Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!

Slovník pojmů v telekomunikacích

Fascinující svět Emoji: Význam, původ a využití

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Fascinující svět Emoji: Význam, původ a využití

Emoji: Jazyk moderní doby

Emoji: Jazyk moderní doby


Emoji. Co to vlastně je? Jste si jistí, že víte, jak tento termín správně využívat a jakou roli hraje v naší současné digitální komunikaci? Připravte se na fascinující cestu do světa emoji, kde se dozvíte o původu tohoto fenoménu a jeho využití v našem každodenním životě.

První co bychom měli objasnit, je samotný pojem - emoji. Toto slovo pochází z japonštiny, kde "e" znamená "obrázek" a "moji" znamená "znak". Takže v překladu emoji znamená "obrázkový znak". A právě to vystihuje podstatu emoji - malý obrázek, který vyjadřuje nějakou emoci nebo koncept.

Emoji nejsou jen obyčejné obrázky. Jsou to malé symboly, které nesou v sobě velké významy. Těchto obrázkových znaků existuje dnes tisíce, od základních emoticonů představujících různé emoce, přes různé předměty, zvířata, symboly počasí, až po komplexní vyjádření různých situací a konceptů.

Emoji v naší digitální komunikaci zaujímají stále významnější roli. Ve světě, kde komunikujeme stále častěji textovými zprávami a sociálními médii, se stávají nezbytným nástrojem, jak přidat emocionalitu a kontext do našich zpráv. Kdo z nás například nepoužil smajlík na konci věty, aby naznačil, že je určená v legraci?

Ale pozor, emoji nejsou jen zábava. Mají i svou vážnou stránku. V roce 2015 například přijala organizace Unicode standardizovaný systém emoji, aby byla zajištěna jejich univerzální čitelnost napříč různými platformami a zařízeními. To znamená, že stejný emoji znak se zobrazuje prakticky stejně na jakémkoli zařízení, ať už je to iPhone, Android nebo počítač s Windows.

Přestože se může zdát, že emoji jsou jen módní výstřelkem současné doby, ve skutečnosti se jedná o důležitý fenomén digitální kultury. Stále více firem a značek využívá emoji ve své komunikaci a marketingu, aby se lépe dostaly k svým cílovým skupinám. Některé studie dokonce ukazují, že použití emoji v reklamě může zvýšit angažovanost a zapamatovatelnost značky.

Zkrátka a dobře, emoji jsou fascinující součástí naší digitální komunikace. Ať už jste fanoušek emoji nebo ne, je téměř nemožné je ignorovat. Takže příště, když pošlete někomu smajlíka, vzpomeňte na to, jaký fenomén máte ve svých rukou.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Fascinující svět Emoji: Význam, původ a využití | Eri | Zpět na úvodní stránku