Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!

Slovník pojmů v telekomunikacích

Co je dvoufázové ověření? | Význam a výhody 2FA

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Co je dvoufázové ověření? | Význam a výhody 2FA

Co je dvoufázové ověření? | Význam a výhody 2FA

Co je dvoufázové ověření?


Vstupte se mnou do světa kybernetické bezpečnosti, kde je dvoufázové ověření (2FA) váš nejlepší přítel a tajná zbraň proti útokům hackerů. Představte si, že jste hráč fotbalu a vaše heslo je vaše první obranná linie. Ale co když je tato obrana proražena? Zde vstupuje do hry dvoufázové ověření - váš brankář, který je připraven zachytit jakýkoliv pokus o průnik.

Dvoufázové ověření je druh ověření, které vyžaduje dva různé typy ověření. První je to, co znáte, například heslo. Druhý je něco, co máte, jako je mobilní telefon nebo platební karta. V praxi to může znamenat, že po zadání hesla do online účtu, služba pošle kód na váš mobilní telefon. Kód pak musíte zadat do služby, aby vás ověřila.

Tato extra úroveň ochrany je důležitá, protože pokud se někdo dostane k vašemu heslu, stále potřebuje druhý faktor - něco, co máte. A pokud nemají váš telefon nebo platební kartu, nemohou se přihlásit k vašemu účtu.

Pokud se vám pojem zdá známý, je to pravděpodobně proto, že jste se s ním setkali při používání bankomatů. První krok je vložení karty do bankomatu (něco, co máte), druhým krokem je zadání PIN kódu (něco, co znáte).

Přestože je dvoufázové ověření nezbytné pro zvýšení bezpečnosti, mnoho lidí je stále ignoruje, protože je považují za nepohodlné. Ale zvážit výměnu pár sekund pro extra bezpečnost za to rozhodně stojí. Podobně jako brankář v fotbalovém týmu, dvoufázové ověření nemusí být vždy zapotřebí. Ale když je, jste rádi, že ho máte.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Co je dvoufázové ověření? | Význam a výhody 2FA | Eri | Zpět na úvodní stránku