Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!

Slovník pojmů v telekomunikacích

ASMR: Neuvěřitelný fenomén pro relaxaci a uvolnění

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

ASMR: Neuvěřitelný fenomén pro relaxaci a uvolnění

ASMR: Cesta k relaxaci skrze zvuk a vizualizaci

ASMR: Neuvěřitelný fenomén pro relaxaci a uvolnění


V dnešní uspěchané době, kdy se zdá, že stres je neodmyslitelnou součástí našeho života, hledáme stále nové a inovativní způsoby, jak se uvolnit a najít vnitřní klid. Jedním z těchto způsobů je fenomén zvaný ASMR. Co to vlastně je a jak nám může pomoci?

Autonomous Sensory Meridian Response, zkráceně ASMR, je termín, který popisuje jedinečný pocit relaxace a blaženosti, který mnoho lidí prožívá při sledování určitých videí nebo poslechu specifických zvuků. Tento pocit je často popisován jako jemné mravenčení na zátylku, krku nebo jiných částech těla, které se může rozšířit do dalších částí těla a vyvolat hluboký stav relaxace.

ASMR je fascinující fenomén, který je stále předmětem výzkumu. Někteří odborníci tvrdí, že ASMR je jakýsi "mozkový orgasmus", zatímco jiní poukazují na terapeutické a uklidňující účinky ASMR na lidi trpící úzkostí, nespavostí či chronickým stresem.

Termín ASMR vytvořila v roce 2010 Jennifer Allen, která chtěla najít vědecky znějící název pro tento doposud nevysvětlený fenomén. Slovo "autonomous" odkazuje na to, že je to něco, co se děje samovolně, bez našeho ovládání. "Sensory" odkazuje na naše smysly, přes které tento fenomén prožíváme. "Meridian" je synonymum pro vrchol nebo vrcholek, a "response" znamená v tomto kontextu tělesnou reakci.

V posledních letech se na internetu objevilo mnoho ASMR videí. Jsou to obvykle nahrávky, kde někdo šeptá, šustí papírem, hladí štětec po mikrofonu nebo vykonává některé z dalších zvuků, které prý vyvolávají ASMR reakci. Tyto videa mají miliony zhlédnutí a celá komunita lidí, kteří se na internetu sdružují, aby sdíleli své zkušenosti s ASMR.

Ať už jste skeptik nebo věřící, je těžké popřít, že ASMR videa mají určitý účinek. Pokud se cítíte napjatí, úzkostní nebo nemůžete usnout, zkuste si pustit jedno z těchto videí. Možná objevíte nový způsob, jak najít klid a relaxaci ve svém hektickém životě.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

ASMR: Neuvěřitelný fenomén pro relaxaci a uvolnění | Eri | Zpět na úvodní stránku