Dle nezávislých testů má Eri stabilně jedno z nejrychlejších připojení k Internetu v ČR.
BONUS 3.000 Kč na router + Terminátor u všech rychlostí + Statická IPv4 zdarma

Co je to chytrý zámek a jak funguje?Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!Internet 100 Mbps v AKCI 200 Mbps Internet 165 Mbps v AKCI 250 Mbps Internet 55 Mbps v AKCI 100 Mbps Internet 35 Mbps v AKCI 55 Mbps


Eri Internet s IQ optimalizací

Slovník pojmů v telekomunikacích
Co je to chytrý zámek a jak funguje?

Chytrý zámek: Vysvětlení výrazů a zkratek

Chytrý zámek: Vysvětlení výrazů a zkratek


Chytrý zámek, také známý jako Smart Lock, je v dnešní dobu stále oblíbenější prostředek k zabezpečení našich zařízení. Ale co to vlastně ten chytrý zámek je? Jak funguje? A jaká jsou jeho klíčová uplatnění? Pojďme se na to podívat blíže.

Chytrý zámek je zařízení, které umožňuje odemykání a zamykání dveří pomocí elektronických signálů, které jsou odesílány z autorizovaného zařízení. Autorizované zařízení může být například váš smartphone, chytrý hodinky nebo speciální klíčenka. Pomocí chytrého zámku můžete mít plnou kontrolu nad tím, kdo má přístup do vašeho domu, kanceláře nebo jiného prostoru.

Chytré zámky mohou fungovat na různé technologie. Některé využívají Bluetooth, jiné Wi-Fi nebo NFC (Near Field Communication). Výhodou těchto technologií je, že mohou být integrovány do různých zařízení, což umožňuje jejich široké využití.

Jedním z klíčových výrazů, které se v této souvislosti často setkáváme, je "PIN". PIN je čtyřmístné číslo, které je spojeno s vaším zařízením a je požadováno při odemykání. V případě chytrých zámků může být PIN nastaven na vašem mobilním telefonu nebo na jiném autorizovaném zařízení.

Dalším výrazem je "čtečka otisků prstů". Toto je zařízení, které dokáže identifikovat jednotlivce na základě jedinečných vzorů na jejich prstech. Chytré zámky s čtečkou otisků prstů poskytují velmi vysokou úroveň bezpečnosti, protože otisky prstů jsou téměř nemožné zfalšovat.

Rozpoznání obličeje a hlasu jsou další metody, které chytré zámky mohou využívat k identifikaci uživatelů. Tyto metody jsou založeny na biometrických datech, které jsou jedinečné pro každého jednotlivce.

A konečně "detekce nošení na těle". Tato funkce zjišťuje, zda je zařízení na těle uživatele, a pokud ano, udržuje ho odemčeným. Tato funkce je velmi praktická například pro uživatele smartphonů, kteří často používají svůj telefon, ale nechtějí ho neustále odemykání.

Chytrý zámek je tedy skvělým nástrojem pro zvýšení bezpečnosti vašeho domova či pracoviště. Jeho použití je intuitivní a jeho funkce jsou velmi rozmanité. Ať už potřebujete zabezpečit svůj domov nebo si jen chcete ulehčit přístup do kanceláře, chytrý zámek vám to umožní.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Co je to chytrý zámek a jak funguje? | Eri | Zpět na úvodní stránku