Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

Svět mobilních antivirů: Klíčové termíny a zkratky

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Antivir do mobilu je aplikace.


Těší mě, že mohu být vaším průvodcem v tomto velkém světě mobilních antivirů. Jsem si jistý, že jste se někdy setkali s termíny a zkratkami, které v této oblasti přetékají a možná jste se nad nimi zamysleli: "Co to vůbec znamená?" Bez obav, dnes je vaším dnem! Zabýváme se vysvětlením některých klíčových pojmů a zkratek, které vám pomohou pochopit, jak antiviry na mobilních telefonech fungují a proč jsou tak důležité.

Jedním z prvních pojmů, na které narazíme, je "malware". Toto slovo je zkratkou pro "škodlivý software" a odkazuje na jakýkoli software navržený tak, aby poškodil nebo získal neautorizovaný přístup k vašemu zařízení. Malware může zahrnovat různé typy škodlivých softwarových programů, včetně virů, červů, trojských koní a ransomwaru.

Další zkratkou, kterou byste měli znát, je "VPN". VPN, nebo virtuální privátní síť, je technologie, která vytváří šifrované spojení přes veřejnou síť, jako je internet. Tímto způsobem umožňuje VPN bezpečné připojení k internetu, i když jste na veřejné Wi-Fi nebo v jiné nezabezpečené síti.

Pojem "firewall" je dalším pojmem, který je bezpochyby důležitý. Firewall je systém, který kontroluje vstupní a výstupní síťový provoz a rozhoduje, zda ho povolit nebo blokovat na základě stanovených bezpečnostních pravidel. Je to jako hlídač na bráně vašeho zařízení, který kontroluje, kdo může vejít a kdo ne.

"Phishing" je další termín, který je důležité rozumět. Jedná se o způsob, jakým útočníci získávají citlivé informace, jako jsou jména uživatelů, hesla a platební karty, tím, že se vydávají za důvěryhodnou stranu v elektronické komunikaci. Představte si to jako rybáře, kteří vyhodí návnadu a čekají, až se nějaká nešťastná ryba chytí.

Toto jsou jen některé z mnoha výrazů a zkratek, které se vyskytují v světě mobilních antivirů. Doufám, že jsem vám pomohl lépe porozumět tomu, co tyto termíny znamenají, a tím vám pomohl udělat informované rozhodnutí o tom, jak chránit své mobilní zařízení před škodlivým softwarem.

Spolehlivé internetové připojení

Nabízíme širokou škálu internetových tarifů pro domácnosti i firmy. Garantujeme vysokou rychlost, neomezená data a dynamickou optimalizaci sítě.
internet package


Domácí tarify

Nabízíme různorodé rychlosti Internetu až do 2 000 Mb/s, ideální pro každodenní použití v domácnosti. Ať už potřebujete rychlý internet pro práci z domova, studium, streamování multimédií nebo pro hraní online her, máme pro vás ten správný tarif.

Více informací
business services


Firemní služby

Poskytujeme symetrické připojení s garantovanou kvalitou, které je ideální pro firmy a kanceláře. Naše služby jsou navrženy tak, aby odpovídaly náročným požadavkům moderního podnikání a zajišťovaly neustálou dostupnost a vysokou rychlost internetu.

Více informací
unlimited data


Terminátor i na jednom páru vedení

Terminátor je inovativní zařízení, které přináší revoluční řešení pro spojení dvou internetových linek, a tím zdvojnásobení rychlosti připojení. I při použití jednoho páru vedení vám Terminátor umožní dosáhnout optimální rychlosti a spolehlivosti vašeho internetu.

Více informací

Hledáte další informace?

Svět mobilních antivirů: Klíčové termíny a zkratky | Eri | Zpět na úvodní stránku