Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!

Slovník pojmů v telekomunikacích

Prohloubení pochopení: 5G síť v telekomunikacích

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Prohloubení pochopení: 5G síť v telekomunikacích

Síť 5G

Síť 5G


Dnes si vysvětlíme pojem "5G síť". Ale začněme tím, co vlastně znamená zkratka 5G.

5G síť je pátá generace mobilních sítí, která následuje po předchozí čtvrté generaci, známé jako 4G. Jak se však tato nová technologie liší od svých předchůdců? Důležitým aspektem 5G je rychlost - nabízí rychlosti připojení, které jsou mnohonásobně vyšší než u 4G, a to až 20 Gbps.

5G s tím ale nekončí. Kromě neuvěřitelných rychlostí přináší také mnohem nižší latenci, tedy dobu reakce mezi odesláním a přijetím signálu, která může dosahovat hodnoty až 1 milisekundy. Tato rychlost a nízká latence umožňují využití 5G v celé řadě nových aplikací, od autonomních vozidel přes telemedicínu až po internet věcí.

Dalším klíčovým prvkem 5G je kapacita. 5G síť je navržena tak, aby mohla zvládnout mnohem větší nápor zařízení připojených k síti. To umožňuje mnohem vyšší hustotu zařízení na jednotku plochy, což je nezbytné pro rozvoj takzvaného internetu věcí (IoT), kde mohou být k internetu připojeny stovky zařízení v jedné domácnosti.

Při představivosti si můžeme 5G představit jako dálnici s mnoha jízdními pruhy a velmi vysokou povolenou rychlostí, kde se auta (data) pohybují rychle a bezpečně. Naopak, starší generace mobilních sítí, jako je 4G nebo 3G, by byly jako menší silnice s méně pruhy a nižšími rychlostmi.

Kromě těchto klíčových aspektů 5G má také potenciál transformovat mnoho odvětví, od zdravotnictví a výroby až po dopravu a energetiku, díky své schopnosti podporovat nové technologie a aplikace, jako jsou autonomní vozidla, virtuální a rozšířená realita a další.

Zatímco 5G je skutečně revoluční technologie, je také důležité si uvědomit, že její nasazení vyžaduje obrovské investice do infrastruktury, včetně výstavby nových vysílačů a upgradu stávajících sítí.

V současné době se 5G síť postupně nasazuje po celém světě, přičemž některé země a města již mají plně funkční 5G sítě, zatímco jiné jsou teprve na začátku tohoto procesu.

Z toho všeho je jasné, že 5G je mnohem více než jen další krok v evoluci mobilních sítí. Je to technologie, která má potenciál radikálně změnit způsob, jakým komunikujeme a interagujeme s digitálním světem.

Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Prohloubení pochopení: 5G síť v telekomunikacích | Eri | Zpět na úvodní stránku