Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

Rozluštění výrazů a zkratek Bluetooth reproduktorů

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Vysvětlení výrazů a zkratek u Bluetooth reproduktorů


Při hledání ideálního bluetooth reproduktoru se často setkáte s různými výrazy a zkratkami, které mohou působit zmateně. Následující odstavce by měly pomoci tyto pojmy objasnit a zjednodušit váš výběrový proces.

Začněme nejdůležitějším pojem - Bluetooth. Bluetooth je bezdrátový technologický standard, který umožňuje přenos dat mezi zařízeními na krátkou vzdálenost. Ve většině případů se jedná o spojení mezi mobilním telefonem a reproduktorem, ale může se také jednat o spojení s tabletu, počítačem nebo jiným audio zařízením.

Dalším běžným pojmem je NFC, což je zkratka pro Near Field Communication. NFC umožňuje dvěma zařízením se vzájemně spojit prostřednictvím krátkovlnného rádiového signálu. To znamená, že pokud má váš reproduktor NFC, můžete ho jednoduše přiblížit k telefonu a automaticky se spárují.

Je také důležité zmínit kódování zvuku. Nejběžnějším formátem je SBC, který je standardem pro všechny Bluetooth audio zařízení. Vysokokvalitní kódování, jako je například aptX nebo LDAC, nabízí lepší zvukovou kvalitu. Kdo by si ovšem chtěl užívat skutečně nejlepší zvuk, měl by se rozhodnout pro reproduktor s podporou Hi-Res Audio.

Zkratka IPX je také často vidět v popisech reproduktorů. IPX označuje odolnost proti prachu a vodě. Vyšší číslo za IPX znamená větší odolnost, takže pokud plánujete používat reproduktor venku nebo u vody, vyplatí se investovat do zařízení s vyšším IPX.

A konečně, pojďme se podívat na akumulátor. Kapacita baterie reproduktoru je obvykle vyjádřena v mAh (miliampér hodin). Čím vyšší je kapacita, tím déle může reproduktor hrát na jedno nabití.

Doufám, že vám toto vysvětlení pomohlo pochopit, co všechny tyto výrazy znamenají, a že vás přiblížilo k tomu, abyste si vybrali ten správný Bluetooth reproduktor pro vaše potřeby.

Zrychlujeme Česko s Eri: Ověřte dostupnost Internetu na Vaší Adrese.

Chcete zjistit, jak rychlý internet můžete mít doma nebo ve firmě? Stačí zadat vaši adresu a my vám ukážeme možnosti připojení k rychlému a stabilnímu internetu od Eri.
Prověříme dostupnost DSL, optického i 5G bezdrátového připojení a nabídneme řešení na míru vašim potřebám.


Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Město / obec:
Část obce:
Název ulice (bez č. popisného):
Číslo popisné:

Spolehlivé internetové připojení

Nabízíme širokou škálu internetových tarifů pro domácnosti i firmy. Garantujeme vysokou rychlost, neomezená data a dynamickou optimalizaci sítě.
internet package


Domácí tarify

Nabízíme různorodé rychlosti Internetu až do 2 000 Mb/s, ideální pro každodenní použití v domácnosti. Ať už potřebujete rychlý internet pro práci z domova, studium, streamování multimédií nebo pro hraní online her, máme pro vás ten správný tarif.

Více informací
business services


Firemní služby

Poskytujeme symetrické připojení s garantovanou kvalitou, které je ideální pro firmy a kanceláře. Naše služby jsou navrženy tak, aby odpovídaly náročným požadavkům moderního podnikání a zajišťovaly neustálou dostupnost a vysokou rychlost internetu.

Více informací
unlimited data


Terminátor i na jednom páru vedení

Terminátor je inovativní zařízení, které přináší revoluční řešení pro spojení dvou internetových linek, a tím zdvojnásobení rychlosti připojení. I při použití jednoho páru vedení vám Terminátor umožní dosáhnout optimální rychlosti a spolehlivosti vašeho internetu.

Více informací

Hledáte další informace?

Rozluštění výrazů a zkratek Bluetooth reproduktorů | Eri | Zpět na úvodní stránku