Eri - Váš Internet s IQ!

TP Link Archer C80 3x MU-MIMO router

Silná WiFi - pokrytí plochy nad 60 m2

1.299 Kč vč. DPH.


TP Link Archer C80 3x MU-MIMO router
 Silná WiFi - pokrytí plochy nad 60 m2

TP Link Archer C80 3x MU-MIMO silná WiFi - router TP Link Archer C80 3x MU-MIMO silná WiFi - router

Cena modemu TP Link Archer C80 ke Službám Eri - VDSL vč. nastavení:
1.299,- Kč vč. DPH


Uživatelská příručka pro TP Link Archer C80 3x MU-MIMO router

Klíčové vlastnosti modemu TP Link Archer C80:


Info TP Link Archer C80

Směrovač TP Link je navržen tak, aby plně vyhovoval potřebám malých kanceláří/domácích kanceláří. (SOHO) a uživatelů vyžadujících vyšší síťový výkon. Výkonný antény zajišťují nepřetržitý signál WiFI pro všechna vaše zařízení a zároveň zvyšují rozšířenost sítě WiFI. pokrytí v celé domácnosti a vestavěné ethernetové porty poskytují vysokorychlostní připojení k internetu. připojení k vašim kabelovým zařízením. Nastavení a používání směrovače TP-Link je navíc jednoduché a pohodlné díky jeho intuitivnímu webovému rozhraní a výkonné aplikaci Tether.
Umístění směrovače:
Výrobek by neměl být umístěn na místě, kde bude vystaven vlhkosti nebo působení vzduchu a nadměrnému teplu.
 • Směrovač umístěte na místo, kde může být připojen k více zařízením, stejně jako ke zdroji napájení.
 • Ujistěte se, že kabely a napájecí kabel jsou bezpečně umístěny mimo dosah, aby se neocitly nevytvářely nebezpečí zakopnutí.
 • Směrovač lze umístit na polici nebo na pracovní stůl.
 • Udržujte směrovač mimo dosah zařízení se silným elektromagnetickým rušením, jako jsou např. zařízení Bluetooth, bezdrátové telefony a mikrovlnné trouby.
 • Maximální Wi-Fi výkon se třemi streamy

  S 3 × 3 MIMO je Archer C80 schopen vysílat a přijímat data ve třech streamech. Počítače s technologií 3 × 3 - jakou mají počítače Mac - se dokonale spárují s C80 a dosahují maxima s mnohem vyšší účinností než routery s technologií 2 × 2 MIMO.

  Neuvěřitelná domácí Wi-Fi se standardem 802.11ac Wave2

  Archer C80 poskytuje vysoce výkonné a dostupné domácí Wi-Fi s celkovou rychlostí až 1900 Mb/s. Zpracovává jednoduché úkoly, jako je odesílání e-mailů nebo procházení webu v pásmu 2,4 GHz a úkoly náročné na šířku pásma, jako jsou online hry nebo streamování v rozlišení 4K/8K UHD v pásmu 5 GHz - vše bez zpoždění.

  Širší pokrytí po celém domě

  Získejte přístup k zábavě ze všech koutů vašeho domova pomocí 4 externích vysoce výkonných antén. Technologie Beamforming detekuje zařízení a soustředí na ně sílu bezdrátového signálu, i když jsou daleko nebo mají nízký výkon.

  Propojte více zařízení současně

  Archer C80 pomáhá vašim zařízením dosáhnout optimálního výkonu díky efektivnější komunikaci s technologií MU-MIMO. Více zařízení je schopno odesílat a přijímat data v nejlepším dostupném pásmu. Užijte si nepřetržitou zábavu na všech svých zařízeních - bez zpoždění.

  TP Link Archer C80 - router s výkonnou WiFI

  TP Link Archer C80 poskytuje vysoce výkonnou duální WiFI s celkovou rychlostí až 1900 Mb/s (2,4GHz 600Mb/s , 5GHz 1300 Mb/s). Ideální tedy pro online hry nebo streamování v rozlišení 4K/8K UHD, vše bez zpoždění. S technologií MU-MIMO 3x3 je Archer C80 schopen vysílat a přijímat data ve třech streamech buď ze třech zařízení najednou nebo u zařízení s podporou technologie 3 × 3 např. PC Mac se pak tyto streamy spojí dohromady a tím se dosáhne maximální propustnosti s mnohem vyšší účinností než u routerů s technologií 2 × 2 MIMO (pouze 2 streamy).

