Eri - Váš Internet s IQ!

Terminátor v akci ZDARMA!

Co je to VDSL - very high-speed rate digital subscriber line

Terminátor u ERI i na jednom páru vedení !


U rychlostí připojení od 20 do 250 Mbps si můžete u nás přímo v objednávce jednoduše zvolit jak připojení přes klasickou tel. zásuvku RJ 11, tak i moderní typ připojení přes Terminátor, což je zásuvka typu Eth./RJ45 (stejná jako máte např. na svém PC nebo smart TV).Proč:
Výhodou oproti konkurenci je, že tento moderní typ připojení přes Terminátor je volitelný u všech rychlostí a to jak na jednom páru vedení, tak i na dvou párech vedení - tzv. bonding (Co je to BONDING).

Terminátor Eth./RJ45 je vhodný pro vyšší odchozí rychlost a pro ještě vyšší stabilitu připojení.
| VDSL Internet pro podnikatele a domácnosti |Blue 75 Mb/s

Max. rychlost 150 Mbps

560 Kč / měsíc

  Zavolejte a získejte tuto službu
220-990-007


Internet 75 Mbps
Zjistit více

doprava

Můžete mít zřízené i do 3 prac. dnů


AKCE do 5.6.2023
Stahování (75) 150 Mb/s
Odesílání (10) 20 Mb/s
Typ připojení VDSL
Pevná veřejná IPv4 adresa ZDARMA

Blue 100 Mb/s

Max. rychlost 200 Mbps

610 Kč / měsíc

  Zavolejte a získejte tuto službu
220-990-007


Internet 100 Mbps
Zjistit více

doprava

Můžete mít zřízené i do 3 prac. dnů


AKCE do 5.6.2023
Stahování (100) 200 Mb/s
Odesílání (10) 20 Mb/s
Typ připojení VDSL
Pevná veřejná IPv4 adresa ZDARMA

Blue 165 Mb/s

Max. rychlost 250 Mbps

660 Kč / měsíc

  Zavolejte a získejte tuto službu
220-990-007


Internet 165 Mbps
Zjistit více

doprava

Můžete mít zřízené i do 3 prac. dnů


AKCE do 5.6.2023
Stahování (165) 250 Mb/s
Odesílání (15) 25 Mb/s
Typ připojení VDSL
Pevná veřejná IPv4 adresa ZDARMA
Výhody pevného VDSL Internetu od Eri

Možnost instalace Terminátoru Eth./RJ45
Dvojnásobná rychlost připojení Internetu - napořád
Pevná veřejná IPv.4 adresa v AKCI ZDARMA
Možnost fixace ceny
Dynamická Optimalizace Internetu = Vyladěný Internet
Eri LiveTV na dva měsíce zdarma (všech 133 TV programů)
Možnost neomezeného volání z pevné tel. linky za akčních 99 Kč/měs.
Při roční frekvenci plateb získáváte pravidelnou slevu 5 %

Rozdíly mezi ADSL a VDSL

Rozdíl mezi ADSL (a jeho pozdějšími a modernějšími verzemi ADSL2 a ADSL2+) a VDSL je pro uživatele ten, že VDSL nabízí znatelně vyšší rychlosti připojení k internetu a také zásadně vyšší rychlost pro odesílání dat (nahrávání dat na internet). A to za stejnou cenu, za jakou je stále nabízeno ADSL. U VDSL navíc existuje ještě jakýsi prostor, aby poskytovatel připojení v budoucnu rychlosti o něco zvýšil. To u klasického ADSL, či jeho novějších standardů, již není možné z fyzikálních a technologických důvodů.

Dnes však stále většina rezidentních přípojek používá starší ADSL – v současnosti už s relativně vysokými rychlostmi připojení k internetu, jež se hodí na většinu běžných věcí, které na internetu potřebujete udělat. V poslední době (od roku 2011) se však tuzemští operátoři začali orientovat i na poskytování rychlejšího VDSL.

