Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!

Slovník pojmů v telekomunikacích

Adblock: Vysvětlení pojmu v telekomunikacích

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Adblock: Vysvětlení pojmu v telekomunikacích

Vysvětlení pojmu Adblock

Vysvětlení pojmu Adblock


Telekomunikace je oblast plná specifické terminologie a zkratek. Jedním z pojmů, které se v posledních letech staly stále více dominantní, je „Adblock“. Pojďme se ponořit hlouběji do tohoto pojmu a objevit, co za ním skutečně stojí.

Adblock, nebo také blokování reklam, je technologie, která brání zobrazování reklamných obsahů na webových stránkách nebo v aplikacích. Používají ji hlavně uživatelé, kteří chtějí zlepšit svůj zážitek z prohlížení internetu tím, že se zbaví rušivých a často nepřátelských reklam.

Představte si situaci, kdy jste připojeni k internetu a procházíte své oblíbené webové stránky. Najednou se na obrazovce objeví rušivé vyskakovací okno s reklamou, které vám zabrání v tom, co jste právě dělali. Přesně takové momenty vám může Adblock ušetřit.

Adblock funguje na základě filtrování obsahu. Když uživatel navštíví webovou stránku, Adblock v podstatě „prochází“ celou stránkou a hledá prvky, které odpovídají seznamům známých reklamních prvků. Pokud takový prvek najde, zabrání jeho načtení nebo zobrazení.

Je důležité poznamenat, že Adblock má jak své zastánce, tak i odpůrce. Zastánci Adblocku oceňují především zlepšený zážitek z prohlížení webu bez rušivých reklam. Odpůrci na druhé straně argumentují tím, že reklamy jsou způsobem, jak webové stránky získávají příjmy a plácejí náklady na provoz. Bez reklam by mnoho webů nebylo schopno poskytnout obsah zdarma.

Dojde-li k blokování reklam, může to také ovlivnit spravedlivost internetu. Některé weby mohou začít blokovat uživatele, kteří používají Adblock, což vede k nerovnosti mezi uživateli, kteří si mohou dovolit platit za obsah bez reklam, a těmi, kteří si to nemohou dovolit.

Adblock je tedy komplexním pojmem, který má vliv nejen na uživatele, ale také na celý ekosystém internetu. Je důležité jej chápat nejen z pohledu uživatele, ale i z pohledu tvůrců webů a poskytovatelů obsahu. Bez ohledu na to, zda jste pro nebo proti Adblocku, je nesporné, že tento pojem hraje klíčovou roli v současných telekomunikacích.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Adblock: Vysvětlení pojmu v telekomunikacích | Eri | Zpět na úvodní stránku