  Další "vychytávkou" je použití technologie Beamforming, která detekuje WiFI zařízení v okolí a soustředí na ně sílu bezdrátového signálu i když jsou daleko nebo mají nízký výkon. Tomu napomáhají i 4 vysoce výkonné externí antény.

  Technologie TP Link OneMesh™ Vám pak jednoduše pomůže rozšířit pokrytí Vaší domácí WiFI sítě pomocí dalších WiFI TP-Link jednotek (Extenderů nebo WiFI AP), které tuto technologii podporují. Budete mít pak jednu velkou domácí WiFI síť s možností používat nepřerušovaný stream při pohybu po dome, WiFI s jedním názvem (SSID) a hlavně eliminujete místa se slabým signálem pro celý dům.

  Celou WiFI pak zabezpečíte nejnovějším zabezpečovacím protokolem WiFI WPA3. Jde o bezpečnější šifrování hesel a vylepšení ochrany proti útokům hrubou silou. WPA3 přechází z 128bitového zabezpečení WPA2-Enterprise na šifrování pomocí 192bitového klíče. (WPA3 musí samozřejmě podporovat i koncové zařízení, které chcete k TP Linku C80 připojit)

  Můžete si také nastavit WiFI síť pro hosty. Síť pro hosty pak vytváří pro hosty oddělenou WiFI, což zajišťuje bezpečné soukromí.

  TP Link Archer C80 má plně gigabitové ethernet porty (1x WAN + 4x LAN) poskytující maximální rychlost připojení. Můžete tak zapojit své počítače, chytré televizory a herní konzole a využít tak rychlejší a spolehlivější připojení.

  TP Link Archer C80 poskytuje také rodičovskou kontrolu. Blokujte nevhodný obsah a stanovte denní limity, kolik času budou trávit vaše děti online.

  Zpět na přehled modemů/routerů  Technické parametry a specifikace TP Link Archer C80:

  Značka Výrobce: TP LINK
  Upřesnění typu: Router

  TP Link Archer C80 - Technické detaily:


  Použití v interiéru: ano
  Použití v exteriéru: ne
  Citlivost (dBm): -98
  DHCP: ano
  Provozní teplota max (°C): 40
  Provozní teplota min (°C): +0
  Přenosová rychlost (Mbps): 600 (2,4GHz), 1300 (5GHz)
  Regulace výkonu: ne

  TP Link Archer C80 - Displej a zobrazení:


  Displej: ne

  TP Link Archer C80 - Komunikace:


  Podpora 3G: ne
  Podpora 4G/LTE: ne

  TP Link Archer C80 - Síťová rozhraní:


  LAN: ano
  Gigabit LAN: ano
  Wi Fi: ano
  Standard Wi Fi: 802.11a/b/n/ac
  Frekvence WiFi: 2400 MHz/5000 MHz
  Zabezpečení WPA: ano
  Zabezpečení WPA2: ano
  Zabezpečení WEP: ano
  Režim router: ano
  Režim Bridge: ne
  Režim AP: ne
  Režim repeater: ne
  Režim klient: ne
  Rychlost portů: 1 Gb/s
  Max. výstupní výkon (dBm): 30

  TP Link Archer C80 - Šifrování :


  64/128-bit WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK

  TP Link Archer C80 - Anténa:


  Provedení antény: neodnímatelná

  TP Link Archer C80 - Vstupy a výstupy:


  RJ-45 (počet): 5

  TP Link Archer C80 - Čtečka karet


  Podpora MicroSD karet: ne

  TP Link Archer C80 - Napájení:


  Podpora POE: ne
  Napájení (V): 12

  TP Link Archer C80 - Podpora:


  Slot pro SIM: ne

  TP Link Archer C80 - Fyzické vlastnosti:


  Barva: černá
  Rozměry: 215 x 117 x 32 mm Výška (mm): 32
  Šířka (mm): 215
  Hloubka (mm): 117

  TP Link Archer C80 - Další výbava a vlastnosti:


  Shoda: CE, FCC  Terminátor a IPv.4 v akci ZDARMA!  Terminátor i na jednom páru vedení !