S VDSL se však pojí několik podmínek, které musí být splněny.
VDSL s jednou sítí

VDSL je síťová technologie, kterou lze použít v rámci domácí sítě nebo v budově. Tato technika umožňuje vytvořit vysokorychlostní síťová připojení bez nasazení vyhrazené kabeláže: stačí použít stávající telefonní instalace1.

VDSL je možné nasadit v budovách, hotelech, nemocnicích atd. pomocí rozbočovače u kořene telefonní sítě a klientského boxu (VDSL modem) u každé telefonní zásuvky, čímž se přidá zásuvka RJ45.

Pro osobní potřebu (pavilon nebo byt) je možné použít VDSL pro připojení dvou vzdálených bodů, a to buď proto, že vzdálenost přesahuje 100 metrů povolených sítěmi Ethernet, nebo proto, že existuje telefonní instalace, ale nasazení ethernetových kabelů představuje problém nákladů nebo proveditelnosti. Toto se nazývá "VDSL most". V tomto případě se používá instalace založená na serverovém rozhraní na jednom konci telefonního vodiče a klientském rozhraní na druhém konci. Každá skříň je připojena k síti Ethernet konektorem RJ45. Držák je neviditelný pro uživatele, kteří vidí druhou část sítě, jako by k ní byli připojeni běžným ethernetovým kabelem. Pro toto použití se používá symetrický VDSL s propustností 5, 10, 15, 18 nebo 34 Mbit/s, v závislosti na vzdálenosti, která může dosáhnout 1,5 km.

Mezi výrobce rozhraní VDSL patří Technicolor, DrayTek, ZyXEL, MRV, SMC Networks, Allied Telesis, RAD, EtherWAN a Motorola.
Použít pro připojení k VDSL Internetu

Ve srovnání s ADSL2+ umožňuje VDSL zvýšení rychlosti pro předplatitele, kteří se nacházejí méně než 1 000 metrů od DSLAM. Abychom umožnili předplatitelům dále od obecného dispečera těžit z výhod VDSL, musíme nasadit FTTN (Fiber to the Neighborhood), to znamená přinést optické vlákno do každého okresu, s implementací DSLAM na úrovni sub-dispečera, alternativní řešení a mnohem levnější než nasazení vlákna pro takzvaného uživatele FTTH (Fiber to the Home) ). Pro poskytování širokopásmových služeb pro účastníky nacházející se na delší vzdálenost od DSLAM začalo několik operátorů zavádět hybridní přístupové sítě, které kombinují 4G s VDSL nebo dokonce ADSL.

VDSL byl poprvé použit v Jižní Koreji a byl nasazen společností Romtelecom v Rumunsku a poté rozšířen do mnoha zemí.

VDSL2 používá v Belgii společnost Proximus k přenosu až tří HD streamů pro TV, kromě internetového kanálu 100 Mbit/s (přes 28 000 ROP "Remote Optical Platform" ve vektorizovaném režimu). Ve Švýcarsku je zavedený operátor, Swisscom, v procesu systematizace VDSL na všech svých nových předplatných.

Ve Francii od konce roku 2002 Erenis nasadil síť v Paříži, jejíž koncová část v budovách využívá VDSL. Budovy jsou propojeny optickým vláknem a VDSL umožňuje nabídnout účastníkovi až 100 Mbit/s opětovným využitím koncové části stávající telefonní kabeláže. Na konci roku 2006 byla tato síť přítomna ve dvanácti pařížských arrondissementech a také v Asnières-sur-Seine a pokrývala asi 150 000 obydlí.
Co je to VDSL - very high-speed rate digital subscriber lineEri Internet
Internet
Mobilní data pro Váš mobil!
Mobilní data
-
Televize
-
Reference
-
DostupnostHledáte další informace?

Co je to VDSL - very high-speed rate digital subscriber line | Eri Internet | Zpět na úvodní stránku