Dle nezávislých testů má Eri stabilně jedno z nejrychlejších připojení k Internetu v ČR.
BONUS 3.000 Kč na router + Terminátor u všech rychlostí + Statická IPv4 zdarma

Android je nejrozšířenější mobilní operační systém na světěUdělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!Internet 100 Mbps v AKCI 200 Mbps Internet 165 Mbps v AKCI 250 Mbps Internet 55 Mbps v AKCI 100 Mbps Internet 35 Mbps v AKCI 55 Mbps


Eri Internet s IQ optimalizací

Slovník pojmů v telekomunikacích
Android je nejrozšířenější mobilní operační systém na světě

Android

Android


Podívejme se na svět Androidu, platformy, která změnila způsob, jakým používáme mobilní technologie a která nás zavedla do éry chytrých telefonů a tabletů.

Znáte třeba výraz 'APK'? Což je zkratka pro 'Android Application Package', což je formát souboru používaný operačním systémem Android pro distribuci a instalaci mobilních aplikací. Když stahujete aplikaci z Google Play Store, stahujete vlastně APK soubor.

Neméně záhadná je zkratka 'ADB', neboli 'Android Debug Bridge'. Jde o nástroj, který umožňuje vývojářům komunikovat s Android zařízením. Je to most, který spojuje vaše zařízení s vývojářským prostředím a umožňuje instalovat a ladit aplikace.

Další zkratkou, kterou byste měli znát, je 'OTA'. 'Over-The-Air' označuje metodu aktualizace softwaru vašeho Android zařízení. OTA aktualizace jsou obvykle odesílány výrobci nebo poskytovateli telefonních služeb a jsou nainstalovány přímo na vaše zařízení bez nutnosti kabelu.

Pokud jste někdy slyšeli o 'ROM' a nejste si jisti, co to znamená, jste na správném místě. 'Read-Only Memory' je typ paměti, který je používán v počítačích a dalších elektronických zařízeních, včetně vašeho Android telefonu. 'Custom ROM' je upravená verze operačního systému Android, která byla navržena tak, aby poskytla lepší výkon, aktualizace a další funkce, které nejsou k dispozici v oficiálních verzích Androidu.

A konečně, pojďme se podívat na 'Rooting'. 'Root' v Androidu znamená získání plného přístupu k operačnímu systému. To umožňuje uživatelům instalovat a spouštět aplikace, které vyžadují speciální oprávnění, odstraňovat nechtěné aplikace a provádět další pokročilé úpravy.

Svět Androidu je plný technických pojmů a zkratek, které mohou být na první pohled záhadné. Ale s trochou trpělivosti a pochopení se může stát fascinujícím prostředím, které otevírá nové možnosti pro využití vašeho smartphonu nebo tabletu.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Android je nejrozšířenější mobilní operační systém na světě | Eri | Zpět na úvodní stránku