  TP Link Archer C80 3x MU-MIMO router

  U rychlostí připojení od 20 do 250 Mbps si můžete u nás přímo v objednávce jednoduše zvolit jak připojení přes klasickou tel. zásuvku RJ 11, tak i moderní typ připojení přes Terminátor, což je zásuvka typu Eth./RJ45 (stejná jako máte např. na svém PC nebo smart TV).

  Proč:
  Výhodou oproti konkurenci je, že tento moderní typ připojení přes Terminátor je volitelný u všech rychlostí a to jak na jednom páru vedení, tak i na dvou párech vedení - tzv. bonding (Co je to BONDING).


  Terminátor Eth./RJ45 je vhodný pro vyšší odchozí rychlost a pro ještě vyšší stabilitu připojení.


  Pevná veřejná IPv4 adresa je nyní ke všem službám pevného Internetu v rámci AKCE 2023 ZDARMA!

  TP Link Archer C80 3x MU-MIMO router

  Ke všem rychlostem připojení si nyní můžete ZDARMA zvolit přidělení veřejné statické IPv4. Je to vhodné jakmile budete chtít přes Internetové připojení dálkově spravovat např. web kamery nebo PC a nebo pracujete z domova na home office.


  Veřejné IPv6 poskytujeme standardně u vyhrazeného synchronního připojení typu Eri - optika / bezdrát.


  BALÍČKY ERI
  Kombinujte služby, které potřebujete


  Internet + TV + Mobil + Hlas  TELEVIZE


  Nabídka připojení k Eri LiveTV

  Paušál

  99 Kč / měsíc

   

  INTERNET


  Nabídka připojení k Internetu

  Začínáme od

  399 Kč / měsíc

   

  MOBIL


  Mobilní tarify pro Váš mobil

  Začínáme od

  149 Kč / měsíc

   

  HLAS


  EriVoIP - neomezené volání z pevné.

  Paušál

  99 Kč / měsíc

     FAQ - často kladené otázky.
  Wi-Fi frekvence

  WiFi signál se šíří v několika frekvencích. Mezi nejpoužívanější patří historicky starší frekvence 2,4 GHz a novější frekvence 5 GHz. Obě mají své klady i zápory. Frekvence 2,4 GHz má lepší dosah a prostup zdmi. Na této frekvenci ale pracuje spoustu zařízení, signál tak nemusí být stabilní.
  Frekvence 5 GHz je rušená mnohem méně. Signál o frekvenci 5 GHz bude mnohem hůř pronikat zdmi a bude mít menší dosah.

  Dual-band routery

  Dual-band routery umí přijímat signál na obou frekvencích. Tento typ routerů umí automaticky přepínat mezi oběma frekvencemi, nebo vytvořit 2 sítě pro každé pásmo.

  Tri-band routery

  Tuto technologii využívají především Wi-Fi Mesh systémy. Jedná se o systém routerů, které komunikují mezi sebou tak, aby našly „nejvolnější“ frekvenci a standard. Představte si to, jako jednu velkou síť. Díky tomu pokryjí signálem mnohem větší prostor. Podívejte se na naší nabídku Wi-Fi TP Link OneMesh.

  WiFi standardy

  Kromě frekvence si dejte pozor i na standardy, které by měl váš Wi-Fi router podporovat. Jedná se o číselný údaj 802.11 a/b/g/n/ac/ax. Setkat se můžete i s novým označením Wi-Fi 1 – 6. Wi-Fi standardy se vždy přiřadí ke konkrétní frekvenci. V současné době se velkou měrou prosazují hlavně standardy 802.11ac (Wi-Fi 5) a 802.11ax (Wi-Fi 6), které lze vysílat, jak na frekvenci 2,4 GHz, tak na frekvenci 5 GHz.

  Pokud však doma máte hráče online her, zvažte pořízení routeru s podporou WiFi 6 802.11ax. Takový router současně využívá i 2,4GHz pásmo, přičemž si samozřejmě zachovává zpětnou kompatibilitu s 802.11n a 802.11ac. Plusem nejnovějšího standardu WiFi 6 jsou vysoké přenosové rychlosti i stabilita WiFi signálu. Výrobci vyzdvihují až čtyřnásobné zlepšení průměrné propustnosti na každého připojeného uživatele.

