Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

WLAN: Význam a aplikace bezdrátových sítí v telekomunikacích

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

WLAN: Význam a aplikace bezdrátových sítí v telekomunikacích


Telekomunikace je nesmírně široké pole, které se neustále vyvíjí a rozšiřuje. Pokud jste někdy cestovali světem digitální komunikace, možná jste narazili na zkratku WLAN. Co však tato zkratka znamená a jaké je její místo v oblasti telekomunikací?

WLAN je zkratka pro Wireless Local Area Network, což v překladu znamená bezdrátovou lokální síť. Tato technologie umožňuje počítačům a dalším digitálním zařízením komunikovat bez použití drátů či kabelů. Je to jako magický koberec pro přenos dat, který zajišťuje, že vaše zařízení mohou komunikovat a sdílet informace, ať už jste kdekoli v rámci dané sítě.

Představte si, že jste v hotelu. Když se připojíte k hotelové WiFi, stáváte se součástí jejich WLAN. Vaše zařízení (může to být smartphone, tablet nebo notebook) komunikuje s routerem, který je spojen s internetem. Hotelová WLAN umožňuje, aby se všichni hosté mohli připojit k internetu, aniž by museli mít fyzický kabel vedoucí z jejich zařízení do routeru.

WLAN je založena na sérii standardů známých jako IEEE 802.11. Tato sada pravidel řídí, jak zařízení vysílají a přijímají data ve WLAN. IEEE 802.11 je rodina standardů, která se neustále rozšiřuje a zdokonaluje, aby vyhovovala rychle se vyvíjejícím potřebám uživatelů a technologických inovací.

Wi-Fi je nejznámější technologií založenou na standardech IEEE 802.11. Když se lidé odkazují na Wi-Fi, obvykle mluví o WLAN. Wi-Fi je však značka, kterou vlastní Wi-Fi Alliance. Tato organizace certifikuje zařízení, která splňují určené standardy, a dává jim razítko schválení, které naznačuje, že je mohou uživatelé bez obav používat pro spolehlivé bezdrátové připojení.

Zařízení mohou vytvářet WLAN pomocí různých metod. Nejběžnější konfigurace zahrnují infrastrukturu a ad-hoc módy. V infrastrukturním módu je jeden nebo více bezdrátových přístupových bodů (například router) spojených s pevným síťovým zařízením, jako je modem. Toto uspořádání umožňuje zařízením připojit se k internetu prostřednictvím bezdrátové sítě. Na druhou stranu, ad-hoc režim umožňuje přímé spojení mezi zařízeními bez přístupového bodu.

WLAN je klíčovou technologií, která hraje roli v naší každodenní komunikaci. Od streamování videí na našich telefonech po práci na našich laptotech, WLAN nám umožňuje zůstat spojeni se světem kolem nás. Bez WLAN by byl náš digitální život mnohem složitější a méně pohodlný.

Příště, když se připojíte k Wi-Fi síti, vzpomeňte na to, že jste se stali součástí WLAN. Je to jako vstup do digitálního klubu, který vám umožňuje sdílet informace a komunikovat s ostatními zařízeními. Takže si vezměte svůj digitální pas a připojte se k bezdrátovému světu WLAN.

Zrychlujeme Česko s Eri: Ověřte dostupnost Internetu na Vaší Adrese.

Chcete zjistit, jak rychlý internet můžete mít doma nebo ve firmě? Stačí zadat vaši adresu a my vám ukážeme možnosti připojení k rychlému a stabilnímu internetu od Eri.
Prověříme dostupnost DSL, optického i 5G bezdrátového připojení a nabídneme řešení na míru vašim potřebám.


Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Město / obec:
Část obce:
Název ulice (bez č. popisného):
Číslo popisné:

Spolehlivé internetové připojení

Nabízíme širokou škálu internetových tarifů pro domácnosti i firmy. Garantujeme vysokou rychlost, neomezená data a dynamickou optimalizaci sítě.
internet package


Domácí tarify

Nabízíme různorodé rychlosti Internetu až do 2 000 Mb/s, ideální pro každodenní použití v domácnosti. Ať už potřebujete rychlý internet pro práci z domova, studium, streamování multimédií nebo pro hraní online her, máme pro vás ten správný tarif.

Více informací
business services


Firemní služby

Poskytujeme symetrické připojení s garantovanou kvalitou, které je ideální pro firmy a kanceláře. Naše služby jsou navrženy tak, aby odpovídaly náročným požadavkům moderního podnikání a zajišťovaly neustálou dostupnost a vysokou rychlost internetu.

Více informací
unlimited data


Terminátor i na jednom páru vedení

Terminátor je inovativní zařízení, které přináší revoluční řešení pro spojení dvou internetových linek, a tím zdvojnásobení rychlosti připojení. I při použití jednoho páru vedení vám Terminátor umožní dosáhnout optimální rychlosti a spolehlivosti vašeho internetu.

Více informací

Hledáte další informace?

WLAN: Význam a aplikace bezdrátových sítí v telekomunikacích | Eri | Zpět na úvodní stránku