Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Zabezpečte svůj Internet přes Eri DNS servery

Bezpečnost na Internetu. Bezpečný internet a ochrana přes DNS Servery.

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Bezpečný Eri Internet!

V dnešní digitální době je bezpečnost na internetu klíčová. Jedním z efektivních způsobů, jak ochránit vaše zařízení před škodlivým softwarem a nebezpečnými webovými stránkami, je využití bezpečného internetu chráněného DNS servery. Tato služba, známá také pod názvem Eri bezpečný internet, poskytuje ochranu vašeho počítače, notebooku, tabletu i mobilního telefonu bez nutnosti instalace dodatečných programů nebo aplikací.


Jak funguje Eri bezpečný internet?

Služba Eri bezpečný internet využívá bezpečné DNS servery k filtraci škodlivého obsahu a webových stránek. Tato ochrana je aktivována automaticky pro všechny uživatele připojené k síti Eri, bez nutnosti jakékoliv instalace na straně uživatele. Díky tomu je zajištěna vysoká úroveň bezpečnosti při procházení internetu, aniž by došlo k zpomalení internetového připojení.


Aktivace a nastavení služby

Aktivace služby Eri bezpečný internet je jednoduchá a probíhá automaticky. Uživatelé si mohou ověřit, zda je jejich připojení chráněné, pomocí jednoduchého testu na webových stránkách Eri. Pro správnou funkčnost služby je důležité, aby byly na routeru nebo modem uživatele nastaveny správné DNS servery poskytované Eri.


Výhody Eri bezpečného internetu

Používáním Eri Bezpečného internetu můžete výrazně snížit riziko napadení vašeho zařízení škodlivým softwarem a zvýšit svou online bezpečnost. Tato služba je klíčovým prvkem pro každého, kdo chce bezpečně procházet internetem bez obav z online hrozeb.

Co je to DNS Domain Name System - Internet Protocol

DNS protokol je základní stavební kámen, na kterém je postavena celá struktura internetové komunikace. Tento protokol je tak významný, že by se dalo říct, že bez DNS by internet nebyl tím, čím je dnes. DNS je jakýsi „telefonní seznam“ internetu. Když vám někdo řekne, že navštívíte www.google.cz, tak vaše zařízení musí vědět, na kterou IP adresu se má dostat. A právě to je role DNS – překládat názvy domén na IP adresy.

Představte si, že jste v cizím městě a hledáte ulici „Pražská“. Nevíte, kde je, tak se zeptáte místního, který vám ukáže cestu. DNS protokol funguje na stejném principu. Když zadáte do prohlížeče název webové stránky, váš počítač se zeptá DNS serveru, který mu „ukáže cestu“ k dané stránce, tedy ji přeloží na IP adresu.

Fungování DNS protokolu může být také přirovnáno k výletu do knihovny. Když hledáte konkrétní knihu, neprocházíte celou knihovnu, ale jdete k přehledu, kde jsou knihy seřazeny podle určitých kritérií (jméno autora, název knihy, žánr atd.). Tento přehled je jako DNS server – usnadňuje vám cestu k informacím, které hledáte.

DNS protokol je tedy kritickou součástí internetové komunikace. Bez něj by bylo velmi obtížné najít cestu k webovým stránkám nebo službám, které používáme. DNS funguje automaticky v pozadí každého našeho zařízení – ať už je to počítač, mobilní telefon nebo tablet. Když se tedy příště připojíte na internet a zadáte do prohlížeče název webové stránky, mějte na paměti, že za rychlým a snadným přístupem k dané stránce stojí práce DNS protokolu. Bez něj by internet nebyl tak pohodlný a efektivní, jakým je dnes.

Každé zařízení, které komunikuje prostřednictvím internetového protokolu, resp. je připojeno do Internetu má tzv. IP adresu.
IP adresy si lze pamatovat jen velice těžce. Proto vzniknul systém DNS (Domain Name System), který jménům, resp. tzv. doménám, která jsou snadno zapamatovatelná pro lidi, přiřazuje jednotlivé IP adresy. Pokud tedy napíšeme do prohlížeče jméno nějaké stránky (např. www.eri-internet.cz), musí počítač nejprve zjistit, na jaké IP adrese nalezne server.

Každé koncové zařízení (PC, mobile, tablet, Set-top box atd.. ) si může nastavit několik DNS serverů. Z pravidla se nastavují dva DNS servery. DNSP - primární DNS server a DNSS - sekundární DNS server.

Nastavení bezpečných DNS serverů u ERI Internetu:

5
5G

B
Bonding

D
DNS

T
Terminátor

M
Moje IP adresa

N
NTP

P
PING
P2P
Pevná veřejná IPv4 adresa

R
Rychlost Internetu

V
VPN a jak funguje

W
Wearables
Wi-Fi router
Widget
WiFi 6
Windows Phone
WLAN
Wordpress


Hledáte další informace?

Bezpečný Internet a jak zabezpečit připojení přes DNS servery! | Eri | Zpět na úvodní stránku