Eri - Váš Internet s IQ!

FRITZBox 7590 International

Výkonný modem/router/VoIP brána FritzBox 7530 - pokrytí plochy do 75 m2

5.499 Kč vč. DPH.


FRITZBox 7590 International
Výkonný modem/router/VoIP brána FritzBox 7530 - pokrytí plochy do 75 m2

Cena modemu AVM FRITZ!Box 7590 ke Službám Eri - ADSL/VDSL vč. nastavení: 5.499,- Kč vč. DPH.

FRITZBox 7590 International

Klíčové vlastnosti modemu AVM FRITZ!Box 7590:


Pro připojení prostřednictvím VDSL je nyní zákazníkům k dispozici nový AVM FRITZ!Box 7590, který opět posouvá možnosti maximálních přenosových rychlostí po telefonních linkách. To je možné díky využití nejnovějších technologie VDSL 35b supervectoring. V závislosti na parametrech přístupového vedení tak lze nabídnout uživatelům konektivitu na rychlostech až 300 Mbit/s.

Zařízení dále obsahuje špičkové řešení pro domácí bezdrátovou síť 4 x 4 dual-band Wireless AC + N s Multi-User MIMO na rychlostech až 1.733 Mbit/s + 800 Mbit/s. Samozřejmostí je zpětná kompatibilita se staršími WiFI standardy. Pro lokální síť je jsou dále k dispozici čtyři gigabit LAN porty a dva USB 3.0 porty. Ve výbavě je rovněž 1 Gbit/s Ethernet WAN port, díky kterému lze router využít třeba i na optických přípojkách FTTH.

Nechybí ani funkce pro vysoce kvalitní telefonii (IP, analog, ISDN) s podporou bezdrátových přístrojů DECT. Jako koncové zařízení slouží multifunkční telefonní přístroj AVM FRITZ!Fon, který v sobě kombinuje DECT telefon s rozšířením CAT-iq pro HD telefonii pro komfortní integraci telefonních a internetových služeb.

Kvalitu a spolehlivost AVM FRITZ!Box 7590 dokládá fakt, že výrobce na zařízení poskytuje pětiletou záruku. Již tradiční výhodou všech produktů AVM je jejich snadná použitelnost díky jednoduché instalaci a konfiguraci. Tyto vlastnosti jsou založeny na přehledném a komfortním uživatelském rozhraní, které poskytuje operační systém FRITZ!OS. Díky tomu mohou i málo zkušení uživatelé z řad domácností a menších firem bez problémů využívat všechny dostupné funkční možnosti zařízení AVM.




Zpět na přehled modemů/routerů



AVM FRITZ!Box 7590 International - router - WiFI router

FRITZ!Box 7590 nastavuje nové standardy pomocí VDSL Supervectoringu 35b, který umožňuje stahování rychlostí až 300 Mbit/s. Tím se až ztrojnásobí rychlost připojení DSL. Špičková WiFI 4x4 MIMO, rychlá gigabitová LAN a výkonné porty USB 3.0 doplňují vysokorychlostní síť. FRITZ!Box 7590 obsahuje také kompletní telefonní systém se záznamníkem a funkcí faxu.

FRITZ!Box 7590 je díky inovativní High-End WiFI AC+N a technologii 4x4 MIMO ideální pro domácí bezdrátovou síť s vyšším počet WLAN zařízení. FRITZ!Box díky vysílá v duální frekvenčním pásmu 2,4 GHz (WIFI N) a 5 GHz (WiFI AC) a dalším zdvojením techto pásem může fakticky poskytnout v součtu max. přenosovou rychlost až 2.532 MBit/s. Širokopásmové aplikace můžou pak v paralelním provozu běžet na více WLAN zařízení bez ztráty rychlosti a stability. Ve spolupráci s výrobky z řady FRITZ!WLAN repeater a FRITZ!Powerline (s WiFI) lze pak i vytvořit výkonnou a flexibilní WLAN sít. S technologií Mesh WiFI pak můžete ještě kombinovat několik bezdrátových přístupových bodů do jednoho inteligentního systému (FRITZ!OS 6.90 a novější).

FRITZ!Box 7590 obsahuje také kompletní telefonní systém pro připojení všech vašich telefonů, ať už IP, ISDN,DECT nebo analogových .Pomocí aplikace FRITZ!App Fon je pak i z Vašeho smartphonu snadné uskutečňovat hovory kamkoliv do celého světa. Aplikace vás také informuje o hovorech a hlasových zprávách, když jste na cestách. Další pohodlí přináší funkce záznamníku a faxu včetně faxu na email. Standard DECT umožňuje pak vytvořit telefonní systém až se šesti bezdrátovými telefony. K systému lze připojit 1x ISDN a 2 analogové telefony nebo faxy.

