Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

ADSL: Důkladné vysvětlení a význam v telekomunikacích

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

ADSL: Důkladné vysvětlení a význam v telekomunikacích

ADSL: Klíčový pojem v telekomunikacích

ADSL: Klíčový pojem v telekomunikacích


ADSL - asymetrická digitální předplatitelská linka, je významným pojmem v našem slovníku telekomunikačních termínů. Je to digitální technologie, která umožňuje vysokorychlostní přenos dat po telefonních linkách. Tuto technologii využívají mnozí poskytovatelé internetu po celém světě pro připojení domácností a podniků.

Jméno "Asymetrická" v ADSL odkazuje na nerovnoměrné rozdělení šířky pásma mezi směrem k předplatiteli (stahování dat) a směrem od předplatitele (nahrávání dat). Toto uspořádání je ideální pro typické internetové uživatele, kteří stahují (přijímají) mnohem více dat, než nahrávají (odesílají).

ADSL je jednou z technologií, která umožnila transformaci telefonních linek z jednoduchých hlasových spojení na multidatové dálnice. Před ADSL byly telefonní linky omezeny na přenos hlasu, to znamená hovory mezi jednotlivými účastníky. ADSL zásadně změnilo tuto dynamiku tím, že do toho vstoupilo s rychlostí a efektivitou, které byly dosud nepředstavitelné.

Představte si, že jste na silnici, kde všechny vozy jedou stejnou rychlostí. Pak přijde ADSL a vytvoří nový pruh, kde vozy mohou jet mnohem rychleji a efektivněji. Tím se zvýší celková propustnost silnice a zlepší se zážitek z jízdy pro všechny. To je přesně to, co ADSL udělalo pro datový přenos po telefonních linkách.

ADSL je však nyní považováno za technologii starší generace. S příchodem nových technologií, jako je VDSL (Very high-speed Digital Subscriber Line) a optický internet (FTTH, Fiber To The Home), je ADSL postupně nahrazováno. Ale bez ohledu na to, ADSL stále hraje důležitou roli v telekomunikacích, a proto by mělo být součástí našeho slovníku.

V našem slovníku pojmů v telekomunikacích jsme se dnes zaměřili na ADSL. Tato technologie hraje klíčovou roli v evoluci digitálního přenosu dat a je základem pro pochopení dalších pokročilejších technologií. Takže ať už jste technický nadšenec nebo jen někdo, kdo se chce dozvědět více o světě kolem něj, doufáme, že vám tento příspěvek pomohl pochopit, co je ADSL a jak funguje.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

ADSL: Důkladné vysvětlení a význam v telekomunikacích | Eri | Zpět na úvodní stránku