  Standard Označení Pásmo Max. rychlost Mbit/s
  IEEE 802.11a WiFi 1 5 54
  IEEE 802.11b WiFi 2 2,4 11
  IEEE 802.11g WiFi 3 2,4 54
  IEEE 802.11n WiFi 4 2,4 nebo 5 600
  IEEE 802.11ac WiFi 5 2,4 nebo 5 800
  IEEE 802.11ax WiFi 6 2,4 nebo 5 10 500

  Stabilní Wi-Fi signál se odvíjí od kvality Wi-Fi routeru, ale i jeho umístění. Rovněž podstatný vliv na kvalitu WiFi signálu se odvíjí od toho, kolik dalších Wi-Fi routerů se nachází kolem Vás. Je podstatný rozdíl, zda WiFi router je instalován v rodinném domě a nebo v paneláku s desítkami sousedů, kde má každý zapnutý WiFi router.
  O latenci a rychlost Internetu se postaráme my!

  Antény u Wi-Fi routerů

  Anténa u Wi-Fi routerů je další prvek, na který byste se měli zaměřit, pokud chcete mít kvalitní signál a kvalitní Internet. V tomto případě je nutné zvážit, kolik zařízení budete k routeru připojovat, jak moc budou od routeru vzdálená a kolik překážek bude muset signál z Wi-Fi routeru projít.
  Důležitý je také počet interních antén routeru a externích antén. V prostředí, kde je hodně překážek, by měly externí antény pokrývat všechny směry, kterými se Wi-Fi signál šíří.

  Vliv na sílu signálu má i umístění Wi-Fi routeru a další faktory. Signál můžete zesílit i na úkor latence a rychlosti pořízením tzv. Wi-Fi zesilovačů a Wi-Fi extenderů. Toto řešení není vhodné pro všechny uživatele! Nedoporučujeme pro sledování internetové TV a pro hraní her.

  Co je to LAN, WAN atd..?

  Co je to LAN?

  LAN je zkratkou Local Area Network. Představuje lokální (místní) síť, nachází se tedy například v rámci jedné firmy. Součástí sítě může být dle potřeby stovky počítačů a dalších zařízení. Hlavní výhodou je snadné sdílené prostředků a vysoká přenosová rychlost.

  Co je to WAN?

  WAN je zkratkou Wide Area Network. Představuje rozlehlou počítačovou síť, které spojuje mnoho sítí LAN na velké oblasti. Nejznámějším a největším příkladem sítě WAN je nepřekvapivě internet.

  Co je ADSL a VDSL?

  ADSL je zkratkou Asymmetric Digital Subscriber Line. Jedná se o typ DSL (připojení přes vedení telefonu nebo kabelovou televizi), který charakterizuje asymetrické připojení k internetu.
  VDSL je zkratkou Very High Speed DSL a typem DSL připojení stejně jako ADSL. Na rozdíl od něj však nabízí přes existující telefonní vedení výrazně rychlejší datový přenos. VDSL připojení je vhodné i pro datově náročné aplikace.

  Co je to MAC adresa?

  MAC je zkratkou Media Access Control. MAC je unikátním identifikátorem síťového zařízení. Nemusí se jednat pouze o síťové karty, ale také routery, VoIP brány a další zařízení. MAC adresa je zpravidla uvedena na spodní straně hardwaru. MAC adresu vašeho zařízení si může vyžádat váš poskytovatel připojení.

  Co je to IPTV?

  IPTV (Internet Protocol Television) představuje televizní vysílání realizované prostřednictvím vysokorychlostní internetové přípojky. Mezi hlavní výhody patří široká nabídka programů, pokročilé funkce pro záznam a další informační služby. Televizi přes internetový protokol mají v nabídce někteří poskytovatelé internetového připojení.

  Co je to IP adresa?

  IP adresa je číslo označující zařízení (například váš počítač) v počítačové síti používající internetový protokol. Nejpoužívanějším internetovým protokolem je IPv4. IP adresa může být veřejná (statická) a neveřejná (dynamická). Statická IP adresa bývá u poskytovatele připojení k internetu za příplatek.