FRITZ!Box 7590 přináší stejně jako ostatní modely take možnost online úložiště pro domácí síť. Díky integrovanému mediálnímu serveru s NAS máte možnost ukládat své filmy, hudbu a obrázky na své domací úložistě a mít vše k dispozici přístupné např. pomocí tabletu nebo smartphonu.Stačí jen pres USB (3.0) rozhranní rozšířit úložný prostor USB externím HDD nebo USB flash pamětí. FRITZ!Box 7590 pak tvoří platformu pro síťové multimediální aplikace, jako IPTV, Video on Demand nebo streamování.





Zpět na přehled modemů/routerů



Zakladní parametry a funkce modemu AVM FRITZ!Box 7590


Vhodné pro všechny přípojky (VDSL a ADSL)
4x gigabitethernet LAN
1x gigabitethernet WAN
Rychlost připojení (stahování) až 300 MBit/s díky VDSL-Supervectoring 35b
Bezpečné používání internetu díky přednastavenému Firewallu
Větší výkon, flexibilita a nejstabilnějších spojení díky současné WiFI AC + N (dual band)
WiFI až 2.532 Mbit/s , 2,4GHz (2x 400Mbit/s) a 5 GHz (2x 866Mbit/s), 4x4 MIMO
VoIP telefonní ústředna s všestrannými komfortními funkcemi pro analogové,ISDN,DECT a IP telefony)
DECT základna až pro 6 bezdrátových telefonů (např. všechny FRITZ!Fon modely) a pro spínací zásuvky a regulátor topného tělesa FRITZ!DECT
2x a/b port (either TAE/RJ11) analog tel.
1x S0 ISDN
multimediální server NAS - 2 x USB 3.0


Rozsah dodávky


FRITZ!Box 7590
Napájecí zdroj
DSL telefonní kabel o délce 4,25 m.
DSL kabel s délkou 4 m
1,5 m dlouhý LAN kabel
Adaptér TAE/RJ45
Adaptér TAE/RJ11

Uživatelská příručka pro AVM FRITZ!Box 7590



Zpět na přehled modemů/routerů



Terminátor a IPv.4 v akci ZDARMA!



Terminátor i na jednom páru vedení !

FRITZBox 7590 International

U rychlostí připojení od 20 do 250 Mbps si můžete u nás přímo v objednávce jednoduše zvolit jak připojení přes klasickou tel. zásuvku RJ 11, tak i moderní typ připojení přes Terminátor, což je zásuvka typu Eth./RJ45 (stejná jako máte např. na svém PC nebo smart TV).

Proč:
Výhodou oproti konkurenci je, že tento moderní typ připojení přes Terminátor je volitelný u všech rychlostí a to jak na jednom páru vedení, tak i na dvou párech vedení - tzv. bonding (Co je to BONDING).


Terminátor Eth./RJ45 je vhodný pro vyšší odchozí rychlost a pro ještě vyšší stabilitu připojení.


Pevná veřejná IPv4 adresa je nyní ke všem službám pevného Internetu v rámci AKCE 2023 ZDARMA!

FRITZBox 7590 International

Ke všem rychlostem připojení si nyní můžete ZDARMA zvolit přidělení veřejné statické IPv4. Je to vhodné jakmile budete chtít přes Internetové připojení dálkově spravovat např. web kamery nebo PC a nebo pracujete z domova na home office.


Veřejné IPv6 poskytujeme standardně u vyhrazeného synchronního připojení typu Eri - optika / bezdrát.









Nabízené tarify Internetu!


Eri Internet 20 Mb/s Yellow

sipka sipka ⭐ Internetu 20 Mbps Dobrý standard VDSL sipka sipka

Download (stahování) AKCE:  20 Mb/s
Upload (odesílání) AKCE:  5 Mb/s
Typ připojení:  VDSL


Kategorie nabízených služeb Eri Internet:




FAQ - často kladené otázky.




Wi-Fi frekvence

WiFi signál se šíří v několika frekvencích. Mezi nejpoužívanější patří historicky starší frekvence 2,4 GHz a novější frekvence 5 GHz. Obě mají své klady i zápory. Frekvence 2,4 GHz má lepší dosah a prostup zdmi. Na této frekvenci ale pracuje spoustu zařízení, signál tak nemusí být stabilní.
Frekvence 5 GHz je rušená mnohem méně. Signál o frekvenci 5 GHz bude mnohem hůř pronikat zdmi a bude mít menší dosah.

