Dle nezávislých testů má Eri stabilně jedno z nejrychlejších připojení k Internetu v ČR.
BONUS 3.000 Kč na router + Terminátor u všech rychlostí + Statická IPv4 zdarma

Darknet: Ponořte se do temného webu | Výrazy a zkratkyUdělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!Internet 100 Mbps v AKCI 200 Mbps Internet 165 Mbps v AKCI 250 Mbps Internet 55 Mbps v AKCI 100 Mbps Internet 35 Mbps v AKCI 55 Mbps


Eri Internet s IQ optimalizací

Slovník pojmů v telekomunikacích
Darknet: Ponořte se do temného webu | Výrazy a zkratky

Vysvětlení výrazů a zkratek v darknetu

Darknet: Ponořte se do temného webu | Výrazy a zkratky


Při prozkoumávání darknetu se setkáváme s mnoha výrazy a zkratkami, které pro někoho mohou být zmatené. Proto je důležité mít základní přehled o některých z nich.

TOR (The Onion Router) - software, který umožňuje anonymní komunikaci. Prostřednictvím tohoto nástroje se uživatelé mohou připojit k darknetu a procházet stránky s koncovkou .onion.

.onion - speciální koncovka doménových jmen stránek v darknetu. Tyto stránky nejsou indexovány běžnými vyhledávači.

Bitcoin - kryptoměna, která je často využívána jako platidlo na darknetu, díky své relativní anonymitě.

VPN (Virtual Private Network) - virtuální soukromá síť. VPN může poskytnout další vrstvu ochrany při procházení darknetu tím, že maskuje IP adresu uživatele.

PGP (Pretty Good Privacy) - šifrovací program, který se často používá pro zasílání šifrovaných zpráv na darknetu.

Marketplace - online tržiště na darknetu, kde uživatelé mohou nakupovat a prodávat zboží a služby. Některé z nich mohou být ilegální.

Hidden Wiki - neoficiální katalog stránek na darknetu, který obsahuje odkazy na různé .onion stránky.

Zajímavou metaforou pro pochopení darknetu je ledová hora. Internet, jak ho známe (tedy stránky, které indexují vyhledávače Google, Bing atd.), je jen špička ledovce nad hladinou vody. Darknet je však ta obrovská část ledovce, která se skrývá pod hladinou.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Darknet: Ponořte se do temného webu | Výrazy a zkratky | Eri | Zpět na úvodní stránku