  Co je to ethernet?

  Ethernet je pojem zastřešující technologie počítačových sítí (LAN, MAN) z větší části standardizovaných jako IEEE 802.3. Tyto technologie používají pro připojení k internetu kabely s kroucenou dvoulinkou a optické kabely.

  Co je to WPA2?

  WPA je zkratkou Wi-Fi Protected Access (chráněný přístup k Wi-Fi). Jedná se o šifrovací protokol sloužící k zabezpečení bezdrátového připojení. Šifrování zakóduje spojení s cílem eliminitovat rizika odcizení dat. WPA2 začíná v roce 2018 nahrazovat WPA3.

  Jaký je rozdíl mezi pásmy 2,4GHz a 5GHz?

  Pásmo 5GHz nabízí rychlejší a stabilnější přenos dat, zatímco v pásmu 2,4 GHz je větší množství ruchů a interferencí (včetně Bluetooth zařízení). Nevýhodou pásma 5GHz je horší kvalita signálu na delší vzdálenosti.

  Jaký je rozdíl mezi 802.11ac a 802.11n?

  Wi-Fi standard 802.11ac je nástupcem 802.11n. V porovnání s ním nabízí v první řadě podporu frekvence 5GHZ, vyšší rychlost a stabilitu.

  Jaké jsou výhody veřejné IP adresy?

  Výhodou veřejné IP adresy je přímá dostupnost zařízení z internetu. Díky veřejné IP adrese tak můžete například provozovat vlastní server pro zálohování dat, kam se mohou připojit i další rodinní příslušníci.

  Jak nastavit modem nebo WiFi router?

  Pro nastavení routeru můžete využít specializované aplikace, protože někteří výrobci již umožňují router spravovat z mobilní aplikace. Klasičtější a ověřenou cestou je otevření webového prohlížeče a přístup do administrace přes IP adresu: např.: 192.168.1.1 nebo 192.168.0.1. Některé starší modemy používají IP dresu 10.0.0.138.

  Seznam nejpoužívanějších IP adres, pro konfiguraci modem / router:
  • http://10.0.0.1
  • http://10.0.0.138
  • http://192.168.0.1
  • http://192.168.0.2
  • http://192.168.1.1
  • http://192.168.2.1
  • http://192.168.4.1
  • http://192.168.0.254
  • http://192.168.1.1

  Možností máte několik. Pokud router zakoupíte u nás s naší službou, je již modem / router nakonfigurován. Rovněž je možné požádat o pomoc na našem dohledu tel.: 590 990 000. Konfigurace je v ceně modemu. Pokud budete využívat vlastní modem / router, tak většina routerů nabízí uživatelsky přívětivé webové rozhraní, které vás samotnou instalací provede. Poměrně často lze router nastavit i skrze přehlednou mobilní aplikaci.

  Jak zesílit signál WiFi?

  Pokud máte problémy se sílou signálu Wi-Fi v rámci vašeho bydlení či kanceláře, máte hned několik možností, jak šíření signálu podpořit. První je nasměrování antén routeru správným směrem. Neváhejte s namířením antén experimentovat. Dále se nabízí přemístění samotného routeru tam, kde mu nebudou stát v cestě předměty, dveře a další fyzické překážky.

  Jak omezit signál Wi-Fi?

  Chcete-li snížit dosah WiFi routeru, máte možnost v jeho nastavení snížit výkon. Vše ostatní záleží již na konkrétních okolnostech, nicméně vždy počítejte s tím, že signál vašeho routeru může zachytit i někdo jiný a přizpůsobte tomu bezpečnost.

  Jak se připojit k neviditelné WiFi síti?

  Připojení k neviditelné (neveřejné) Wi-Fi síti je poměrně jednoduché. Předpokladem je, že musíte znát název sítě a přihlašovací heslo. Ve vyhledaných sítích na zařízení, ze kterého se chcete připojit, byste měli vždy mít možnost ručně přidat další síť. Vyplníte SSID (identifikátor bezdrátové sítě Wi-Fi aneb název sítě) a heslo. Zařízení by se mělo v pořádku připojit.

