Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

Rozluštění jazyka Bitcoinu: Význam klíčových termínů

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Rozluštění jazyka Bitcoinu: Význam klíčových termínů

Průvodce terminologií Bitcoinu

Průvodce jazykem Bitcoinu


Když se poprvé dostanete do světa Bitcoinu a kryptoměn, můžete narazit na mnoho zvláštních termínů a zkratek, které mohou být matoucí. Proto je důležité si tyto pojmy aspoň trochu objasnit.

První termín, na který narazíte, je samotný "Bitcoin". Bitcoin je decentralizovaná digitální měna, která byla vytvořena v roce 2009 anonymním vývojářem (nebo skupinou vývojářů). Má limitované množství 21 milionů mincí, které mohou být těženy.

Dalším důležitým pojmem je "Blockchain". Blockchain je technologie, na které je Bitcoin založen. Jedná se o veřejně přístupnou databázi, která zaznamenává všechny transakce provedené v Bitcoinu. Každá nová transakce (nebo skupina transakcí) přidává nový "blok" do "řetězce" bloků blockchainu.

"BTC" je zkratka pro Bitcoin, stejně jako "USD" je zkratka pro americký dolar.

"P2P" znamená peer-to-peer, což je systém, který umožňuje dvěma uživatelům komunikovat přímo bez potřeby třetí strany. Bitcoin je P2P měna, což znamená, že transakce jsou prováděny přímo mezi uživateli bez zprostředkování banky nebo jiné instituce.

"Mining" nebo "těžba" je proces, kterým jsou vytvářeny nové bitcoiny. Těžba také zpracovává transakce a zajišťuje bezpečnost sítě.

"Wallet" neboli peněženka je digitální místo, kde ukládáte své bitcoiny. Existují různé typy peněženek, včetně hardwarových, softwarových a mobilních peněženek.

Konečně, "Satoshi" je nejmenší jednotka Bitcoinu, pojmenovaná po jeho anonymním tvůrci. Jeden Bitcoin je roven 100 milionům Satoshi.

Doufám, že tento krátký průvodce vám pomůže lépe pochopit svět Bitcoinu a jeho terminologii. Nezapomeňte, že vzdělávání je klíčem k úspěchu v jakémkoli oboru, včetně světa kryptoměn.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Rozluštění jazyka Bitcoinu: Význam klíčových termínů | Eri | Zpět na úvodní stránku