunikacíchUdělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!Internet 100 Mbps v AKCI 200 Mbps Internet 165 Mbps v AKCI 250 Mbps Internet 55 Mbps v AKCI 100 Mbps Internet 35 Mbps v AKCI 55 Mbps


Eri Internet s IQ optimalizací

Slovník pojmů v telekomunikacích
WLAN: Význam a aplikace bezdrátových sítí v telekomunikacích

WLAN: Přehled, funkce a role v moderní telekomunikaci

WLAN: Význam a aplikace bezdrátových sítí v telekomunikacích


Telekomunikace je nesmírně široké pole, které se neustále vyvíjí a rozšiřuje. Pokud jste někdy cestovali světem digitální komunikace, možná jste narazili na zkratku WLAN. Co však tato zkratka znamená a jaké je její místo v oblasti telekomunikací?

WLAN je zkratka pro Wireless Local Area Network, což v překladu znamená bezdrátovou lokální síť. Tato technologie umožňuje počítačům a dalším digitálním zařízením komunikovat bez použití drátů či kabelů. Je to jako magický koberec pro přenos dat, který zajišťuje, že vaše zařízení mohou komunikovat a sdílet informace, ať už jste kdekoli v rámci dané sítě.

Představte si, že jste v hotelu. Když se připojíte k hotelové WiFi, stáváte se součástí jejich WLAN. Vaše zařízení (může to být smartphone, tablet nebo notebook) komunikuje s routerem, který je spojen s internetem. Hotelová WLAN umožňuje, aby se všichni hosté mohli připojit k internetu, aniž by museli mít fyzický kabel vedoucí z jejich zařízení do routeru.

WLAN je založena na sérii standardů známých jako IEEE 802.11. Tato sada pravidel řídí, jak zařízení vysílají a přijímají data ve WLAN. IEEE 802.11 je rodina standardů, která se neustále rozšiřuje a zdokonaluje, aby vyhovovala rychle se vyvíjejícím potřebám uživatelů a technologických inovací.

Wi-Fi je nejznámější technologií založenou na standardech IEEE 802.11. Když se lidé odkazují na Wi-Fi, obvykle mluví o WLAN. Wi-Fi je však značka, kterou vlastní Wi-Fi Alliance. Tato organizace certifikuje zařízení, která splňují určené standardy, a dává jim razítko schválení, které naznačuje, že je mohou uživatelé bez obav používat pro spolehlivé bezdrátové připojení.

Zařízení mohou vytvářet WLAN pomocí různých metod. Nejběžnější konfigurace zahrnují infrastrukturu a ad-hoc módy. V infrastrukturním módu je jeden nebo více bezdrátových přístupových bodů (například router) spojených s pevným síťovým zařízením, jako je modem. Toto uspořádání umožňuje zařízením připojit se k internetu prostřednictvím bezdrátové sítě. Na druhou stranu, ad-hoc režim umožňuje přímé spojení mezi zařízeními bez přístupového bodu.

WLAN je klíčovou technologií, která hraje roli v naší každodenní komunikaci. Od streamování videí na našich telefonech po práci na našich laptotech, WLAN nám umožňuje zůstat spojeni se světem kolem nás. Bez WLAN by byl náš digitální život mnohem složitější a méně pohodlný.

Příště, když se připojíte k Wi-Fi síti, vzpomeňte na to, že jste se stali součástí WLAN. Je to jako vstup do digitálního klubu, který vám umožňuje sdílet informace a komunikovat s ostatními zařízeními. Takže si vezměte svůj digitální pas a připojte se k bezdrátovému světu WLAN.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

WLAN: Význam a aplikace bezdrátových sítí v telekomunikacích | Eri | Zpět na úvodní stránku