Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!

Slovník pojmů v telekomunikacích

CAPTCHA: Vaše obrana proti spamu a zneužití

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

CAPTCHA: Vaše obrana proti spamu a zneužití

CAPTCHA: Důležitý nástroj pro odlišení lidí od počítačů

CAPTCHA: Důležitý nástroj pro odlišení lidí od počítačů


Možná jste si toho všimli, když jste se pokoušeli zaregistrovat na webovém fóru nebo vyplnit online formulář. Někde na stránce vás požádají, abyste přečetli několik rozmazaných znaků a zapsali je do textového pole. Tato zdánlivě jednoduchá úloha je ve skutečnosti důležitým nástrojem v boji proti spamu a zneužití.

CAPTCHA (Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart) je test, který je navržen tak, aby odlišil lidské uživatele od robotických programů. Pochází z angličtiny a jeho název popisuje, co dělá: je to automatizovaný veřejný Turingův test, který rozlišuje počítače od lidí.

Turingův test, pojmenovaný po britském matematikovi a kryptografu Alanu Turingovi, je způsob, jak zjistit, zda je entita lidská nebo počítačová. Pokud počítačový program dokáže přesvědčit člověka, že je také člověk, pak prošel Turingovým testem.

CAPTCHA, na druhé straně, je Turingův test v opačném směru. Je navržen tak, aby počítačový program nedokázal přesvědčit systém, že je člověk. Když uživatel zadá správné znaky do pole CAPTCHA, systém ví, že je člověk, protože robotický program by tuto úlohu těžko zvládl.

CAPTCHA je relativně jednoduchý na implementaci a je široce používaný na internetu. Přesto však představuje pro některé uživatele problém, zejména pro ty, kteří mají zrakové handicap. Proto se v posledních letech objevují alternativní formy CAPTCHA, včetně těch, které využívají zvuky nebo logické úkoly.

Díky CAPTCHA mají webové stránky první obrannou linii proti spamu a zneužití. Ačkoliv není dokonalá, tato technologie je důležitým nástrojem v boji proti nežádoucímu obsahu a ochraně uživatelů. Bez CAPTCHA by internet byl místem, které je mnohem obtížnější spravovat a užívat si.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

CAPTCHA: Vaše obrana proti spamu a zneužití | Eri | Zpět na úvodní stránku