Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!

Slovník pojmů v telekomunikacích

Ethernet: Klíč k pochopení počítačových sítí

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

Ethernet: Klíč k pochopení počítačových sítí

Co je to Ethernet: Vysvětlení výrazů a zkratek

Ethernet: Klíč k pochopení počítačových sítí


Ethernet je univerzální termín, který se využívá pro popis standardizovaných technologií pro lokální počítačové sítě (LAN). Tato technologie je základem pro většinu počítačových sítí, jak malých tak i těch velkých v korporátním prostředí. Síť Ethernet je postavena na principu přenášení dat ve formě malých balíčků, tzv. rámců.

Rámcem rozumíme jednotlivé informační balíčky, které se přenášejí po síti. Tyto balíčky obsahují jak samotná data, tak i kontrolní informace, které zajišťují správné doručení dat na cílové zařízení. Ethernet využívá takzvané MAC adresy pro identifikaci zařízení v síti a správné doručení dat.

Kabel Ethernetu je obvykle kroucená dvojlinka s konektorem RJ-45 na konci. Kroucená dvojlinka je nejčastější typ kabelu používaný pro Ethernet, ačkoliv technologie Ethernet také podporuje vláknový optický kabel pro výkonnější a rychlejší připojení. Konektor RJ-45 je standardní typ konektoru používaný pro propojení zařízení prostřednictvím kabelu Ethernet.

Ethernet nabízí různé rychlosti přenosu dat, závislé na konkrétní hardwarové konfiguraci a kabeláži. Standardní rychlosti se pohybují od 10 Mbit/s až po 10 Gbit/s. Stejně jako všechny sítě je i Ethernet omezen kapacitou - počtem zařízení, které lze v síti propojit, a délkou kabelu, kterou lze použít.

Je důležité si uvědomit, že ačkoliv je Ethernet základem většiny počítačových sítí, neposkytuje samotný přístup k internetu. Ethernet je pouze technologie pro propojení zařízení v rámci jedné lokální sítě. Připojení k internetu vyžaduje další hardware a služby, jako je modem a poskytovatel internetových služeb.

Nyní máme jasněji definovaný pojem Ethernet. Od jeho základní definice, přes různé výrazy a zkratky, až po praktické aspekty jeho použití. Ethernet je vitální součástí našeho moderního digitálního světa, umožňující rychlé a efektivní sdílení dat mezi počítačovými systémy.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

Ethernet: Klíč k pochopení počítačových sítí | Eri | Zpět na úvodní stránku