Eri - chytrá síť s IQ. Vždy rychlá, vždy stabilní !

AKTUÁLNĚ - AKCE do 30.9.2023, více info ZDE

Terminátor i na jednom páru vedení !

Terminátor: Nový VDSL Modem pro Rychlejší a Stabilnější Internet

U nás můžete vybrat připojení k pevnému VDSL Internetu o rychlostech od 20 do 250 Mbps. Máte možnost připojit se přes standardní telefonní zásuvku RJ 11, ale také přes novější typ zásuvky nazývaný Terminátor. To je zásuvka typu Eth./RJ45, kterou máte třeba na počítači nebo smart televizi.

Proč:
Na rozdíl od našich konkurentů, nabízíme Terminátor pro všechny rychlosti připojení a to jak na jednom páru vedení, tak i pro dvojité vedení, což se nazývá bonding.

Připojení přes Terminátor Eth./RJ45 je vhodné pro větší rychlost odesílání dat a pro větší stabilitu internetového připojení.
Co je to Terminátor na jednom páru vedení?


Terminátor


Terminátor je název nového koncového zařízení pro VDSL připojení. Jedná se o koncový modem, který kromě bondingu bude podporovat všechny dostupné technologie pro bezproblémový a rychlý chod Internetu. Zařízení zůstává v majetku společnosti CETIN. Terminátor je zakončen konektorem - portem Eth./RJ45, což je standardní ethernetový konektor používaný napříč technologiemi připojení, do kterého bude možné zapojit i vlastní router pro připojení všech zařízení v domácnosti zákazníka. Seznam doporučených routerů pro připojení za Terminátorem najdete ZDE..Dvě výhody bondingu s Terminátorem

Největším přínosem VDSL bondingu je díky sloučení dvou linek v jednu samozřejmě vyšší rychlost, v podstatě 2x taková. Máte-li tedy 50 Mb/s, po úpravě kabelového vedení a nasazení Terminátoru budete mít 100 Mb/s. Z praxe je kvalita připojení srovnatelná, tedy neobjevují se žádné rozdíly co se stability připojení týče či jakýkoliv vliv na odezvu.

Druhou věcí je fakt, že k vám jde Internet přes obecně používanější klasický síťový kabel RJ-45, místo telefonního kabelu RJ-11. To v praxi znamená, že již nepotřebujete specifický ADSL/VDSL modem, ale internetovou přípojku můžete připojit téměř k jakémukoli routeru s běžným WAN portem. Nabídka běžných routerů je výrazně bohatší než specifických VDSL modemů, a tak si díky Terminátoru můžete pořídit libovolný router vyhovující vašim požadavkům. Všechny námi nabízené koncové zařízení ZDE podporují tyto

Terminátor je ve správě CETINu/Eri. K dispozici je formou pronájmu, za částku + 39 měsíčně.

Důležitou informací je také skutečnost, že Terminátor vyžaduje vlastní napájení a tedy elektrickou zásuvku ve své blízkosti. Terminátor a zásuvku u běžných instalací zřizujeme (zakončujeme) vždy u nejbližší zásuvky u vchodových dveří klienta. Není samozřejmě problém dohodnout i jiné místo zřízená zásuvky za menší poplatek.
Co je součástí instalace bondingu:
5
5G

B
Bonding

D
DNS

T
Terminátor

M
Moje IP adresa

N
NTP

P
PING
P2P
Pevná veřejná IPv4 adresa

V
VPN a jak funguje
Hledáte další informace?

Terminátor: Nový VDSL Modem pro Rychlejší a Stabilnější Internet | Eri Internet | Zpět na úvodní stránku