Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!

Slovník pojmů v telekomunikacích

Vysvětlujeme důležité termíny a zkratky v Blockchainu.

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Vysvětlujeme důležité termíny a zkratky v Blockchainu.

Rozluštění výrazů a zkratek Blockchainu.

Rozluštění výrazů a zkratek Blockchainu.


Blockchain je složité téma, které je plné náročných termínů a zkratek. Zde se pokusíme některé z nich vysvětlit, aby bylo jejich chápání jednodušší.

Hlavní pojem, který je třeba pochopit, je blockchain. Blockchain je v podstatě veřejná kniha všech transakcí, které kdy byly provedeny. Je to jako obří, nekonečný účetní výkaz, který je veřejně dostupný a nemůže být upraven ani zfalšován. Blockchain je tvořen řetězcem bloků, kde každý blok obsahuje seznam transakcí. Tato technologie je základem pro fungování kryptoměn jako je Bitcoin.

Bitcoin (BTC) je nejznámější kryptoměna a byl také první, který použil technologii blockchain. Je to digitální peněžní jednotka, kterou lze používat ke koupi zboží a služeb. Bitcoin je decentralizovaný, což znamená, že není kontrolován žádnou státní institucí nebo bankou.

Dalším důležitým pojmem je Ethereum (ETH). Tento digitální token umožňuje provádět složité programy a smlouvy přímo na blockchainu, což se označuje jako chytré smlouvy.

Proof of Work (PoW) a Proof of Stake (PoS) jsou dva hlavní mechanismy konsenzu používané v blockchainu. PoW je metoda, kterou bitcoin používá k ověření transakcí a přidání nových bloků do blockchainu. PoS je alternativní metoda, která je méně náročná na energii a je používána v jiných kryptoměnách, jako je Ethereum.

Private key (soukromý klíč) a Public key (veřejný klíč) jsou dvě klíčové složky kryptografie používané v blockchainu. Soukromý klíč je tajný kód, který umožňuje uživatelům přístup k jejich kryptoměnám. Veřejný klíč je kód, který se používá k ověření transakcí.

To jsou jen některé z hlavních pojmů a zkratek, které se používají v souvislosti s blockchainem. Je důležité si uvědomit, že technologie blockchain je stále v plenkách a průběžně se vyvíjí, takže se objevují nové termíny a zkratky.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Vysvětlujeme důležité termíny a zkratky v Blockchainu. | Eri | Zpět na úvodní stránku