Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!

Slovník pojmů v telekomunikacích

AUX kabel: co to je a k čemu slouží? | Technologický blog

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

AUX kabel: co to je a k čemu slouží? | Technologický blog

Význam a využití AUX kabelu: klíč k lepšímu zvuku

Význam a využití AUX kabelu: klíč k lepšímu zvuku


Představte si, že jste na cestách v autě a rádiové stanice vysílají jen hudbu, kterou nemáte rádi. Nebo si představte, že máte doma starší model televizoru, který není vybaven technologií Bluetooth a vy chcete poslouchat svou oblíbenou hudbu z telefonu na velkých reproduktorech. Jak toho dosáhnout? Odpověď je jednoduchá: díky malému, ale výkonnému pomocníkovi známému jako AUX kabel.

AUX, nebo také auxiliary cable či auxiliary connector, je kabel nebo konektor, který umožňuje přenos zvuku z jednoho zařízení do druhého. Jde o univerzální a velmi užitečný nástroj, který je součástí našeho každodenního života, ať už si to uvědomujeme, nebo ne.

AUX kabelem můžete připojit svůj smartphone, tablet, MP3 přehrávač nebo jiné zařízení k vašemu autorádiu, reproduktorům, televizi, počítači a mnoha dalším zařízením. AUX kabel se vyznačuje svou jednoduchostí a univerzálností - na jedné straně má 3,5mm jack konektor, který zapojíte do výstupu zařízení (např. do telefonu), a na druhé straně má stejný konektor, který zapojíte do vstupu druhého zařízení (např. do autorádia).

Jednou z hlavních výhod AUX kabelu je, že přenáší analogový signál. To znamená, že zvuk je přenášen tak, jak je, bez jakýchkoli digitálních úprav. To je důležité, protože mnoho lidí tvrdí, že analogový zvuk má "teplejší" a přirozenější tón než digitální zvuk.

Přestože se může zdát, že AUX kabely jsou v době bezdrátových technologií zastaralé, opak je pravdou. Jsou to skuteční hrdinové v oblasti zvuku, protože nám umožňují připojit jakékoli dva zvukové systémy a poskytnou nám kvalitní zvuk.

Ať už jste technický odborník, nebo jen milovník hudby, který chce poslouchat své oblíbené skladby v co nejlepší kvalitě, AUX kabel je nástroj, který by ve vaší výbavě rozhodně neměl chybět. Protože jak se říká: "Hudba je lékem duše." A lék by měl být vždy té nejlepší kvality.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

AUX kabel: co to je a k čemu slouží? | Technologický blog | Eri | Zpět na úvodní stránku