Duální fotoaparát | Vysvětlení technických termínů duálního fotoaparátu | Eri Internet | Zpět na úvodní stránku

Eri - chytrá síť s IQ. Vždy rychlá, vždy stabilní !

   

Vánoční nabídka 2023 od Eri. Lze objednat do 24.12.2023, info ZDE

Duální fotoaparát | Vysvětlení technických termínů duálního fotoaparátu

Duální fotoaparát | Vysvětlení technických termínů duálního fotoaparátu

Slovník pojmů v telekomunikacích
Duální fotoaparát | Vysvětlení technických termínů duálního fotoaparátu

Duální fotoaparát

Prozkoumejte svět duálních fotoaparátů


Duální fotoaparát, termín, který v posledních letech poměrně často zaznívá mezi technickými novinkami. Jak je však možné, že tento specifický typ fotoaparátu, který kdysi zdobil jen nejdražší modely smartphonů, se stal tak běžnou součástí našich životů? A co vlastně znamenají všechny ty zkratky a technické výrazy, které se s ním pojí? Pojďme si to vysvětlit.

Duální fotoaparát, jak název napovídá, je systém, který kombinuje dva objektivy na jednom zařízení. Tyto objektivy nemusí být nutně umístěny vedle sebe - mohou být nad sebou, nebo dokonce na opačných stranách telefonu. Každý z objektivů má svou specifickou funkci, která dohromady umožní vytvoření snímku s vysokou kvalitou a detaily, které by jeden objektiv sám o sobě nezvládl.

Klíčovými termíny, se kterými se můžete setkat, jsou primární a sekundární objektiv. Primární objektiv je ten, který se nejčastěji používá pro běžné focení. Má vyšší rozlišení a lepší světelnost. Sekundární objektiv má specifické funkce, jako je ultra-širokoúhlý objektiv pro krajinářské snímky, makro objektiv pro detailní snímky, nebo teleobjektiv pro snímky z dálky.

Další termín, který se často váže k duálnímu fotoaparátu, je bokeh. Bokeh je efekt, kdy je objekt v popředí ostrý, zatímco pozadí je rozmazané. Tohoto efektu se dosahuje právě díky kombinaci dvou objektivů - jeden zaostří na objekt v popředí, druhý na pozadí. Poté se oba snímky spojí do jednoho, vytvoří se tak obrázek s rozmazaným pozadím.

Je tedy zřejmé, že duální fotoaparát není jen marketingový kouzelnický trik. Je to skutečně silný nástroj, který umožňuje vytvářet úžasné fotografie, aniž byste museli nosit těžký fotoaparát.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...
Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!


Hledáte další informace?

Duální fotoaparát | Vysvětlení technických termínů duálního fotoaparátu | Eri Internet | Zpět na úvodní stránku