Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!

Slovník pojmů v telekomunikacích

Bit: Průvodce světem binárních číslic

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Bit: Průvodce světem binárních číslic

Vysvětlujeme Bit: Základní jednotka datového zápisu

Bit je nejzákladnější jednotkou dat.


Při vysvětlování slova "bit" se nám otevírá celý svět informační technologie a datového zápisu, který je základem všech našich digitálních aktivit. Bit je jako kámen, který stavíme do základů naší digitální budovy. Sám o sobě je malý a jednoduchý, ale bez něj by žádný digitální systém nemohl existovat.

Bit je nejzákladnější jednotkou dat. Tento pojem je odvozen z anglického binary digit, což v překladu znamená dvojková číslice. A to je přesně to, co bit je - číslice ve dvojkovém systému, která může nabývat pouze dvou hodnot - 0 nebo 1.

Představte si, že utváříte sochu z kamenů. Jednotlivé kameny by byly naše bity. Každý kámen (bit) může být buď tmavý (0) nebo světlý (1). Z těchto kamenů pak můžete vytvořit nejrůznější obrazce a formy, které tvoří celkový obraz vaší sochy (tj. data).

Podobně jako s kameny, také s bity můžeme vytvářet složitější struktury - bajty. Bajt je skupina osmi bitů a je základní jednotkou, kterou počítače obvykle používají k zápisu a vyčítání dat. Pomocí bajtů můžeme reprezentovat slova, čísla, obrázky, zvuky a všechny další typy dat, které digitální technologie zpracovávají.

Bit je také základní jednotka při přenosu dat. Když odesíláme e-mail, stahujeme aplikaci nebo streamujeme video, naše data jsou rozdělena na malé kousky, na bity, a ty jsou pak posílány po internetu do jejich cílové destinace.

Nyní už víte, co je to bit, a otevřel se vám svět plný možností, jak lépe porozumět digitální technologii. Koneckonců, všechno to začíná jednoduchými bity - malými kameny, které tvoří naše digitální sochy. V digitálním světě jsou bity tím, co je z kamenů - základní stavební jednotkou, bez které by nic nebylo možné.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Bit: Průvodce světem binárních číslic | Eri | Zpět na úvodní stránku