Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!

Slovník pojmů v telekomunikacích

Rozluštění jazyka botnetů: Významy a zkratky

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Rozluštění jazyka botnetů: Významy a zkratky

Rozluštění jazyka botnetů: Významy a zkratky

Rozluštění jazyka botnetů: Významy a zkratky


Existuje nespočet technických výrazů a zkratek, které se točí kolem botnetů a jejich fungování. Pro laické publikum mohou být tyto pojmy zmatečné a těžko pochopitelné. V následující části se pokusíme vysvětlit některé z nich.

1. Bot: Bot je zkrácenina pro robot a v případě botnetů se jedná o počítač, který byl infikován malwarem a je vzdáleně ovládán útočníkem.

2. Malware: Toto je všeobecný termín pro škodlivý software. Zahrnuje viry, červy, trojské koně a další škodlivé programy, které mohou poškodit počítač nebo ukrást informace.

3. DDoS Útok: Distribuovaný útok typu DoS (Denial of Service). Jde o útok, kdy útočník využívá mnoho infikovaných počítačů (botnet) k přetížení serveru nebo sítě, což vede k jejímu výpadku.

4. Phishing: Jedná se o techniku používanou útočníky k získání citlivých informací, jako jsou hesla a bankovní údaje, prostřednictvím podvodných e-mailů nebo webových stránek.

5. Zombie: Počítač, který je součástí botnetu, je někdy označován jako zombie. Je "mrtvý" pro svého majitele, ale "živý" pro útočníka, který ho ovládá.

6. Command and Control server (C&C): Toto je počítač útočníka, který ovládá botnet. Přes něj útočník posílá příkazy infikovaným počítačům a přijímá informace zpět.

Kulminující bod naší cesty po významech a zkratkách ve světě botnetů je vědomí, že tyto pojmy jsou více než jen slova. Jsou to stavební kameny, pomocí kterých útočníci vytvářejí a ovládají botnety. Je to součást jazyka, kterým mluví kybernetická kriminalita. Rozumění tomuto jazyku je prvním krokem k ochraně sebe a svých digitálních prostorů před těmito hrozbami.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Rozluštění jazyka botnetů: Významy a zkratky | Eri | Zpět na úvodní stránku