Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

Co je algoritmus? Kompletní slovník pojmů v telekomunikacích.

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Co je algoritmus?


Algoritmus - toto slovo často slýcháme, zejména v kontextu digitálních technologií. Ale co to vlastně znamená?

Algoritmus je předem daný přesný postup při řešení úkolu nebo problému. Jeho úkolem je vést nás od bodu A (problém) k bodu B (řešení), a to nejefektivnějším možným způsobem. Je to trochu jako když se pokoušíte dostat z jednoho konce města na druhý. Existuje mnoho možných cest, ale algoritmus vám poskytne tu nejrychlejší a nejefektivnější.

Jednoduše řečeno, algoritmy jsou jakési kuchařské knihy pro počítačové programy. Chcete-li vytvořit něco konkrétního, musíte postupovat podle přesných kroků a pokynů. Počítačové programy a aplikace v mobilních zařízeních fungují na základě algoritmů, které jim říkají, co a kdy mají dělat. Bez nich by digitální technologie, které dnes považujeme za samozřejmost, jednoduše nefungovaly.

Algoritmy hrají klíčovou roli v mnoha oblastech, jako jsou internetové vyhledávače a sociální sítě. Když například zadáte dotaz do vyhledávače Google, algoritmus vyhledávání vyhodnotí miliony webových stránek, aby vám nabídl ty nejrelevantnější výsledky. Stejně tak algoritmy na sociálních sítích rozhodují o tom, jaký obsah se vám zobrazí ve vašem newsfeedu, na základě vašeho chování na platformě.

Programování algoritmů je složitý proces, který vyžaduje zručnost a preciznost. Programátoři

Spolehlivé internetové připojení

Nabízíme širokou škálu internetových tarifů pro domácnosti i firmy. Garantujeme vysokou rychlost, neomezená data a dynamickou optimalizaci sítě.
internet package


Domácí tarify

Nabízíme různorodé rychlosti Internetu až do 2 000 Mb/s, ideální pro každodenní použití v domácnosti. Ať už potřebujete rychlý internet pro práci z domova, studium, streamování multimédií nebo pro hraní online her, máme pro vás ten správný tarif.

Více informací
business services


Firemní služby

Poskytujeme symetrické připojení s garantovanou kvalitou, které je ideální pro firmy a kanceláře. Naše služby jsou navrženy tak, aby odpovídaly náročným požadavkům moderního podnikání a zajišťovaly neustálou dostupnost a vysokou rychlost internetu.

Více informací
unlimited data


Terminátor i na jednom páru vedení

Terminátor je inovativní zařízení, které přináší revoluční řešení pro spojení dvou internetových linek, a tím zdvojnásobení rychlosti připojení. I při použití jednoho páru vedení vám Terminátor umožní dosáhnout optimální rychlosti a spolehlivosti vašeho internetu.

Více informací

Hledáte další informace?

Co je algoritmus? Kompletní slovník pojmů v telekomunikacích. | Eri | Zpět na úvodní stránku