Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

Co znamená DVB-T2?

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Co znamená DVB-T2?

Co znamená DVB-T2?

text


Vysvětlení výrazů a zkratek v souvislosti s DVB-T2

DVB-T2 je zkratka, která může někdy znít jako nějaká tajná šifra nebo kód. Ve skutečnosti je to ale název pro technologii, která nám umožňuje sledovat naše oblíbené televizní pořady v digitální kvalitě přímo v našich domovech. Pro jasnost, význam zkratky DVB-T2 je "Digital Video Broadcasting – Terrestrial 2".

DVB-T2 je následovníkem původního standardu DVB-T ("Digital Video Broadcasting – Terrestrial"). Tento původní standard byl zaveden před více než 10 lety a nyní je nahrazován vylepšenou verzí, tedy DVB-T2.

Když se podíváme blíže na jednotlivé části této zkratky, můžeme lépe porozumět tomu, co přesně znamenají.

"DVB" znamená "Digital Video Broadcasting", což je standard pro vysílání digitálního televizního signálu. Tento standard byl vytvořen pro účely vysílání televize a je uznáván po celém světě.

"-T" znamená "Terrestrial", tedy pozemní, což značí, že se jedná o pozemní vysílání. To znamená, že signál pro vysílání televizního vysílání se přenáší z vysílačů na zemi, a ne například prostřednictvím družic.

"2" pak značí druhou generaci této technologie. Tímto číslem se liší od svého předchůdce, standardu DVB-T.

Pokud jde o další technické termíny a zkratky, které se často objevují v souvislosti s DVB-T2, můžeme zmínit například "HEVC". Tato zkratka znamená "High Efficiency Video Coding" a jedná se o formát komprese videa používaný v DVB-T2. Díky tomuto formátu lze přenášet obraz v mnohem vyšší kvalitě než u předchozího standardu.

Další důležitou zkratkou je "HDTV", což znamená "High Definition Television". Tato zkratka odkazuje na vysokou kvalitu obrazu, kterou lze dosáhnout pomocí standardu DVB-T2.

Věřím, že tento krátký přehled významů základních pojmů a zkratek vám pomůže lépe porozumět světu digitálního televizního vysílání a technologii DVB-T2.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Co znamená DVB-T2? | Eri | Zpět na úvodní stránku