Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

Biometrický zámek - Biometrické zámky

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Biometrický zámek - Biometrické zámky

Vysvětlení výrazů a zkratek v kontextu biometrických zámků

Biometrický zámek


V tajemném světě biometrických zámků se skrývá množství odborných výrazů a zkratek, které mohou být pro laické oko zapeklité. Následující text se pokusí odhalit jejich pravý význam a přiblížit vám tento fascinující svět.

Biometrie je věda zabývající se měřením a analýzou biologických dat. V našem kontextu jsou to obvykle unikátní fyzické nebo behaviorální charakteristiky jedince, které lze použít k ověření jeho totožnosti. Příkladem mohou být otisky prstů, sken oka, hlasové vzorce nebo dokonce chůze.

Zámek je zařízení určené k omezení přístupu do určitého prostoru. Biometrický zámek tedy kombinuje tyto dva koncepty a využívá biometrických dat k omezení přístupu.

Nyní se dostáváme k technickým zkratekám. Jednou z nich je například FRR (False Rejection Rate), která odkazuje na pravděpodobnost, že biometrický systém nesprávně odmítne oprávněný vstup. Na druhé straně je zde FAR (False Acceptance Rate), což je pravděpodobnost, že systém nesprávně povolí neoprávněný vstup. Tyto dvě metriky jsou základními ukazateli kvality biometrického systému.

Dalším důležitým termínem je EER (Equal Error Rate). To je bod, kde se FRR a FAR setkávají. Čím nižší je EER, tím lepší je celková výkonnost biometrického systému.

Zkratka PIN, kterou pravděpodobně znáte, se v kontextu biometrických zámků také často objevuje. PIN je osobní identifikační číslo, které může sloužit jako další vrstva zabezpečení vedle biometrických dat.

Pochopení těchto termínů a zkratek vám umožní lépe porozumět fungování biometrických zámků a jejich technickým specifikacím. Biometrické zámky jsou fascinující technologií, která nám umožňuje zvýšit bezpečnost našich domovů a zařízení a je pravděpodobné, že v budoucnu je budeme vídat čím dál tím častěji.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Biometrický zámek - Biometrické zámky | Eri | Zpět na úvodní stránku