Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

Větší porozumění technologii Bluetooth: Vysvětlení výrazů a zkratek

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Větší porozumění technologii Bluetooth: Vysvětlení výrazů a zkratek

Vysvětlení výrazů a zkratek v Bluetooth technologii

Vysvětlení výrazů a zkratek v Bluetooth technologii


Bezdrátová komunikace se stává stále více integrální součástí našeho každodenního života. Ať už mluvíme o poslechu hudby, prohlížení webu na našem smartphonu nebo ovládání některých funkcí našeho automobilu, jednou z technologií, kterou pravděpodobně využíváme, je Bluetooth.

Bluetooth je standard pro bezdrátovou komunikaci mezi dvěma nebo více zařízeními. Byl vyvinut v 90. letech 20. století a pojmenován podle dánského krále Haralda Modrozuba, který sjednotil nesourodé dánské kmeny do jednoho království, stejně jako technologie Bluetooth dnes sjednocuje všechna naše zařízení do jedné bezdrátové sítě.

Bluetooth využívá radiové vlny pro přenos dat na krátkou vzdálenost, obvykle do vzdálenosti 10 metrů. Když například propojíte svá bezdrátová sluchátka s vaším smartphonem pomocí Bluetooth, zařízení vytvoří tzv. "piconet", což je malá síť mezi dvěma zařízeními.

Zařízení v piconetu mohou sdílet data a komunikovat mezi sebou, aniž by do toho zasahovalo jakékoliv jiné zařízení. Tímto způsobem můžete poslouchat hudbu z vašeho smartphonu na vašich sluchátkách, aniž byste museli mít kabel mezi těmito dvěma zařízeními.

Dalším termínem, který je často spojován s Bluetooth, je NFC, což je zkratka pro Near Field Communication. Tato technologie také umožňuje bezdrátovou komunikaci mezi dvěma zařízeními, ale na velmi krátkou vzdálenost - obvykle do 5 cm. NFC je skvělá pro rychlý přenos dat mezi dvěma zařízeními, které jsou velmi blízko u sebe, jako je například platba vaší kreditní kartou pomocí smartphone.

Zatímco Bluetooth a NFC jsou obě velmi užitečné technologie, každá má svá specifická využití. Bluetooth je ideální pro přenos dat na středně dlouhé vzdálenosti, jako je poslech hudby na sluchátkách, zatímco NFC je ideální pro rychlé a bezpečné přenosy dat na velmi krátké vzdálenosti.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Větší porozumění technologii Bluetooth: Vysvětlení výrazů a zkratek | Eri | Zpět na úvodní stránku