Dle nezávislých testů dosahují zákazníci u Eri Internet jedny z nejrychlejších rychlostí v ČR.
Statická IP adresa a Terminátor u všech rychlostí. HBO + Formule1 + Premier League na 30 dnů ZDARMA!

Slovník pojmů v telekomunikacích

EXIF: Význam a využití metadat v digitální fotografii

Udělejte z Eri svého poskytovatele internetového připojení ještě dnes!

EXIF: Význam a využití metadat v digitální fotografii

Vše, co potřebujete vědět o EXIF datech | EXIF vysvětlení

EXIF: Význam a využití metadat v digitální fotografii


Slova jako EXIF, metadata, GPS jsou pro mnohé z nás abstraktní pojmy, které se nám zdají složité a neuchopitelné. Ale dovolte, abychom se do nich ponořili hlouběji, a zjistili, že to vůbec není černá magie, ale naprosto logické a pochopitelné součásti světa digitální fotografie.

Zmíněný EXIF, neboli Exchangeable Image File Format, je standard pro informace (metadata), které jsou uloženy u každého digitálního obrázku. Metadata jsou data o datech - v případě fotografií tedy informace o tom, kde, kdy a jak byl snímek pořízen.

Při pohledu na EXIF data můžete vidět, jaký fotoaparát byl použit, jaké byly nastavené parametry jako je clona, čas expozice, ISO a další. Pro fotografy jsou tyto informace velmi hodnotné, protože jim pomáhají pochopit, proč se snímek povedl, nebo naopak ne.

GPS pak značí informace o místě, kde byla fotografie pořízena, pokud to fotoaparát umožňuje. Tyto údaje mohou být velmi užitečné, pokud se chcete k danému místu vrátit, nebo pokud chcete své snímky geotagovat.

Audiopoznámky a další informace jsou pak dalšími možnými součástmi EXIF dat, které mohou být pro fotografa užitečné. Mohou obsahovat například poznámky o osvětlení scény, o počasí, nebo třeba o náladě modela.

EXIF data jsou tedy velmi důležitou součástí každé digitální fotografie. Bez nich by bylo mnohem těžší pochopit, jak funguje fotografie, a jak můžeme vylepšit své snímky. Takže příště, když uvidíte tuto zkratku, už budete vědět, co znamená, a jak vám může pomoci vylepšit vaše fotografické dovednosti.


Kompletní Slovník pojmů v TelekomunikacíchOptický Eri Internet Vám dnes nabízí dvojnásobnou rychlost!

Připojení, vždy rychlé, vždy stabilní !

Hledáte spolehlivý internetový tarif, který vám poskytne superrychlé a stabilní připojení, a to za férovou cenu? Pak je tu pro vás Tarif Optický Eri Internet! Získejte výhody jako roční platba, zřízení ZDARMA a sleva 600 Kč každý rok! A to není vše...Získejte vysokorychlostní internet ještě dnes!


Nečekejte, až vám unikne tato skvělá nabídka! Stačí jednoduše vyplnit formulář na našem webu a my se o vše postaráme. Navíc, pokud se přihlásíte nyní, získáte Eri LiveTV na dva měsíce zdarma a můžete sledovat všech 133 TV programů! Užijte si dokonalý Optický Internet od Eri už dnes!
Hledáte další informace?

EXIF: Význam a využití metadat v digitální fotografii | Eri | Zpět na úvodní stránku