Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

Apple Pay je digitální peněženka

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!Apple Pay je digitální peněženka

Apple Pay je digitální peněženka vyvinutá pro produkty značky Apple.

Vysvětlení výrazů a zkratek: Vyřešte záhady Applu přímo u nás.
Apple Pay je digitální peněženka


Apple Pay, digitální peněženka vyvinutá pro produkty značky Apple, se stává stále populárnější a je na čase podívat se na několik výrazů a zkratek, které s ní souvisí.

1. NFC (Near Field Communication)


NFC je technologie, která umožňuje bezdrátovou komunikaci mezi dvěma zařízeními na krátkou vzdálenost. Je to základní kamenem Apple Pay - když přiložíte svůj iPhone nebo Apple Watch k platebnímu terminálu, NFC umožní přenos informací a provede se platba.

2. Tokenizace


Tokenizace je způsob, jakým Apple Pay zvyšuje bezpečnost plateb. Místo toho, aby byly přenášeny skutečné informace o kreditní kartě, systém vytvoří jedinečný "token", který je spojen s vaší kartou. To znamená, že pokud by byla transakce nějakým způsobem zachycena, útočník by získal pouze token, který by sám o sobě nic neznamenal.

3. EMV


EMV je standard pro chytré karty, který byl vyvinut společnostmi Europay, MasterCard a Visa. Podporuje technologie jako čipové karty a bezzásahové platby, včetně Apple Pay.

4. Wallet


Wallet je aplikace v systému iOS, kde si uživatelé mohou ukládat věci jako letenky, vstupenky na koncerty, kupóny a samozřejmě kreditní a debetní karty pro použití s Apple Pay.

5. Touch ID a Face ID


Tyto dvě funkce jsou zabezpečovací technologie Apple, které umožňují uživatelům ověřovat platby prostřednictvím Apple Pay. Touch ID je čtečka otisků prstů, zatímco Face ID je systém rozpoznávání obličeje.

Zatímco tohle jsou jen základní výrazy a zkratky, které se objevují v souvislosti s Apple Pay, jejich znalost může poměrně zvýšit vaše pochopení toho, jak tento nástroj funguje. A pokud vás někdy někdo zeptá, co je to tokenizace, budete moci s klidem odpovědět.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Apple Pay je digitální peněženka | Eri | Zpět na úvodní stránku