Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!

Slovník pojmů v telekomunikacích

CD | CD ROM | Kompaktní disk

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

CD | CD ROM | Kompaktní disk

CD znamená "kompaktní disk"

CD


V následujících odstavcích se zanoríme do světa kompaktních disků a objasníme některé často používané výrazy a zkratky, které s nimi souvisí. Připravte se, že se dozvíte více než si kdy mysleli, že potřebujete vědět o CD!

Vezměme například zkratku "CD" samotnou. CD znamená "kompaktní disk" a je to optický disk používaný na ukládání digitálních dat. Tento výraz zahrnuje audio CD (disky s hudebními nahrávkami), CD-ROM (disky s daty, které může přečíst počítač) a také prázdné CD-R nebo CD-RW disky, na které můžete ukládat vlastní obsah.

Další často používaný výraz je "CD přehrávač". Tento přístroj slouží k přehrávání obsahu uloženého na CD. Přehrávače CD byly oblíbené zejména v 90. letech a na začátku 21. století, ale s nástupem digitálních médií se jejich význam poněkud snížil.

Zkratka "CD-R" označuje "CD zapisovatelný", což je druh disku, na který lze data zapsat pouze jednou. Naopak "CD-RW" znamená "CD přepisovatelný", což je disk, na který lze data zapisovat, mazat a znovu zapisovat.

Možná jste také slyšeli o "CD textu". To je technologie, která umožňuje ukládat informace o skladbách, jako je název a umělec, přímo na audio CD.

A konečně, výraz "Ripování CD" se vztahuje na proces převádění audio stop na CD do digitálních souborů, které lze ukládat a přehrávat na počítači nebo jiném digitálním zařízení.

To je jen špička ledovce, pokud jde o terminologii související s CD. Doufáme, že vám toto základní vysvětlení pomohlo pochopit některé z nejčastějších výrazů a zkratek.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

CD | CD ROM | Kompaktní disk | Eri | Zpět na úvodní stránku