Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!

Slovník pojmů v telekomunikacích

EDGE: Překonání hranic připojení | Vysvětlení a zkratky

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

EDGE: Překonání hranic připojení | Vysvětlení a zkratky

text

EDGE - Klíčový krok v evoluci mobilního datového přenosu


Edge - překonání hranic připojení

EDGE, jinak známá jako Enhanced Data rates for GSM Evolution, je technologie, která představuje jeden z klíčových kamínků v evoluci globálních systémů pro mobilní komunikace (GSM).

Představte si, že jste průkopník v neznámé divočině. Mapa je nejasná a terén náročný. Každý krok je náročný a plný nebezpečí. Váš cíl? Překonat hranice vašeho dosavadního poznání a objevit nové možnosti.

Takto bychom mohli přirovnat první kroky EDGE v mobilním datovém přenosu. Tam, kde bylo dříve téměř nemožné přenést data, EDGE přišla s řešením. Jako průkopník v neznámých oblastech překonala hranice toho, co bylo možné a otevřela nám dveře do světa rychlého datového přenosu.

Jasně, v dnešní době, kdy jsme zvyklí na rychlosti 4G a 5G sítí, může EDGE působit jako technologický dinosaurus. Nicméně, bez EDGE bychom se možná nedostali tam, kde jsme dnes.

S rychlostí stahování kolem 200 kb/s byla EDGE ideálním řešením pro základní internetové aktivity jako čtení e-mailů, prohlížení jednoduchých webových stránek nebo posílání textových zpráv. Ačkoliv je to pro dnešní dobu nedostačující, v době svého vzniku představovala EDGE značný skok kupředu.

EDGE také představuje univerzálnost. Její signál je možné zachytit téměř na celém území naší planety. Bez ohledu na to, kde se nacházíte, můžete se spolehnout na to, že EDGE je s vámi. A i když dnešní technologie ji postupně nahrazují, EDGE stále hraje důležitou roli v odlehlých a těžko dostupných oblastech, kde moderní technologie zatím nedorazily.

Takže ačkoliv se může zdát, že EDGE je technologie minulosti, její význam v evoluci mobilního datového přenosu je neocenitelný. Jako průkopník nám ukázala cestu, po které se dnes ubíráme rychleji a efektivněji než kdy dříve.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

EDGE: Překonání hranic připojení | Vysvětlení a zkratky | Eri | Zpět na úvodní stránku