Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!

Slovník pojmů v telekomunikacích

Bokeh ve fotografii: význam, použití a techniky

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Bokeh ve fotografii: význam, použití a techniky

Rozumění konceptu Bokeh ve fotografii

Rozumění konceptu Bokeh ve fotografii


Věřte nebo ne, ale s představou "bokeh" se již nesčetněkrát setkal každý, kdo kdy držel v ruce fotoaparát nebo mobil s pokročilým fotoaparátem. Tento termín, pocházející z japonského slova "boke", což znamená "mlhavý" nebo "rozmazaný", označuje působivou a často uměleckou rozostřenou část fotografie. Ať už jde o západ slunce na obzoru, rozmazané světla ve městě nebo jen zvýraznění portrétní fotografie - bokeh dodává snímkům zvláštní hloubku a poutavost.

Pojďme se ponořit do tohoto fenoménu. Bokeh se nejčastěji vyskytuje v portrétní fotografii. Představte si, že fotíte kamaráda v parku. Chcete, aby byl středem pozornosti, takže ho zaostříte a pozadí necháte rozmazané. Tomu se říká malá hloubka ostrosti a je to právě místo, kde se projevuje bokeh. Rozmazané pozadí vytváří kontrast mezi ostrým předmětem a neostřou scénou, což dodává snímku nový rozměr a přitahuje oko diváka.

Nicméně, ne všechny bokehy jsou stejné. Kvalita a charakter bokehu závisí na několika faktorech, jako je tvar a počet lamel clony objektivu nebo nastavení fotoaparátu. Například, objektivy s větším počtem lamel clony obecně vytvářejí měkčí, hladší bokeh, zatímco objektivy s menším počtem lamel mohou vytvářet bokeh s „tvrdšími“ hranami.

Vzhled bokehu může být také ovlivněn vzdáleností mezi objektem, kamerou a pozadím. Čím blíže je objektiv k objektu a čím dál je pozadí, tím více se pozadí rozostří a vytvoří silnější bokeh.

Na závěr, bokeh se stal populární technikou pro fotografování portrétů, krajiny, makro snímků a mnoho dalších. Jeho schopnost zvýraznit předmět a zároveň dodat snímku umělecký rozměr je fascinující. Takže příště, když budete mít v ruce fotoaparát nebo mobil, vyzkoušejte si hrát s nastavením a vytvořte si vlastní bokeh!


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Bokeh ve fotografii: význam, použití a techniky | Eri | Zpět na úvodní stránku