Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!

Slovník pojmů v telekomunikacích

Co je to ČVOP? Jak funguje a k čemu slouží?

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Co je to ČVOP? Jak funguje a k čemu slouží?

Číslo výpovědi opuštěného poskytovatele (ČVOP)

Číslo výpovědi opuštěného poskytovatele (ČVOP) - klíč k vašemu telefonnímu číslu


Co je Číslo výpovědi opuštěného poskytovatele (ČVOP)

Svět mobilních a telekomunikačních služeb je plný výrazů a zkratek, které mohou být pro nezasvěceného člověka záhadou. Jedním z nich je ČVOP, neboli Číslo výpovědi opuštěného poskytovatele. Co je to za číslo a k čemu slouží?

ČVOP je čtrnáctimístný autorizační kód, který se používá, když si přejete převést své telefonní číslo od vašeho stávajícího poskytovatele mobilních služeb k novému. Můžete si ho představit jako univerzální klíč k vašemu telefonnímu číslu, který vám umožní přenést ho k jinému poskytovateli.

První tři číslice kódu představují kód původního poskytovatele. To je důležité pro nového poskytovatele, který tak ví, od koho toto číslo přebírá. Následující čtyři číslice představují první možné datum přenosu vašeho telefonního čísla ve formátu MM.DD. Děj se tedy podobá situaci, kdy vy a váš přítel si vyměníte domovní klíče, ale váš přítel smí ve vašem domě přespat až od určitého data.

A právě ČVOP tuto situaci umožňuje. Díky němu můžete své číslo snadno a bez problémů převést na jiného poskytovatele. Je důležité si uvědomit, že ČVOP je třeba vygenerovat u stávajícího poskytovatele dříve, než začnete celý proces přenosu. Tento kód je totiž jakýmsi povolením k přenosu a bez něj by celý proces nebylo možné zahájit.

ČVOP je tedy ve své podstatě "cestovní pas" pro vaše telefonní číslo. Bez něj by vaše číslo nemohlo "cestovat" mezi různými poskytovateli. A stejně jako cestovní pas je i ČVOP jedinečné a je třeba ho pečlivě chránit.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Co je to ČVOP? Jak funguje a k čemu slouží? | Eri | Zpět na úvodní stránku