Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!
Slovník pojmů v telekomunikacích

Rozumíte všem termínům spojeným s DVD?

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Rozumíte všem termínům spojeným s DVD?


V rámci našeho hlubokého ponoru do světa DVD je důležité přesně vědět, co znamenají různé termíny a zkratky, s nimiž se můžete setkat. Zde je seznam klíčových pojmů, které byste měli znát.

1. DVD: Digital Versatile Disc, neboli digitální univerzální disk. Jedná se o typ optického nosiče dat, který může uchovávat filmy, hudební stopy, hry, software a další druhy dat.

2. DVD-R a DVD+R: Obě tyto formáty lze zapisovat pouze jednou. "R" znamená zapisovatelný (Recordable). Rozdíl mezi nimi spočívá v technických detailech, které se týkají způsobu záznamu dat na disk.

3. DVD-RW, DVD+RW a DVD-RAM: Tyto disky můžete zapisovat a přepisovat mnohokrát. "RW" znamená přepisovatelný (Rewritable) a "RAM" znamená Random Access Memory, tedy paměť s přímým přístupem.

4. Dual Layer a Double Layer: Jedná se o DVD disky, které mají dvojnásobnou vrstvu pro záznam dat, což umožňuje uchovat více dat na jednom disku.

5. Regionální kód: to je systém, který omezuje přehrávání DVD disku na určité geografické oblasti. Může být omezení na konkrétní země nebo regiony.

6. PAL a NTSC: Jsou to dva hlavní televizní systémy používané na celém světě. PAL je obvykle používán v Evropě a Austrálii, zatímco NTSC je standardem v Severní Americe a Japonsku.

7. ISO: je to formát souboru, který je obrazem dat na disku. S ISO soubory můžete vytvářet kopie DVD disku. Doufám, že tento seznam vysvětlí některé z hlavních termínů a zkratek, které se objevují ve světě DVD. Nezapomeňte, že pokud se někdy setkáte s pojmem, kterému nerozumíte, neváhejte se na něj zeptat. Vždy jsme zde, abychom vám pomohli rozkrýt tajemství DVD.

Spolehlivé internetové připojení

Nabízíme širokou škálu internetových tarifů pro domácnosti i firmy. Garantujeme vysokou rychlost, neomezená data a dynamickou optimalizaci sítě.
internet package


Domácí tarify

Nabízíme různorodé rychlosti Internetu až do 2 000 Mb/s, ideální pro každodenní použití v domácnosti. Ať už potřebujete rychlý internet pro práci z domova, studium, streamování multimédií nebo pro hraní online her, máme pro vás ten správný tarif.

Více informací
business services


Firemní služby

Poskytujeme symetrické připojení s garantovanou kvalitou, které je ideální pro firmy a kanceláře. Naše služby jsou navrženy tak, aby odpovídaly náročným požadavkům moderního podnikání a zajišťovaly neustálou dostupnost a vysokou rychlost internetu.

Více informací
unlimited data


Terminátor i na jednom páru vedení

Terminátor je inovativní zařízení, které přináší revoluční řešení pro spojení dvou internetových linek, a tím zdvojnásobení rychlosti připojení. I při použití jednoho páru vedení vám Terminátor umožní dosáhnout optimální rychlosti a spolehlivosti vašeho internetu.

Více informací

Hledáte další informace?

Rozumíte všem termínům spojeným s DVD? | Eri | Zpět na úvodní stránku