Dual-band routery

Dual-band routery umí přijímat signál na obou frekvencích. Tento typ routerů umí automaticky přepínat mezi oběma frekvencemi, nebo vytvořit 2 sítě pro každé pásmo.

Tri-band routery

Tuto technologii využívají především Wi-Fi Mesh systémy. Jedná se o systém routerů, které komunikují mezi sebou tak, aby našly „nejvolnější“ frekvenci a standard. Představte si to, jako jednu velkou síť. Díky tomu pokryjí signálem mnohem větší prostor. Podívejte se na naší nabídku Wi-Fi TP Link OneMesh.

WiFi standardy

Kromě frekvence si dejte pozor i na standardy, které by měl váš Wi-Fi router podporovat. Jedná se o číselný údaj 802.11 a/b/g/n/ac/ax. Setkat se můžete i s novým označením Wi-Fi 1 – 6. Wi-Fi standardy se vždy přiřadí ke konkrétní frekvenci. V současné době se velkou měrou prosazují hlavně standardy 802.11ac (Wi-Fi 5) a 802.11ax (Wi-Fi 6), které lze vysílat, jak na frekvenci 2,4 GHz, tak na frekvenci 5 GHz.

Pokud však doma máte hráče online her, zvažte pořízení routeru s podporou WiFi 6 802.11ax. Takový router současně využívá i 2,4GHz pásmo, přičemž si samozřejmě zachovává zpětnou kompatibilitu s 802.11n a 802.11ac. Plusem nejnovějšího standardu WiFi 6 jsou vysoké přenosové rychlosti i stabilita WiFi signálu. Výrobci vyzdvihují až čtyřnásobné zlepšení průměrné propustnosti na každého připojeného uživatele.

Standard Označení Pásmo Max. rychlost Mbit/s
IEEE 802.11a WiFi 1 5 54
IEEE 802.11b WiFi 2 2,4 11
IEEE 802.11g WiFi 3 2,4 54
IEEE 802.11n WiFi 4 2,4 nebo 5 600
IEEE 802.11ac WiFi 5 2,4 nebo 5 800
IEEE 802.11ax WiFi 6 2,4 nebo 5 10 500

Stabilní Wi-Fi signál se odvíjí od kvality Wi-Fi routeru, ale i jeho umístění. Rovněž podstatný vliv na kvalitu WiFi signálu se odvíjí od toho, kolik dalších Wi-Fi routerů se nachází kolem Vás. Je podstatný rozdíl, zda WiFi router je instalován v rodinném domě a nebo v paneláku s desítkami sousedů, kde má každý zapnutý WiFi router.
O latenci a rychlost Internetu se postaráme my!

Antény u Wi-Fi routerů

Anténa u Wi-Fi routerů je další prvek, na který byste se měli zaměřit, pokud chcete mít kvalitní signál a kvalitní Internet. V tomto případě je nutné zvážit, kolik zařízení budete k routeru připojovat, jak moc budou od routeru vzdálená a kolik překážek bude muset signál z Wi-Fi routeru projít.
Důležitý je také počet interních antén routeru a externích antén. V prostředí, kde je hodně překážek, by měly externí antény pokrývat všechny směry, kterými se Wi-Fi signál šíří.

Vliv na sílu signálu má i umístění Wi-Fi routeru a další faktory. Signál můžete zesílit i na úkor latence a rychlosti pořízením tzv. Wi-Fi zesilovačů a Wi-Fi extenderů. Toto řešení není vhodné pro všechny uživatele! Nedoporučujeme pro sledování internetové TV a pro hraní her.

Co je to LAN, WAN atd..?

Co je to LAN?

LAN je zkratkou Local Area Network. Představuje lokální (místní) síť, nachází se tedy například v rámci jedné firmy. Součástí sítě může být dle potřeby stovky počítačů a dalších zařízení. Hlavní výhodou je snadné sdílené prostředků a vysoká přenosová rychlost.

Co je to WAN?

WAN je zkratkou Wide Area Network. Představuje rozlehlou počítačovou síť, které spojuje mnoho sítí LAN na velké oblasti. Nejznámějším a největším příkladem sítě WAN je nepřekvapivě internet.

Co je ADSL a VDSL?

ADSL je zkratkou Asymmetric Digital Subscriber Line. Jedná se o typ DSL (připojení přes vedení telefonu nebo kabelovou televizi), který charakterizuje asymetrické připojení k internetu.
VDSL je zkratkou Very High Speed DSL a typem DSL připojení stejně jako ADSL. Na rozdíl od něj však nabízí přes existující telefonní vedení výrazně rychlejší datový přenos. VDSL připojení je vhodné i pro datově náročné aplikace.

