Svět mobilních antivirů: Klíčové termíny a zkratky | Eri Internet | Zpět na úvodní stránku

Eri - chytrá síť s IQ. Vždy rychlá, vždy stabilní !

   

Vánoční nabídka 2023 od Eri. Lze objednat do 24.12.2023, info ZDE

Svět mobilních antivirů: Klíčové termíny a zkratky

Svět mobilních antivirů: Klíčové termíny a zkratky

Slovník pojmů v telekomunikacích
Svět mobilních antivirů: Klíčové termíny a zkratky

Antivir do mobilu je aplikace, která chrání zařízení před internetovými hrozbami.

Antivir do mobilu je aplikace.


Těší mě, že mohu být vaším průvodcem v tomto velkém světě mobilních antivirů. Jsem si jistý, že jste se někdy setkali s termíny a zkratkami, které v této oblasti přetékají a možná jste se nad nimi zamysleli: "Co to vůbec znamená?" Bez obav, dnes je vaším dnem! Zabýváme se vysvětlením některých klíčových pojmů a zkratek, které vám pomohou pochopit, jak antiviry na mobilních telefonech fungují a proč jsou tak důležité.

Jedním z prvních pojmů, na které narazíme, je "malware". Toto slovo je zkratkou pro "škodlivý software" a odkazuje na jakýkoli software navržený tak, aby poškodil nebo získal neautorizovaný přístup k vašemu zařízení. Malware může zahrnovat různé typy škodlivých softwarových programů, včetně virů, červů, trojských koní a ransomwaru.

Další zkratkou, kterou byste měli znát, je "VPN". VPN, nebo virtuální privátní síť, je technologie, která vytváří šifrované spojení přes veřejnou síť, jako je internet. Tímto způsobem umožňuje VPN bezpečné připojení k internetu, i když jste na veřejné Wi-Fi nebo v jiné nezabezpečené síti.

Pojem "firewall" je dalším pojmem, který je bezpochyby důležitý. Firewall je systém, který kontroluje vstupní a výstupní síťový provoz a rozhoduje, zda ho povolit nebo blokovat na základě stanovených bezpečnostních pravidel. Je to jako hlídač na bráně vašeho zařízení, který kontroluje, kdo může vejít a kdo ne.

"Phishing" je další termín, který je důležité rozumět. Jedná se o způsob, jakým útočníci získávají citlivé informace, jako jsou jména uživatelů, hesla a platební karty, tím, že se vydávají za důvěryhodnou stranu v elektronické komunikaci. Představte si to jako rybáře, kteří vyhodí návnadu a čekají, až se nějaká nešťastná ryba chytí.

Toto jsou jen některé z mnoha výrazů a zkratek, které se vyskytují v světě mobilních antivirů. Doufám, že jsem vám pomohl lépe porozumět tomu, co tyto termíny znamenají, a tím vám pomohl udělat informované rozhodnutí o tom, jak chránit své mobilní zařízení před škodlivým softwarem.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...
Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!


Hledáte další informace?

Svět mobilních antivirů: Klíčové termíny a zkratky | Eri Internet | Zpět na úvodní stránku