Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!

Slovník pojmů v telekomunikacích

Průvodce světem B2B neboli Business to Business

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Průvodce světem B2B neboli Business to Business

B2B

Průvodce světem B2B neboli Business to Business


V dnešní digitální době se s výrazy jako B2B setkáváme čím dál častěji. Ale co přesně znamená? B2B je zkratka pro "Business to Business" a odkazuje na obchodní transakce mezi dvěma obchodními subjekty, namísto tradičních transakcí mezi firmou a koncovým zákazníkem, což je známé jako B2C ("Business to Customer").

Jak si ale představit B2B? Představte si, že jste majitelem pekárny. Vaše pekárna potřebuje mouku, cukr, droždí a další suroviny, aby mohla vyrábět chléb a cukroví. Místo toho, abyste tyto suroviny nakupoval u maloobchodníka, jako by to udělal běžný spotřebitel, vy jako podnikatel nakupujete suroviny přímo od výrobce nebo velkoobchodníka. Toto je příklad B2B transakce.

Ale proč je B2B důležité? Podnikání založené na B2B modelu jsou často mnohem větší než B2C podniky. Obchodují s velkými objemy zboží a služeb a jejich transakce jsou obvykle mnohem složitější. Přemýšlejte o nákupu serveru pro IT firmu oproti nákupu laptopu pro osobní užití. První je příklad B2B transakce, zatímco druhý je příkladem transakce B2C.

Důležitou součástí B2B modelu je také vztah mezi prodávajícím a kupujícím. Zatímco u B2C transakcí je vztah často jednorázový (kupující si koupí produkt a prodávající ho pravděpodobně už nikdy neuvidí), v B2B světě jsou vztahy mezi firmami obvykle dlouhodobé a založené na vzájemné důvěře. Přestože B2B zní možná jako obchodní jargon, ve skutečnosti ovlivňuje každodenní život každého z nás.

Příště, když si dáte kávu v místní kavárně, pomyslete na to, kolik B2B transakcí bylo potřeba, aby se káva dostala z plantáže do vašeho šálku. Doufám, že tento článek vám pomohl lépe porozumět světu B2B.






Kompletní Slovník pojmů v Telekomunikacích



Optický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...



Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!




Hledáte další informace?

Průvodce světem B2B neboli Business to Business | Eri | Zpět na úvodní stránku