  Jak na routeru blokovat přístup ke konkrétním webovým službám?

  V administraci routeru (nejčastěji v nastavení firewallu) povolte filtrovány dle domény a následně zadejte domény, které chcete blokovat. Po uložení nebude možné se při připojení k routeru stránky zobrazit. Rozhodně je dobré vést si evidenci všech blokovaných stránek.

  Jak omezit rychlost připojení k internetu?

  Omezit rychlost připojení pro jednotlivá zařízení umí lepší routery s funkcí QoS (Quality of Service). Tato funkce umí řídit datový tok v rámci sítě.

  Jak zabezpečit WiFi?

  Postupů, jak zabezpečit Wi-Fi síť, je opravdu mnoho. Krokem správným směrem je však již několik jednoduchých úprav, které zvládne i méně zkušený uživatel: Změna defaultního SSID (názvu sítě)

  • Skrytí SSID
  • Filtrování MAC adres
  • Změna defaultního hesla (na delší se speciálním znakem)
  • Nastavení šifrování WPA2

  Co ruší Wi-Fi signál?

  Mezi nejčastější zdroje rušení Wi-Fi signálu patří jiné Wi-Fi sítě v okolí, mikrovlné trouby, bezdrátové telefony, dětské chůvičky, bezdrátové reprodukty a další zařízení vyzařující nějaký signál. Okamžitým řešením zpravidla bývá přepnutí routeru na jiný kanál.

  Jak zjistit, kdo je připojen k WiFi?

  Zjistit, jaká zařízení jsou k routeru připojena, je možné v jeho administraci. V přehledu uvidíte všechna zařízení, pokročilé routery vám umožní okamžitě blokovat ty, které nemají na síti co dělat. Vy tak máte možnost velmi jednoduše rozhodnout o tom, kdo se k síti může připojit.

  Jak změřít sílu signálu Wi-Fi?

  Pro změření síly signálu Wi-Fi vám bude stačit běžné zařízení od notebooku po mobilní telefon, na kterém ihned vidíte, jak moc je signál v rámci testovaného místa silný. Chytrá aplikace WiFi Heat Map vám zase umožní vytvořit si teplotní mapu kvality signálu na neomezeně velké ploše.

  Kolik zařízení mohu připojit k WiFi?

  Informaci o maximálním počtu připojených zařízení najdete v dokumentaci vašeho routeru. Standardně by průměrně vybavenému routeru neměly dělat problémy nižší desítky zařízení. Je však nutné počítat s tím, že kapacita připojení se dělí mezi všechny připojená zařízení.

  Jak resetovat WiFi router?

  Resetování routeru do továrního nastavení je možné prostřednictvím tlačítka, které najdete na těle routeru. U některých modelů je možné tlačítko stisknout pouze za pomoci kancelářské sponky či pera na psaní. Tlačítko držte několik sekund. Modem by měl následně signalizovat, že se resetoval.

  RJ-45 zapojení, CAT 6

  Následující zapojení kabelů ukazuje, jak zapojit kabel LAN s konektorem RJ-45. Toto zapojení umožňuje přenosovou rychlost 1Gbit/s, a jedná se o nejčastěji používané zapojení, které je vhodné pro délku kabelu do 100 m. Pro domácí použijí jiné zapojení nemá smysl.
  Na obrázku jsou dvě zapojení. Jedno pro normu T568B a druhé pro T568A. Verze B je určena pro normální kabely a verze A je pro křížené kabely. Křížené kabely se používají pro přímé propojení dvou počítačů bez použití switche. Avšak díky moderním inteligentním síťovým kartám není potřeba křížové kabely takřka vůbec používat, protože sami umí poznat, že jste připojeni přímo a tomu se podřídit (Auto MDIX). Nemusíte si tedy lámat hlavu s tím, jaký kabel použijete.
  Na obrázku je konektor RJ-45 zespoda

  zapojeni-utp-kabelu-rj-45.png  Eri Internet
  Internet
  Mobilní data pro Váš mobil!
  Mobilní data
  -
  Televize
  -
  Reference
  -
  Dostupnost  Hledáte další informace?

  TP Link Archer C80 3x MU-MIMO router | Eri Internet | Zpět na úvodní stránku