Eri - Váš Internet s IQ!

Pevná veřejná IPv4 adresa je nyní ke všem službám pevného Internetu v rámci AKCE 2023 ZDARMA!

IP adresa IPv4 ZDARMA

Ke všem rychlostem připojení si nyní můžete ZDARMA zvolit přidělení veřejné statické IPv4. Je to vhodné jakmile budete chtít přes Internetové připojení dálkově spravovat např. web kamery nebo PC a nebo pracujete z domova na home office.U konkurence (zejména mob. operátorů) je cena veřejné IPv4 běžně kolem 250 Kč/měs.

U Eri ušetříte až: 250 Kč/měs. x 12 měs. = 3.000 Kč / rok.

Veřejné IPv.6 poskytujeme standardně u vyhrazeného synchronního připojení typu Eri - optika / bezdrát. U připojení typu Eri Internet Green - optika, se možnost využití IPv6 připravuje.

Výkonný internet na doma i pro podnikatele.IP adresa, IPv.4 a IPv.6


IP adresa, IPv4 a IPv6 je jedinečný identifikátor Vašeho připojení na Internet. Něco jako poštovní adresa, který je spojen s vaší online aktivitou. Při jakémkoli svém používání internetu (nakupování online, posílání e-mailů, streamování televize) žádáte o přístup k určitému internetovému cíli a na základě toho jsou vám zpět posílány informace.

Tedy IP adresa, IPv4 a IPv6 je unikátní číslo, které je přiděleno libovolnému zařízení, které komunikuje prostřednictvím internetového protokolu. Svoji IP adresu tak mají nejen počítače, notebooky nebo tiskárny, ale také každý chytrý telefon, či jiné tzv. smart zařízení (smart TV, smart HODINKY, smart SVĚTLO, smart ZÁSUVKA,…).

IPv6 (internetový protokol, verze 6) je nová generace čísel internetového protokolu a jedná se v podstatě o vylepšení IP verze 4 (IPv4). Důvodem rozšíření IPv6 je kromě jiného docházející počet již přidělených IP adres verze 4.
Co je statická (pevná) IP adresa

Adresa, která je rezervovaná pro konkrétní počítač, zůstává po celou dobu služby stejná a nemění se. Tato adresa počítači zůstává i po vypnutí nebo restartu modemu či systému.


Co je dynamická IP adresa

Tato IP adresa je pouze dočasná a při každém novém připojení se může změnit.


Co je veřejná IP adresa?

Tato IP adresa je v celé síti Internet viditelná a zjistitelná. Je možné se na PC s veřejnou IP adresou odkudkoliv na světě přihlásit a pracovat, jako by u něj uživatel seděl doma. Vše, co má veřejnou IP adresu, může být využito odkudkoliv z internetu (tiskárny, IP kamery atd.). Díky viditelnosti a dohledatelnosti veřejné IP adresy ztrácí člověk na internetu anonymitu a je snáze napadnutelný malware (souhrnný název pro počítačové viry, trojské koně atd.)
Ceník měsíčních doplňkových služeb Pevná veřejná IP


Pevná veřejná 1 IP adresa IPv4 (úplný obousměrný provoz) 99 Kč / měs. (v AKCI 0 Kč)
Směrovaná síť vlastních IP adres uživatele 1.198 Kč / měs.
Blok 4 pevných veřejných IP adres IPv4 363 Kč / měs.
Blok 8 pevných veřejných IP adres IPv4 847 Kč / měs.
Blok 16 pevných veřejných IP adres IPv4 1.210 Kč / měs.
Reverzní záznam k přidělení veřejné IP adrese IPv4 nebo IPv6 99 Kč

Služba "Pevná veřejná IP adresa - IPv4 i IPv6" zpřístupní používání portů aplikací a portů programů umožňující jiným uživatelům Internetu přistupovat libovolně na obsah počítače klienta či serveru připojeného k Internetu některou ze Služeb sítě Eri (obousměrný provoz).

V případě, že je ve Smlouvě uvedena (sjednána) cena poskytované Služby v Kč / rok, nebo v Kč / půl roku a nebo v Kč / kvartál je její splatnost předem na základě vystavené zálohové faktury.

Cena za přidělení veřejné IP adresy resp. bloků veřejných IP adres je platná pro všechny typy Služeb sítě Eri.

Přidělení bloku pevných veřejných IP adres, IPv4 musí být opodstatněné.Eri Internet
Internet
Mobilní data pro Váš mobil!
Mobilní data
-
Televize
-
Reference
-
DostupnostHledáte další informace?

IP adresa IPv4 ZDARMA | Eri Internet | Zpět na úvodní stránku