Rozumíte všem termínům spojeným s DVD? | Eri Internet | Zpět na úvodní stránku

Eri - chytrá síť s IQ. Vždy rychlá, vždy stabilní !

   

Vánoční nabídka 2023 od Eri. Lze objednat do 24.12.2023, info ZDE

Rozumíte všem termínům spojeným s DVD?

Rozumíte všem termínům spojeným s DVD?

Slovník pojmů v telekomunikacích
Rozumíte všem termínům spojeným s DVD?

Klíčové výrazy a zkratky v světě DVD

Rozumíte všem termínům spojeným s DVD?


V rámci našeho hlubokého ponoru do světa DVD je důležité přesně vědět, co znamenají různé termíny a zkratky, s nimiž se můžete setkat. Zde je seznam klíčových pojmů, které byste měli znát.

1. DVD: Digital Versatile Disc, neboli digitální univerzální disk. Jedná se o typ optického nosiče dat, který může uchovávat filmy, hudební stopy, hry, software a další druhy dat.

2. DVD-R a DVD+R: Obě tyto formáty lze zapisovat pouze jednou. "R" znamená zapisovatelný (Recordable). Rozdíl mezi nimi spočívá v technických detailech, které se týkají způsobu záznamu dat na disk.

3. DVD-RW, DVD+RW a DVD-RAM: Tyto disky můžete zapisovat a přepisovat mnohokrát. "RW" znamená přepisovatelný (Rewritable) a "RAM" znamená Random Access Memory, tedy paměť s přímým přístupem.

4. Dual Layer a Double Layer: Jedná se o DVD disky, které mají dvojnásobnou vrstvu pro záznam dat, což umožňuje uchovat více dat na jednom disku.

5. Regionální kód: to je systém, který omezuje přehrávání DVD disku na určité geografické oblasti. Může být omezení na konkrétní země nebo regiony.

6. PAL a NTSC: Jsou to dva hlavní televizní systémy používané na celém světě. PAL je obvykle používán v Evropě a Austrálii, zatímco NTSC je standardem v Severní Americe a Japonsku.

7. ISO: je to formát souboru, který je obrazem dat na disku. S ISO soubory můžete vytvářet kopie DVD disku. Doufám, že tento seznam vysvětlí některé z hlavních termínů a zkratek, které se objevují ve světě DVD. Nezapomeňte, že pokud se někdy setkáte s pojmem, kterému nerozumíte, neváhejte se na něj zeptat. Vždy jsme zde, abychom vám pomohli rozkrýt tajemství DVD.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...
Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!


Hledáte další informace?

Rozumíte všem termínům spojeným s DVD? | Eri Internet | Zpět na úvodní stránku