Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!

Slovník pojmů v telekomunikacích

Rozluštění výrazů a zkratek Bluetooth reproduktorů

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Rozluštění výrazů a zkratek Bluetooth reproduktorů

Vysvětlení výrazů a zkratek u Bluetooth reproduktorů

Vysvětlení výrazů a zkratek u Bluetooth reproduktorů


Při hledání ideálního bluetooth reproduktoru se často setkáte s různými výrazy a zkratkami, které mohou působit zmateně. Následující odstavce by měly pomoci tyto pojmy objasnit a zjednodušit váš výběrový proces.

Začněme nejdůležitějším pojem - Bluetooth. Bluetooth je bezdrátový technologický standard, který umožňuje přenos dat mezi zařízeními na krátkou vzdálenost. Ve většině případů se jedná o spojení mezi mobilním telefonem a reproduktorem, ale může se také jednat o spojení s tabletu, počítačem nebo jiným audio zařízením.

Dalším běžným pojmem je NFC, což je zkratka pro Near Field Communication. NFC umožňuje dvěma zařízením se vzájemně spojit prostřednictvím krátkovlnného rádiového signálu. To znamená, že pokud má váš reproduktor NFC, můžete ho jednoduše přiblížit k telefonu a automaticky se spárují.

Je také důležité zmínit kódování zvuku. Nejběžnějším formátem je SBC, který je standardem pro všechny Bluetooth audio zařízení. Vysokokvalitní kódování, jako je například aptX nebo LDAC, nabízí lepší zvukovou kvalitu. Kdo by si ovšem chtěl užívat skutečně nejlepší zvuk, měl by se rozhodnout pro reproduktor s podporou Hi-Res Audio.

Zkratka IPX je také často vidět v popisech reproduktorů. IPX označuje odolnost proti prachu a vodě. Vyšší číslo za IPX znamená větší odolnost, takže pokud plánujete používat reproduktor venku nebo u vody, vyplatí se investovat do zařízení s vyšším IPX.

A konečně, pojďme se podívat na akumulátor. Kapacita baterie reproduktoru je obvykle vyjádřena v mAh (miliampér hodin). Čím vyšší je kapacita, tím déle může reproduktor hrát na jedno nabití.

Doufám, že vám toto vysvětlení pomohlo pochopit, co všechny tyto výrazy znamenají, a že vás přiblížilo k tomu, abyste si vybrali ten správný Bluetooth reproduktor pro vaše potřeby.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Rozluštění výrazů a zkratek Bluetooth reproduktorů | Eri | Zpět na úvodní stránku