Dle nezávislých testů má Eri stabilně jedno z nejrychlejších připojení k Internetu v ČR.
BONUS 3.000 Kč na router + Terminátor u všech rychlostí + Statická IPv4 zdarma

IPv6 - nová generace internetového protokolu | Eri-Internet.czUdělejte z Eri svého poskytovatele internetových služeb ještě dnes!Internet 100 Mbps v AKCI 200 Mbps Internet 165 Mbps v AKCI 250 Mbps Internet 55 Mbps v AKCI 100 Mbps Internet 35 Mbps v AKCI 55 Mbps


Eri Internet s IQ optimalizací

Slovník pojmů v telekomunikacích
IPv6 - nová generace internetového protokolu | Eri-Internet.cz

IPv6 - budoucnost internetové komunikace

IPv6 - budoucnost internetové komunikace


IPv6

IPv6, neboli Internet Protocol verze 6, je nejnovější verzí internetového protokolu, která postupně nahrazuje svého předchůdce, IPv4. Představte si IPv6 jako dálnici s nekonečným počtem pruhů, zatímco IPv4 je jako přeplněná silnice s omezenou kapacitou. Přechod na IPv6 je nevyhnutelný, protože IPv4 adresy již téměř došly a nárůst počtu zařízení připojených k internetu je nezastavitelný.

Hlavním přínosem IPv6 je obrovský adresní prostor. Zatímco IPv4 používá 32bitové adresy, které umožňují asi 4,3 miliardy jedinečných adres, IPv6 využívá 128bitové adresy, což poskytuje astronomických 340 undecilionů (3,4 × 10^38) adres. To je dostatek pro každé zrnko písku na Zemi a ještě zůstane spousta adres navíc. S IPv6 se už nikdy nebudeme muset obávat, že nám dojdou IP adresy.

Kromě rozšířeného adresního prostoru přináší IPv6 i další vylepšení. Jedním z nich je efektivnější směrování dat. IPv6 pakety obsahují zjednodušené hlavičky, které urychlují zpracování a snižují režii. Díky tomu mohou data cestovat internetem rychleji a efektivněji. IPv6 také nabízí lepší podporu pro kvalitu služeb (QoS), což umožňuje upřednostnit citlivý provoz, jako je hlas nebo video, před méně důležitými daty.

Dalším významným aspektem IPv6 je podpora mobility. S rostoucím počtem mobilních zařízení, jako jsou chytré telefony a tablety, je důležité, aby internetový protokol dokázal bezproblémově zvládat přechody mezi různými sítěmi. IPv6 má zabudovanéismy, které umožňují zařízením udržovat stabilní připojení i při přesunu mezi různými sítěmi, ať už jde o Wi-Fi, mobilní data nebo pevné připojení.

Přechod na IPv6 probíhá postupně a vyžaduje součinnost poskytovatelů internetových služeb, výrobců síťových zařízení i tvůrců softwaru. Mnoho moderních operačních systémů a zařízení již IPv6 podporuje, takže z pohledu běžného uživatele není třeba nic speciálního nastavovat. Je však důležité, aby váš poskytovatel internetu IPv6 podporoval a správně nakonfiguroval síťové prvky, jako jsou routery.

IPv6 představuje budoucnost internetové komunikace. Díky svému rozsáhlému adresnímu prostoru, vylepšenému směrování, podpoře QoS a mobilitě je IPv6 připraveno čelit výzvám stále rostoucího a propojenějšího digitálního světa. Ať už používáte počítač, chytrý telefon nebo IoT zařízení, IPv6 zajistí, že vaše data budou moci cestovat internetem rychle, spolehlivě a bez omezení. Takže až příště uslyšíte o IPv6, vzpomeňte si, že je to protokol, který pohání internet zítřka.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

IPv6 - nová generace internetového protokolu | Eri-Internet.cz | Eri | Zpět na úvodní stránku