Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

Co je to chytrý zámek a jak funguje?

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Chytrý zámek: Vysvětlení výrazů a zkratek


Chytrý zámek, také známý jako Smart Lock, je v dnešní dobu stále oblíbenější prostředek k zabezpečení našich zařízení. Ale co to vlastně ten chytrý zámek je? Jak funguje? A jaká jsou jeho klíčová uplatnění? Pojďme se na to podívat blíže.

Chytrý zámek je zařízení, které umožňuje odemykání a zamykání dveří pomocí elektronických signálů, které jsou odesílány z autorizovaného zařízení. Autorizované zařízení může být například váš smartphone, chytrý hodinky nebo speciální klíčenka. Pomocí chytrého zámku můžete mít plnou kontrolu nad tím, kdo má přístup do vašeho domu, kanceláře nebo jiného prostoru.

Chytré zámky mohou fungovat na různé technologie. Některé využívají Bluetooth, jiné Wi-Fi nebo NFC (Near Field Communication). Výhodou těchto technologií je, že mohou být integrovány do různých zařízení, což umožňuje jejich široké využití.

Jedním z klíčových výrazů, které se v této souvislosti často setkáváme, je "PIN". PIN je čtyřmístné číslo, které je spojeno s vaším zařízením a je požadováno při odemykání. V případě chytrých zámků může být PIN nastaven na vašem mobilním telefonu nebo na jiném autorizovaném zařízení.

Dalším výrazem je "čtečka otisků prstů". Toto je zařízení, které dokáže identifikovat jednotlivce na základě jedinečných vzorů na jejich prstech. Chytré zámky s čtečkou otisků prstů poskytují velmi vysokou úroveň bezpečnosti, protože otisky prstů jsou téměř nemožné zfalšovat.

Rozpoznání obličeje a hlasu jsou další metody, které chytré zámky mohou využívat k identifikaci uživatelů. Tyto metody jsou založeny na biometrických datech, které jsou jedinečné pro každého jednotlivce.

A konečně "detekce nošení na těle". Tato funkce zjišťuje, zda je zařízení na těle uživatele, a pokud ano, udržuje ho odemčeným. Tato funkce je velmi praktická například pro uživatele smartphonů, kteří často používají svůj telefon, ale nechtějí ho neustále odemykání.

Chytrý zámek je tedy skvělým nástrojem pro zvýšení bezpečnosti vašeho domova či pracoviště. Jeho použití je intuitivní a jeho funkce jsou velmi rozmanité. Ať už potřebujete zabezpečit svůj domov nebo si jen chcete ulehčit přístup do kanceláře, chytrý zámek vám to umožní.

Zrychlujeme Česko s Eri: Ověřte dostupnost Internetu na Vaší Adrese.

Chcete zjistit, jak rychlý internet můžete mít doma nebo ve firmě? Stačí zadat vaši adresu a my vám ukážeme možnosti připojení k rychlému a stabilnímu internetu od Eri.
Prověříme dostupnost DSL, optického i 5G bezdrátového připojení a nabídneme řešení na míru vašim potřebám.


Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Město / obec:
Část obce:
Název ulice (bez č. popisného):
Číslo popisné:

Spolehlivé internetové připojení

Nabízíme širokou škálu internetových tarifů pro domácnosti i firmy. Garantujeme vysokou rychlost, neomezená data a dynamickou optimalizaci sítě.
internet package


Domácí tarify

Nabízíme různorodé rychlosti Internetu až do 2 000 Mb/s, ideální pro každodenní použití v domácnosti. Ať už potřebujete rychlý internet pro práci z domova, studium, streamování multimédií nebo pro hraní online her, máme pro vás ten správný tarif.

Více informací
business services


Firemní služby

Poskytujeme symetrické připojení s garantovanou kvalitou, které je ideální pro firmy a kanceláře. Naše služby jsou navrženy tak, aby odpovídaly náročným požadavkům moderního podnikání a zajišťovaly neustálou dostupnost a vysokou rychlost internetu.

Více informací
unlimited data


Terminátor i na jednom páru vedení

Terminátor je inovativní zařízení, které přináší revoluční řešení pro spojení dvou internetových linek, a tím zdvojnásobení rychlosti připojení. I při použití jednoho páru vedení vám Terminátor umožní dosáhnout optimální rychlosti a spolehlivosti vašeho internetu.

Více informací

Hledáte další informace?

Co je to chytrý zámek a jak funguje? | Eri | Zpět na úvodní stránku