Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

Co je duální telefon a eSIM?

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Co je duální telefon a eSIM?

Duální telefon a eSIM: Průvodce pro pochopení základů

Co je duální telefon a eSIM? | Průvodce pro pochopení základů


V dnešním světě technologie, kde se každý den objevují nové výrazy a zkratky, je důležité, abychom si udrželi krok. Jeden takový termín, se kterým se můžete setkat, je "duální telefon". Co to znamená? Nuže, pojďme to rozebrat podrobněji.

Duální telefon je telefon, který podporuje dva různé SIM sloty nebo, v případě novějších modelů, technologii eSIM. Tato funkce vám umožňuje mít ve svém zařízení dvě různá telefonní čísla - můžete tak oddělit svůj soukromý a pracovní život do dvou různých "telefonů", aniž byste museli nosit dvě zařízení.

Co je to tedy eSIM? eSIM představuje "embedded SIM", což znamená "vestavěná SIM". Je to forma SIM karty, která je integrována přímo do vašeho telefonu a nevyžaduje fyzickou kartu. Místo toho si na speciální čip v telefonu nahrajete svůj eSIM profil od vašeho operátora. Tento profil funguje jako klasická SIM karta - má telefonní číslo a může disponovat datovým balíčkem.

Představte si to takto: je to jako kdybyste měli dvě knihy v jedné. Na jedné stránce můžete číst pracovní e-maily a na druhé můžete sledovat své oblíbené Instagramové účty. A to vše v jednom zařízení.

A co je to MicroSIM a NanoSIM? Jsou to jednoduše různé velikosti fyzických SIM karet. MicroSIM je větší než NanoSIM, ale obě fungují stejně. V duálních telefonech tuto problematiku nemusíte řešit, protože používají eSIM.

Takže teď víte, co znamená "duální telefon" a co je to "eSIM". Ať už jste technologický nadšenec nebo jen někdo, kdo se snaží pochopit, jak věci fungují, doufám, že vám tento článek pomohl.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Co je duální telefon a eSIM? | Eri | Zpět na úvodní stránku