Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!

Slovník pojmů v telekomunikacích

Co znamená DVB-T?

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Co znamená DVB-T?

Význam zkratky DVB-T a dalších termínů v digitálním vysílání

Co znamená DVB-T? Vysvětlení zkratky a souvisejících termínů


Často se setkáváme s různými termíny a zkratkami, které mohou být pro mnohé z nás neznámé nebo zmatené. Právě takový je případ DVB-T. Co to vlastně znamená a jak s tím souvisí naše televize?

DVB-T je zkratka pro Digital Video Broadcasting – Terrestrial, což v překladu znamená forma digitálního pozemního televizního vysílání. Tento systém byl zaveden za účelem nahradit starší analogové vysílání. Metoda vysílání je poměrně jednoduchá - signál je vysílán z pevně ukotvených vysílačů a přijímán standardními televizními anténami.

Ale pozor, nejen DVB-T je termín, který byste měli znát. Existuje i jeho následovník DVB-T2, což je modernější standard digitálního televizního vysílání. Nabízí kvalitnější a spolehlivější příjem televizního vysílání.

Kromě toho je důležité znát také termín set-top-box. Co to je? Set-top-box, neboli digitální přijímač, je zařízení, které vám umožní přijímat digitální televizní vysílání na televizích, které tuto funkci nemají vestavěnou.

Digitální vysílání tedy skýtá mnoho výhod - od vyšší kvality obrazu a zvuku, přes možnost více televizních kanálů, až po interaktivní služby. Zkratky jako DVB-T a DVB-T2, stejně jako termín set-top-box, jsou nyní neoddělitelnou součástí tohoto světa digitálního vysílání.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Co znamená DVB-T? | Eri | Zpět na úvodní stránku