Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

Disketa: Pomocník minulosti v digitálním světě

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Disketa: Pomocník minulosti v digitálním světě

Disketa - Klíčový prvek historie počítačové technologie

Disketa: Pomocník minulosti v digitálním světě


Jedna malá disketa byla schopna změnit svět. To je něco, co dnes, v době, kdy máme k dispozici terabajty dat a rychlé internetové spojení, může znít téměř neuvěřitelně. Ale je to pravda. Disketa byla klíčovou součástí vývoje počítačové technologie a bez její existence by dnešní technologický svět nevypadal stejně jako dnes.

Disketa je malé, pružné magnetické disky, balené do tvrdého plastového obalu, které byly používány k ukládání a přenosu dat od konce 70. let až do začátku 21. století. První diskety byly poměrně velké - měly velikost 8 palců a kapacitu 80 kilobajtů. To je sotva dostatek na ukládání několika stránek textu, ale v té době to byl obrovský krok vpřed.

Když se objevily první osobní počítače, diskety byly jedním z nejdůležitějších způsobů, jak na ně přenášet programy a data. Bylo to v době, kdy internet nebyl k dispozici a datové přenosy se prováděly převážně pomocí disket.

S postupem času se diskety zmenšovaly a zvyšovala se jejich kapacita. Nejznámější formát diskety je pravděpodobně 3,5palcová disketa, která byla zavedena v roce 1984 a nabízela kapacitu 1,44 megabajtu. To už umožnilo ukládat větší množství dat, včetně obrázků a zvuků.

Diskety ale nebyly jen o ukládání dat. Také byly klíčové pro spouštění a instalaci operačních systémů. Mnoho lidí si jistě pamatuje, jak muselo do počítače vložit několik disket v určeném pořadí, aby nainstalovalo Windows 95 nebo jiný operační systém.

Ale jak se technologie vyvíjela, diskety byly postupně nahrazeny novými formáty, jako jsou CD, DVD a USB flash disky. Tyto nové technologie nabízely mnohem vyšší kapacitu a rychlejší přenos dat, což z nich činilo přirozenou volbu pro většinu uživatelů. Dnes jsou diskety již prakticky mrtvé, ale jejich duch stále žije v ikoně "Uložit", kterou najdeme ve většině počítačových programů.

Nechť tedy disketa je připomínkou toho, jak daleko jsme došli v oblasti technologie. Byla to maličkost, ale změnila svět. A to je něco, co bychom neměli zapomenout.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Disketa: Pomocník minulosti v digitálním světě | Eri | Zpět na úvodní stránku