Browser: Prozkoumejme svět prohlížečů. | Eri Internet | Zpět na úvodní stránku

Eri - chytrá síť s IQ. Vždy rychlá, vždy stabilní !

   

Vánoční nabídka 2023 od Eri. Lze objednat do 24.12.2023, info ZDE

Browser: Prozkoumejme svět prohlížečů.

Browser: Prozkoumejme svět prohlížečů.

Slovník pojmů v telekomunikacích
Browser: Prozkoumejme svět prohlížečů.

Co je to prohlížeč?

Co je to prohlížeč - Browser?


Naše cesta do světa prohlížečů začíná s vysvětlením, co to vlastně prohlížeč, nebo také "browser", je. Do češtiny by se prohlížeč dal volně přeložit jako program, který využíváme k procházení internetu. A jakmile otevřeme nějaký prohlížeč, okamžitě se ocitáme na křižovatce informací, kde se nám nabízí nekonečné možnosti kde pokračovat.

Jestliže někdy ve svém životě jste si založili email, hledali základní informace na internetu nebo shlédli video na YouTube, pak pravděpodobně víte o čem mluvím. Prohlížeč vám umožňuje procházet internet a poskytuje vám přístup k nepřebernému množství informací a multimédií, které internet nabízí.

Ale prohlížeče nejsou všechny stejné. Každý z nich má své vlastní unikátní funkce a možnosti, které vám mohou usnadnit nebo ztížit cestu internetem. Některé prohlížeče jsou známé pro svou rychlost a efektivitu, zatímco jiné jsou oblíbené pro své uživatelské rozhraní a širokou škálu doplňků a rozšíření. To je důvod, proč je důležité vybrat správný prohlížeč, který vám nejlépe vyhovuje.

Při používání prohlížeče můžete narazit na různé výrazy a zkratky. URL, například, je zkratka pro Uniform Resource Locator, což je adresa, kterou zadáme do prohlížeče, když chceme navštívit nějakou webovou stránku. Dalším termínem, který byste měli znát, je HTTP, což je zkratka pro Hypertext Transfer Protocol. Jedná se o protokol, který umožňuje přenos dat na webu.

A konečně, pokud jste někdy na internetu narazili na slovo "cookie", nejedná se o cukroví. Cookie v kontextu internetu je malý soubor, který webová stránka ukládá na váš počítač. Tyto soubory umožňují stránkám sledovat vaše online aktivity a ukládat vaše nastavení pro budoucí návštěvy.

Jednou z nejdůležitějších funkcí prohlížeče je jeho schopnost ukládat historii prohlížení a záložky. Historie prohlížení je seznam stránek, které jste navštívili, zatímco záložky jsou stránky, které si chcete uložit pro pozdější prohlížení. Tyto funkce vám umožňují snadno se vrátit na stránky, které jste již jednou navštívili, aniž byste museli zadávat jejich adresu znovu.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...
Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!


Hledáte další informace?

Browser: Prozkoumejme svět prohlížečů. | Eri Internet | Zpět na úvodní stránku