Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!

Slovník pojmů v telekomunikacích

Avatar - klíč k pochopení digitálního světa

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Avatar - klíč k pochopení digitálního světa

Avatar

Avatar - Vysvětlení výrazů a zkratek: Hraní rolí v digitálním světě


Avatar není jen název pro technologicky inovativní film Jamese Camerona z roku 2009. Dnes je tento termín nedílnou součástí digitálního světa, ale má také kořeny v dávné minulosti. Pojďme se na avatar podívat podrobněji a vysvětlit některé související pojmy a zkratky.

Avatar pochází z sanskrtu a znamená "inkarnace boha". V hinduismu označuje vtělení božstva na Zemi v různých formách. V digitálním světě je avatar projevem naší digitální identity, naší virtuální inkarnací. Může mít podobu statického obrázku, fotografie, ale také komplexní 3D modelu.

V kontextu počítačových her a virtuální reality (VR) je avatar obvykle naší postavou, naším alter egem v daném digitálním světě. Jako avataři můžeme vystupovat v různých rolích a v různých světech - od fantasy her přes sociální sítě až po profesionální prostředí. Avatar nám umožňuje účastnit se digitálního světa a interagovat s ním.

Jedním z klíčových pojmů souvisejících s avatary je personalizace. Personalizace avatara znamená jeho přizpůsobení podle našich představ a preferencí - můžeme mu změnit vzhled, oblečení, výbavu, schopnosti a mnoho dalšího. Proces personalizace je často náročný a zábavný a může být považován za hru v hře.

Dalším důležitým pojmem je interaktivita. Interaktivita je schopnost avatara interagovat s digitálním světem a jeho obyvateli. To znamená, že můžeme pomocí avatara komunikovat s ostatními hráči, plnit úkoly, bojovat s nepřáteli, objevovat nové světy a další.

RPG (Role-Playing Game) je zkratka pro druh her, kde hrajeme roli avatara a účastníme se příběhu. V RPG hře má náš avatar většinou předem danou roli a my se snažíme hrát tuhle roli co nejlépe.

MMORPG (Massively Multiplayer Online Role-Playing Game) je varianta RPG, kde se setkává velké množství hráčů v jednom online světě. Ve světě MMORPG můžeme potkat stovky až tisíce avatárů ostatních hráčů a interagovat s nimi.

Tak to jsou základní pojmy a zkratky, které bychom měli znát, pokud se pohybujeme ve světě avatárů. Avatar je mnohem víc než jen pixelová postavička na obrazovce. Je to naše digitální já, naše alter ego, naše inkarnace v digitálním světě.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Avatar - klíč k pochopení digitálního světa | Eri | Zpět na úvodní stránku