Co je to MAC adresa?

MAC je zkratkou Media Access Control. MAC je unikátním identifikátorem síťového zařízení. Nemusí se jednat pouze o síťové karty, ale také routery, VoIP brány a další zařízení. MAC adresa je zpravidla uvedena na spodní straně hardwaru. MAC adresu vašeho zařízení si může vyžádat váš poskytovatel připojení.

Co je to IPTV?

IPTV (Internet Protocol Television) představuje televizní vysílání realizované prostřednictvím vysokorychlostní internetové přípojky. Mezi hlavní výhody patří široká nabídka programů, pokročilé funkce pro záznam a další informační služby. Televizi přes internetový protokol mají v nabídce někteří poskytovatelé internetového připojení.

Co je to IP adresa?

IP adresa je číslo označující zařízení (například váš počítač) v počítačové síti používající internetový protokol. Nejpoužívanějším internetovým protokolem je IPv4. IP adresa může být veřejná (statická) a neveřejná (dynamická). Statická IP adresa bývá u poskytovatele připojení k internetu za příplatek.

Co je to ethernet?

Ethernet je pojem zastřešující technologie počítačových sítí (LAN, MAN) z větší části standardizovaných jako IEEE 802.3. Tyto technologie používají pro připojení k internetu kabely s kroucenou dvoulinkou a optické kabely.

Co je to WPA2?

WPA je zkratkou Wi-Fi Protected Access (chráněný přístup k Wi-Fi). Jedná se o šifrovací protokol sloužící k zabezpečení bezdrátového připojení. Šifrování zakóduje spojení s cílem eliminitovat rizika odcizení dat. WPA2 začíná v roce 2018 nahrazovat WPA3.

Jaký je rozdíl mezi pásmy 2,4GHz a 5GHz?

Pásmo 5GHz nabízí rychlejší a stabilnější přenos dat, zatímco v pásmu 2,4 GHz je větší množství ruchů a interferencí (včetně Bluetooth zařízení). Nevýhodou pásma 5GHz je horší kvalita signálu na delší vzdálenosti.

Jaký je rozdíl mezi 802.11ac a 802.11n?

Wi-Fi standard 802.11ac je nástupcem 802.11n. V porovnání s ním nabízí v první řadě podporu frekvence 5GHZ, vyšší rychlost a stabilitu.

Jaké jsou výhody veřejné IP adresy?

Výhodou veřejné IP adresy je přímá dostupnost zařízení z internetu. Díky veřejné IP adrese tak můžete například provozovat vlastní server pro zálohování dat, kam se mohou připojit i další rodinní příslušníci.

Jak nastavit modem nebo WiFi router?

Pro nastavení routeru můžete využít specializované aplikace, protože někteří výrobci již umožňují router spravovat z mobilní aplikace. Klasičtější a ověřenou cestou je otevření webového prohlížeče a přístup do administrace přes IP adresu: např.: 192.168.1.1 nebo 192.168.0.1. Některé starší modemy používají IP dresu 10.0.0.138.

Seznam nejpoužívanějších IP adres, pro konfiguraci modem / router:
  • http://10.0.0.1
  • http://10.0.0.138
  • http://192.168.0.1
  • http://192.168.0.2
  • http://192.168.1.1
  • http://192.168.2.1
  • http://192.168.4.1
  • http://192.168.0.254
  • http://192.168.1.1

Možností máte několik. Pokud router zakoupíte u nás s naší službou, je již modem / router nakonfigurován. Rovněž je možné požádat o pomoc na našem dohledu tel.: 590 990 000. Konfigurace je v ceně modemu. Pokud budete využívat vlastní modem / router, tak většina routerů nabízí uživatelsky přívětivé webové rozhraní, které vás samotnou instalací provede. Poměrně často lze router nastavit i skrze přehlednou mobilní aplikaci.

Jak zesílit signál WiFi?

Pokud máte problémy se sílou signálu Wi-Fi v rámci vašeho bydlení či kanceláře, máte hned několik možností, jak šíření signálu podpořit. První je nasměrování antén routeru správným směrem. Neváhejte s namířením antén experimentovat. Dále se nabízí přemístění samotného routeru tam, kde mu nebudou stát v cestě předměty, dveře a další fyzické překážky.

Jak omezit signál Wi-Fi?

Chcete-li snížit dosah WiFi routeru, máte možnost v jeho nastavení snížit výkon. Vše ostatní záleží již na konkrétních okolnostech, nicméně vždy počítejte s tím, že signál vašeho routeru může zachytit i někdo jiný a přizpůsobte tomu bezpečnost.

