Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

Duální fotoaparát | Vysvětlení technických termínů duálního fotoaparátu

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Prozkoumejte svět duálních fotoaparátů


Duální fotoaparát, termín, který v posledních letech poměrně často zaznívá mezi technickými novinkami. Jak je však možné, že tento specifický typ fotoaparátu, který kdysi zdobil jen nejdražší modely smartphonů, se stal tak běžnou součástí našich životů? A co vlastně znamenají všechny ty zkratky a technické výrazy, které se s ním pojí? Pojďme si to vysvětlit.

Duální fotoaparát, jak název napovídá, je systém, který kombinuje dva objektivy na jednom zařízení. Tyto objektivy nemusí být nutně umístěny vedle sebe - mohou být nad sebou, nebo dokonce na opačných stranách telefonu. Každý z objektivů má svou specifickou funkci, která dohromady umožní vytvoření snímku s vysokou kvalitou a detaily, které by jeden objektiv sám o sobě nezvládl.

Klíčovými termíny, se kterými se můžete setkat, jsou primární a sekundární objektiv. Primární objektiv je ten, který se nejčastěji používá pro běžné focení. Má vyšší rozlišení a lepší světelnost. Sekundární objektiv má specifické funkce, jako je ultra-širokoúhlý objektiv pro krajinářské snímky, makro objektiv pro detailní snímky, nebo teleobjektiv pro snímky z dálky.

Další termín, který se často váže k duálnímu fotoaparátu, je bokeh. Bokeh je efekt, kdy je objekt v popředí ostrý, zatímco pozadí je rozmazané. Tohoto efektu se dosahuje právě díky kombinaci dvou objektivů - jeden zaostří na objekt v popředí, druhý na pozadí. Poté se oba snímky spojí do jednoho, vytvoří se tak obrázek s rozmazaným pozadím.

Je tedy zřejmé, že duální fotoaparát není jen marketingový kouzelnický trik. Je to skutečně silný nástroj, který umožňuje vytvářet úžasné fotografie, aniž byste museli nosit těžký fotoaparát.

Spolehlivé internetové připojení

Nabízíme širokou škálu internetových tarifů pro domácnosti i firmy. Garantujeme vysokou rychlost, neomezená data a dynamickou optimalizaci sítě.
internet package


Domácí tarify

Nabízíme různorodé rychlosti Internetu až do 2 000 Mb/s, ideální pro každodenní použití v domácnosti. Ať už potřebujete rychlý internet pro práci z domova, studium, streamování multimédií nebo pro hraní online her, máme pro vás ten správný tarif.

Více informací
business services


Firemní služby

Poskytujeme symetrické připojení s garantovanou kvalitou, které je ideální pro firmy a kanceláře. Naše služby jsou navrženy tak, aby odpovídaly náročným požadavkům moderního podnikání a zajišťovaly neustálou dostupnost a vysokou rychlost internetu.

Více informací
unlimited data


Terminátor i na jednom páru vedení

Terminátor je inovativní zařízení, které přináší revoluční řešení pro spojení dvou internetových linek, a tím zdvojnásobení rychlosti připojení. I při použití jednoho páru vedení vám Terminátor umožní dosáhnout optimální rychlosti a spolehlivosti vašeho internetu.

Více informací

Hledáte další informace?

Duální fotoaparát | Vysvětlení technických termínů duálního fotoaparátu | Eri | Zpět na úvodní stránku