Dle nezávislých testů má Eri stabilně jedno z nejrychlejších připojení k Internetu v ČR.
BONUS 3.000 Kč na router + Terminátor u všech rychlostí + Statická IPv4 zdarma

Detailní průvodce datovými SIM kartamiUdělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!Internet 100 Mbps v AKCI 200 Mbps Internet 165 Mbps v AKCI 250 Mbps Internet 55 Mbps v AKCI 100 Mbps Internet 35 Mbps v AKCI 55 Mbps


Eri Internet s IQ optimalizací

Slovník pojmů v telekomunikacích
Detailní průvodce datovými SIM kartami

Co je datová SIM karta: Význam výrazů a zkratek

Detailní průvodce datovými SIM kartami: Vysvětlení výrazů a zkratek


Výraz "datová SIM karta" se dnes často objevuje v našem slovníku, ale opravdu víme, co znamená?

Datová SIM karta je účastnická identifikační karta sloužící k poskytování připojení k mobilním datům. Jako malý čipový modul, který se vkládá do mobilních zařízení, je to klíč, který nám umožňuje přístup k digitálnímu světu. Ale abychom se ponořili hlouběji, pojďme rozebrat některé základní výrazy a zkratky, které se vztahují k datovým SIM kartám.

Číslo IMSI (International Mobile Subscriber Identity) je unikátní identifikační kód, který je uložen na vaší SIM kartě. Toto číslo používají poskytovatelé mobilních služeb k ověření vaší identity, a tak vám umožňují připojit se k jejich síti. Bez tohoto čísla by bylo nemožné poskytnout vám mobilní služby.

Dalším důležitým termínem je PIN kód SIM karty. Tento osobní identifikační kód je předimenzovaný bezpečnostní mechanismus, který brání neoprávněným osobám v přístupu k informacím na vaší SIM kartě. Důležité je nezaměnit tento kód s PUK kódem. PUK kód, neboli "PIN Unlock Key", je kód, který potřebujete k odemčení SIM karty, pokud jste třikrát zadali špatný PIN kód.

A konečně, termín "APN" neboli "Access Point Name", je nastavení, které určuje, jak se váš mobilní telefon připojuje k datové síti vašeho poskytovatele. Toto nastavení je nezbytné pro přístup k internetu a posílání MMS zpráv.

Představte si datovou SIM kartu jako vstupenku do světa digitálních dat. Bez ní by vám byl veškerý přístup odepřen. PIN kód je vaším digitálním podpisem, který potvrzuje, že jste oprávněným držitelem této vstupenky. APN nastavení je pak jako brána, kterou musíte projít, abyste se dostali do interaktivního světa mobilních dat.

Výrazy a zkratky, které jsme dnes probrali, jsou klíčové pro pochopení toho, co je datová SIM karta. Když je pochopíte, budete schopni lépe využívat své mobilní zařízení a plně využít jejich potenciál. Doufáme, že vám tento průvodce poskytl hodnotný vhled do světa datových SIM karet a pomohl vám pochopit klíčové pojmy a zkratky, které s nimi souvisejí.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Detailní průvodce datovými SIM kartami | Eri | Zpět na úvodní stránku