Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

Browser: Prozkoumejme svět prohlížečů.

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Co je to prohlížeč - Browser?


Naše cesta do světa prohlížečů začíná s vysvětlením, co to vlastně prohlížeč, nebo také "browser", je. Do češtiny by se prohlížeč dal volně přeložit jako program, který využíváme k procházení internetu. A jakmile otevřeme nějaký prohlížeč, okamžitě se ocitáme na křižovatce informací, kde se nám nabízí nekonečné možnosti kde pokračovat.

Jestliže někdy ve svém životě jste si založili email, hledali základní informace na internetu nebo shlédli video na YouTube, pak pravděpodobně víte o čem mluvím. Prohlížeč vám umožňuje procházet internet a poskytuje vám přístup k nepřebernému množství informací a multimédií, které internet nabízí.

Ale prohlížeče nejsou všechny stejné. Každý z nich má své vlastní unikátní funkce a možnosti, které vám mohou usnadnit nebo ztížit cestu internetem. Některé prohlížeče jsou známé pro svou rychlost a efektivitu, zatímco jiné jsou oblíbené pro své uživatelské rozhraní a širokou škálu doplňků a rozšíření. To je důvod, proč je důležité vybrat správný prohlížeč, který vám nejlépe vyhovuje.

Při používání prohlížeče můžete narazit na různé výrazy a zkratky. URL, například, je zkratka pro Uniform Resource Locator, což je adresa, kterou zadáme do prohlížeče, když chceme navštívit nějakou webovou stránku. Dalším termínem, který byste měli znát, je HTTP, což je zkratka pro Hypertext Transfer Protocol. Jedná se o protokol, který umožňuje přenos dat na webu.

A konečně, pokud jste někdy na internetu narazili na slovo "cookie", nejedná se o cukroví. Cookie v kontextu internetu je malý soubor, který webová stránka ukládá na váš počítač. Tyto soubory umožňují stránkám sledovat vaše online aktivity a ukládat vaše nastavení pro budoucí návštěvy.

Jednou z nejdůležitějších funkcí prohlížeče je jeho schopnost ukládat historii prohlížení a záložky. Historie prohlížení je seznam stránek, které jste navštívili, zatímco záložky jsou stránky, které si chcete uložit pro pozdější prohlížení. Tyto funkce vám umožňují snadno se vrátit na stránky, které jste již jednou navštívili, aniž byste museli zadávat jejich adresu znovu.

Spolehlivé internetové připojení

Nabízíme širokou škálu internetových tarifů pro domácnosti i firmy. Garantujeme vysokou rychlost, neomezená data a dynamickou optimalizaci sítě.
internet package


Domácí tarify

Nabízíme různorodé rychlosti Internetu až do 2 000 Mb/s, ideální pro každodenní použití v domácnosti. Ať už potřebujete rychlý internet pro práci z domova, studium, streamování multimédií nebo pro hraní online her, máme pro vás ten správný tarif.

Více informací
business services


Firemní služby

Poskytujeme symetrické připojení s garantovanou kvalitou, které je ideální pro firmy a kanceláře. Naše služby jsou navrženy tak, aby odpovídaly náročným požadavkům moderního podnikání a zajišťovaly neustálou dostupnost a vysokou rychlost internetu.

Více informací
unlimited data


Terminátor i na jednom páru vedení

Terminátor je inovativní zařízení, které přináší revoluční řešení pro spojení dvou internetových linek, a tím zdvojnásobení rychlosti připojení. I při použití jednoho páru vedení vám Terminátor umožní dosáhnout optimální rychlosti a spolehlivosti vašeho internetu.

Více informací

Hledáte další informace?

Browser: Prozkoumejme svět prohlížečů. | Eri | Zpět na úvodní stránku