Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

Vysvětlení slov a zkratek v přístupových bodech | AP (Access point)

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Vysvětlení slov a zkratek v přístupových bodech | AP (Access point)

AP (Access point)

AP (Access point): Klíčové výrazy a zkratky vysvětleny


Vítám vás na naší cestě do srdce světa bezdrátové komunikace, kde se seznámíte s klíčovými výrazy a zkratkami, které se používají v oblasti AP (Access point), neboli přístupových bodů. Připravte se na výpravu plnou informací, která dá vašim znalostem nový rozměr.

Přístupový bod, známý také jako Access Point (AP), je základní prvek bezdrátových sítí. Je to zařízení, které přijímá signál z kabelové sítě a převádí ho na signál bezdrátový. Představte si to jako most, který spojuje svět kabelů s bezdrátovou komunikací.

Při hovoru o AP často narazíte na zkratek SSID. SSID (Service Set Identifier) je jedinečné jméno, které identifikuje bezdrátovou síť. Je to jako jméno ulice, které slouží k orientaci v husté síti bezdrátových sítí.

Další zkratkou, kterou pravděpodobně narazíte, je WPA. WPA (Wi-Fi Protected Access) je protokol, který zajišťuje bezpečnost bezdrátových sítí. Je to jako zámek na dveřích, který chrání vaše data před nezvanými hosty.

Při hovoru o bezpečnosti nesmíme zapomenout na zkratku VPN. VPN (Virtual Private Network) je technologie, která umožňuje bezpečnou komunikaci přes nezabezpečené sítě. Je to jako tajný tunel, který umožňuje bezpečný průchod dat.

Když se pohybujete v oblasti AP, můžete také narazit na termín MIMO. MIMO (Multiple-Input, Multiple-Output) je technologie, která umožňuje AP pracovat s více datovými toky současně, což zvyšuje rychlost a efektivitu přenosu dat.

To jsou jen některé z klíčových pojmů a zkratek, které se používají v oblasti AP. Doufáme, že tento průvodce vám pomohl lépe pochopit tuto fascinující oblast. Ale pamatujte, toto je jen začátek. Svět AP je plný dalších termínů a pojmů, které čekají na objevení. Takže se ponořte do dalšího studia a pokračujte v cestě za poznáním!


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Vysvětlení slov a zkratek v přístupových bodech | AP (Access point) | Eri | Zpět na úvodní stránku