Jak se připojit k neviditelné WiFi síti?

Připojení k neviditelné (neveřejné) Wi-Fi síti je poměrně jednoduché. Předpokladem je, že musíte znát název sítě a přihlašovací heslo. Ve vyhledaných sítích na zařízení, ze kterého se chcete připojit, byste měli vždy mít možnost ručně přidat další síť. Vyplníte SSID (identifikátor bezdrátové sítě Wi-Fi aneb název sítě) a heslo. Zařízení by se mělo v pořádku připojit.

Jak na routeru blokovat přístup ke konkrétním webovým službám?

V administraci routeru (nejčastěji v nastavení firewallu) povolte filtrovány dle domény a následně zadejte domény, které chcete blokovat. Po uložení nebude možné se při připojení k routeru stránky zobrazit. Rozhodně je dobré vést si evidenci všech blokovaných stránek.

Jak omezit rychlost připojení k internetu?

Omezit rychlost připojení pro jednotlivá zařízení umí lepší routery s funkcí QoS (Quality of Service). Tato funkce umí řídit datový tok v rámci sítě.

Jak zabezpečit WiFi?

Postupů, jak zabezpečit Wi-Fi síť, je opravdu mnoho. Krokem správným směrem je však již několik jednoduchých úprav, které zvládne i méně zkušený uživatel: Změna defaultního SSID (názvu sítě)

  • Skrytí SSID
  • Filtrování MAC adres
  • Změna defaultního hesla (na delší se speciálním znakem)
  • Nastavení šifrování WPA2

Co ruší Wi-Fi signál?

Mezi nejčastější zdroje rušení Wi-Fi signálu patří jiné Wi-Fi sítě v okolí, mikrovlné trouby, bezdrátové telefony, dětské chůvičky, bezdrátové reprodukty a další zařízení vyzařující nějaký signál. Okamžitým řešením zpravidla bývá přepnutí routeru na jiný kanál.

Jak zjistit, kdo je připojen k WiFi?

Zjistit, jaká zařízení jsou k routeru připojena, je možné v jeho administraci. V přehledu uvidíte všechna zařízení, pokročilé routery vám umožní okamžitě blokovat ty, které nemají na síti co dělat. Vy tak máte možnost velmi jednoduše rozhodnout o tom, kdo se k síti může připojit.

Jak změřít sílu signálu Wi-Fi?

Pro změření síly signálu Wi-Fi vám bude stačit běžné zařízení od notebooku po mobilní telefon, na kterém ihned vidíte, jak moc je signál v rámci testovaného místa silný. Chytrá aplikace WiFi Heat Map vám zase umožní vytvořit si teplotní mapu kvality signálu na neomezeně velké ploše.

Kolik zařízení mohu připojit k WiFi?

Informaci o maximálním počtu připojených zařízení najdete v dokumentaci vašeho routeru. Standardně by průměrně vybavenému routeru neměly dělat problémy nižší desítky zařízení. Je však nutné počítat s tím, že kapacita připojení se dělí mezi všechny připojená zařízení.

Jak resetovat WiFi router?

Resetování routeru do továrního nastavení je možné prostřednictvím tlačítka, které najdete na těle routeru. U některých modelů je možné tlačítko stisknout pouze za pomoci kancelářské sponky či pera na psaní. Tlačítko držte několik sekund. Modem by měl následně signalizovat, že se resetoval.

RJ-45 zapojení, CAT 6

Následující zapojení kabelů ukazuje, jak zapojit kabel LAN s konektorem RJ-45. Toto zapojení umožňuje přenosovou rychlost 1Gbit/s, a jedná se o nejčastěji používané zapojení, které je vhodné pro délku kabelu do 100 m. Pro domácí použijí jiné zapojení nemá smysl.
Na obrázku jsou dvě zapojení. Jedno pro normu T568B a druhé pro T568A. Verze B je určena pro normální kabely a verze A je pro křížené kabely. Křížené kabely se používají pro přímé propojení dvou počítačů bez použití switche. Avšak díky moderním inteligentním síťovým kartám není potřeba křížové kabely takřka vůbec používat, protože sami umí poznat, že jste připojeni přímo a tomu se podřídit (Auto MDIX). Nemusíte si tedy lámat hlavu s tím, jaký kabel použijete.
Na obrázku je konektor RJ-45 zespoda

zapojeni-utp-kabelu-rj-45.png



Eri Internet
Internet
Mobilní data pro Váš mobil!
Mobilní data
-
Televize
-
Reference
-
Dostupnost



Hledáte další informace?

FRITZBox 7590 International | Eri Internet | Zpět na úvodní stránku